Šią vasarą oro sąlygos lepina erkes. Drėgni ir vėsoki orai joms itin tinka, tad pastebimas didesnis jų suaktyvėjimas.
Šiemet erkių perduodamomis ligomis susirgo keturi klaipėdiečiai: vienas – erkiniu encefalitu, trys – Laimo liga.
Erkiniu encefalitu 65-erių klaipėdietis susirgo po to, kai jam parazitas įsisiurbė Šernų miške. Ten pat kitą klaipėdietį erkė užkrėtė Laimo liga. Dar du žmonės šia liga buvo užkrėsti Giruliuose.
Pernai iki vasaros vidurio Laimo liga buvo užsikrėtę keturi uostamiesčio gyventojai, erkinio encefalito atvejų nenustatyta.
Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos centro vyriausiosios specialistės Danguolės Kisielienės, drėgni ir vėsoki birželio orai – patys tinkamiausi erkėms. Tad šią vasarą pastebimas didesnis jų suaktyvėjimas.
Daugiau nei įprasta erkių aptikta Smiltynėje, Nidoje, netoli Thomo Manno muziejaus.
Nors nuo gegužės vidurio prasidėjęs pirmasis erkių aktyvumo pikas artėja į pabaigą, tačiau ir toliau patariama nepamiršti apsaugos priemonių. Kitas erkių aktyvumo pakilimas numatomas rugpjūčio mėnesį.
D.Kisielienė pasidžiaugė, kad gyventojai šiemet aktyviai skiepijasi, nors vakcinos kaina išaugo dvigubai.
Tačiau Klaipėdos sveikatos priežiūros centro Profilaktinio skyriaus vedėja Audronė Renkauskienė pastebi kitą tendenciją – porą kartų pasiskiepiję žmonės trečią kartą nesugrįžta. Imunitetui nuo erkinio encefalito susidaryti reikia trijų dozių.
"Žalos nepadarys, bet ir šimtaprocentinės naudos nebus. Turbūt žmones atbaido išaugusi kaina", – apgailestavo A.Renkauskienė.
Išsiruošus į gamtą, specialistai pataria nepamiršti apsaugos ne tik nuo erkių, bet ir uodų. Dabar jų yra ypač daug ir jie itin aktyvūs.
Šie kraujasiurbiai ypač mėgsta vandens telkinius ir lapuočių miškus. Uodams atbaidyti labiau tinka purškiamos priemonės. Pasak D.Kisielienės, kvepiančios žvakės ne tokios efektyvios.
Nuo erkinio encefalito pasiskiepijo
Balandį – 97 suaugusieji ir 44 vaikai
Gegužę – 190 suaugusiųjų ir 50 vaikų
Antrą vakcinos dozę gavo 169 suaugę ir 57 vaikai
Trečią – 183 suaugę ir 38 vaikai
Naujausi komentarai