Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos valdžioje imtasi triukų?

2009-09-29 07:58
Galimybė: jei spalvingais pareiškimais pagarsėjęs B.Šimkus paklausys siūlymo trauktis iš miestą valdančios daugumos, jam gali tekti atsisveikinti su mero pavaduotojo postu.
Galimybė: jei spalvingais pareiškimais pagarsėjęs B.Šimkus paklausys siūlymo trauktis iš miestą valdančios daugumos, jam gali tekti atsisveikinti su mero pavaduotojo postu. / V.Liaudanskio nuotr.

Klaipėdos tarybos valdančioji koalicija ėmė braškėti – iš jos gali pasitraukti du partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai. Tokiu atveju pasikeistų ir vienas miesto vicemerų.

Pykdo tai, kad neturi įtakos

Pasitraukti iš Klaipėdą valdančios daugumos partijos "Tvarka ir teisingumas" prezidiumas pasiūlė Valerijonui Bernotui, kuris šiuo metu eina Socialinių reikalų komiteto pirmininko pareigas, ir mero pavaduotojui Benui Šimkui.

Vakar išplatintame pranešime teigiama, jog taip pasielgti siūloma, nes į Klaipėdos tarybą šios partijos deleguotų dviejų politikų nuomonė nuolat ignoruojama, ieškoma įvairių pretekstų nepritarti jų iniciatyvoms ir pasiūlymams. Todėl esą tolesnis buvimas daugumoje reikštų pritarimą abejotiniems miesto valdžios sprendimams.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis tvirtino, jog toks pasiūlymas V.Bernotui ir B.Šimkui pateiktas prieš savaitę Klaipėdoje vykusiame susirinkime.

„Pakalbėjus susidarė įspūdis, kad du mūsų partijos atstovai valdančiojoje koalicijoje neturi įtakos. Jų yra per mažai“, – pabrėžė V.Mazuronis.

Nuo tokios rekomendacijos partijos prezidiumo neatgrasė ir partijos narių Klaipėdoje užimami aukšti postai.

„Nemanau, kad partijos tikslas užimti aukštus postus. Koalicijos nariai turi daryti įtaką sprendimams ir vykdyti numatytus partijos tikslus“, – pabrėžė V.Mazuronis.

Taryboje pajuto dirglumą

Ar pritarti partijos prezidiumo siūlymui trauktis iš Klaipėdos tarybos valdančiosios daugumos ir pereiti į opoziciją, V.Bernotas bei B.Šimkus turės apsispręsti patys.

Vakar po pietų nė vienas politikas galutinio sprendimo dar nebuvo priėmęs. Tarybos nariai planavo susitikti šiandien ir sprendimą priimti pasitarus.

V.Bernotas tvirtino, jog partijos prezidiumo nutarimą perskaitė po pietų. Politikas neslėpė, jog pritaria tokiai rekomendacijai. Anot jo, dirbant valdančiojoje koalicijoje kyla daug kliūčių.

„Mūsų yra per mažai, kad galėtume lemti sprendimus. Pateikus kokį nors pasiūlymą iš kitų valdančiosios daugumos frakcijų jaučiamas nepasitenkinimas, sudirgimas. Jie nereaguoja į mūsų nuomonę, nes mūsų per mažai. Jei būtume 4–6 atstovai, galėtume daryti įtaką sprendimams. Partijos vadovybė tai išgirdo ir pateikė rekomendaciją“, – pasakojo V.Bernotas. Pasak savivaldybės tarybos nario, sunkumų atsirado sprendžiant buitinių atliekų, aplinkosaugos, kultūros, sporto klausimus.

V.Bernoto teigimu, perėjus į opoziciją būtų galima balsuoti pagal sąžinę: „Dabar tik galime rankas kilnoti, ir viskas. Niekas į mūsų nuomonę nereaguoja. Tik atsiskyrę nuo valdančiosios koalicijos galėtume ką nors padaryti. Balsuoti, kaip liepia sąžinė. Pritariame tikrai ne viskam, kam pritaria valdančioji koalicija. Ir praėjusiame posėdyje balsavau ne taip, kaip koalicija. Aukšti postai dar ne viskas“.

Vicemero postas nebrangus

Vakar po pietų B.Šimkus tvirtino, jog apie partijos prezidiumo rekomendaciją girdėjęs, bet jos neskaitęs. Pasak vicemero, kaip bus pasielgta, paaiškės po partijos Klaipėdos skyriaus pasitarimo.

„Spręsime, ką daryti. Turi būti aiškios priežastys, motyvai. Kol kas negaliu nieko pasakyti. Pirmiausiai turiu perskaityti rekomendaciją“, – tikino vicemeras.

Priešingai nei V.Bernotas, B.Šimkus tvirtino, jog nėra taip, kad valdančioji dauguma nereaguotų į jų pasiūlymus: „Siūliau įkurti Jūrų komitetą, įsteigė komisiją, kuri veikia ir dabar, nors buvo abejonių. Mano iniciatyva įsteigta Vietinės žuvininkystės veiklos grupė, kuri turėtų duoti apie 7 mln. litų naudos. Tikrai nėra, kad mus ignoruotų“.

Vicemero teigimu, jam partijos prezidiumo rekomendacija sukėlė nuostabą. Anot jo, prieš savaitę vykusiame susitikime su V.Mazuroniu nebuvo net tokios kalbos.

B.Šimkus taip pat pabrėžė, jog koalicinėje sutartyje suderintos visų ją sudarančių partijų programinės nuostatos: „Norai gali būti didžiuliai, bet neatitikti realybės. Labai norėčiau, kad visi klaipėdiečiai turėtų gerus darbus, gautų gerus atlyginimus, veltui mokytųsi studentai, bet valstybės ekonominės situacija ne ta. Ne viską galima padaryti“.

B.Šimkus, pasitraukęs iš valdančiosios koalicijos, tikriausiai netektų vicemero posto.

„Jei reikės, užimamas postas nesutrukdys palikti koalicijos. Jis nėra toks brangus“, – pabrėžė vicemeras.

Meras: "Tai šmeižtas"

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius tvirtino, jog apie partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumo rekomendaciją girdėjo tik iš žiniasklaidos pranešimų.

„Skambinau V.Mazuroniui, klausiau, kiek rimtas tas pareiškimas. Jį vertinu kaip priešrinkiminę akciją. Įvertinsiu viską, kai gausiu raštišką tarybos narių apsisprendimą“, – dėstė meras.

Kaltinimus, kad valdančioji dauguma neišklauso partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovų nuomonės, nereaguoja į pasiūlymus, meras įvertino kaip nekorektišką, tikrovės neatitinkantį pareiškimą, šmeižtą.

„Niekada negirdėjau, kad šie tarybos nariai būtų ignoruojami, kad jiems nebūtų leidžiama pasakyti ar kas būtų uždaręs burnas, svarstant vieną ar kitą klausimą. Juolab jog abu užima aukštus, atsakingus postus. Vienas svarbaus komiteto pirmininkas, kitas aukšto rango savivaldybės valdininkas“, – stebėjosi meras.

R.Taraškevičius priminė, kad per dvejus su puse metų nei V.Bernotas, nei B.Šimkus neatėjo pas jį kaip pas miesto merą, tarybos pirmininką ir neišsakė priekaištų ar pasiūlymų.

„Atmetu tą kaltinimą kaip nemotyvuotą ir nepagrįstą. Tegu nurodo konkrečius atvejus, kada V.Bernotas nebuvo išklausytas. Tarybos posėdžio metu visada pirmiausiai išklausoma komiteto pastabų. Tokie pareiškimai man kelia šypseną“, – tvirtino meras.

Valdančioji dauguma nesugriūtų

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybės tarybos valdančiąją daugumą sudaro Liberalų ir centro sąjunga, Lietuvos socialdemokratų partija, politinė partija „Rusų aljansas“, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Darbo partija – 21 tarybos narys. Iš viso uostamiesčio taryboje yra 31 narys.

Pasitraukus tarybos nariams koalicija nesugriūtų. Valdančiojoje daugumoje liktų 19 narių.

„Dėl to miesto gyvenimas tikrai nesugrius. Lauksime, kol tarybos nariai aiškiai išsakys savo poziciją dėl prezidiumo rekomendacijos“, – teigė R.Taraškevičius.

Prieš dvejus su puse metų vykusių rinkimų metu partija „Tvarka ir teisingumas“ iškovojo keturis mandatus Klaipėdos miesto taryboje. Jie atiteko V.Bernotui, B.Šimkui, Egidijui Sabataičiui ir Lilijai Pupinytei. L.Pupinytė ir E.Sabataitis paliko partiją „Tvarka ir teisingumas“ – L.Pupinytė prisijungė prie Liberalų ir centro sąjungos, o E.Sabataitis tapo Socialdemokratinės koalicijos frakcijos nariu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų