Laivų parado metu Klaipėda laukia žmonių apgulties

Šiųmetis, jau devintasis Laivų paradas į pajūrį pakvies tūkstančius žiūrovų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Svečių apgulčiai besiruošiantys renginio organizatoriai pasidalijo karščiausiomis šventės naujienomis – nuo Vandens sporto šakų festivalio iki radijo bangomis valdomų burlaivių modelių pasirodymo bei įspūdingų fejerverkų.

Terminale – poilsio zona

Didžioji Laivų parado diena išauš gegužės 19-ąją, šeštadienį, tačiau šventiniai renginiai startuos jau ketvirtadienį.

Neeilinį savaitgalį papildys daugybė iniciatyvų – Sporto metus Klaipėdoje pristatys Vandens sporto šakų festivalis, muzikinį foną suteiks Gatvės muzikos dienos renginiai, vyks radijo bangomis valdomų burlaivių modelių pasirodymas, klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės lankyti laivus, o galiausiai – pasigrožėti jūrinių vilkikų šokiu ir griausmingais fejerverkais.

Dar vienas netikėtumas – šiemet, kitaip nei ankstesniais metais, šventės dalimi netaps Kariuomenės ir visuomenės diena. Ji buvo perkelta į gegužės pabaigą, kai į Klaipėdą atplauks daug NATO laivų.

Vietoj kariško vaizdelio, Kruizinių laivų terminalas virs poilsio ir marinistinės kultūros oaze.

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, panašu, kad artėjantis paradas bus vienas įsimintiniausių ir išskirtiniausių kada nors buvusiųjų.

"Neatsimenu nė vieno tokio savaitgalio, kuriame taip gražiai tarpusavyje derėtų gausybė skirtingų ir sykiu labai įdomių renginių. Tradicinė, bet visada gausi novatoriškų idėjų Laivų parado šventė šį kartą gausi ne tik jūriškų akcentų – gegužės 19-ąją Klaipėda pasitinka kaip Europos sporto miestas. Todėl visą pagrindinę Laivų parado dieną lankytojai galės mėgautis sportine veikla, stebėti sporto profesionalus ir patys užsikrėsti sporto dvasia. Išskirtinė Klaipėdos bendruomenė drauge sukūrė neeilinę ir, matyt, analogų neturinčią uosto šventę, į kurią drąsiai kviečiame visą Lietuvą. Linkiu ištvermės ir kantrybės visiems, kurie pasistengs atlaikyti bent pusę tos dienos renginių", – šyptelėjo V.Grubliauskas.

Alsuos jūrine dvasia

Gegužės 19-ąją Laivų paradui startą duos mėgėjiškos žūklės varžybos. Netrukus šventė pasipuoš "Pamario restauratoriaus" globojama skulptūra "Vaikystės svajonė", o 10 val. prasidės "Gero vėjo" regata, Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės, Vandens sporto šakų festivalis.

"Vandens sporto šakų atstovai jau keletą metų ieškojo būdų, kaip prie vandens pritraukti kuo daugiau žmonių. Džiaugiamės draugyste su Laivų paradu, kuris mums – tinkama proga supažindinti žmones su vandens sportu. Šventės metu nuo 7 iki 19.30 val. pristatysime septynias vandens sporto šakas bei neeilines pramogas", – teigė Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudas Mileška.

12 val. iškilmingai šventinę dieną atidarys Lietuvos auštosios jūreivystės mokyklos studentai, kurie pakels šalies trispalvę.

"Šiemet minime savo veiklos 70-metį, todėl visus metus lydi bendruomenei skirti renginiai. Ne išimtis ir Laivų paradas, kurio metu jų bus dar daugiau – tradiciškai prie "Albatroso" priesaiką jūrai ištars 161 mūsų studentas, miesto gatvėmis iškilmingai žygiuos mokyklos studentai ir dėstytojai. Konstrukcija "Laivelis" pasipuoš signalinėmis vėliavėlėmis, o visame mieste netruks mokyklos organizuojamų edukacinių veiklų", – pasakojo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos karjeros centro vadovė Genutė Kalvaitienė.

Meras – su norvegų choru

To paties šeštadienio vidurdienį miesto centre pasklis muzikos garsai, skambėsiantys nuo 12 iki 22 val.

Klaipėdos gatves, kiemus, skverus užlies jau 12-oji Gatvės muzikos diena. Nuo folkloro iki roko, nuo vaikų iki senjorų – tokia muzikinė fiesta, kaip ir kasmet, pasitiks renginio svečius.

Šiuo metu jau yra užsiregistravę 34 muzikantai.

Simboliškas Gatvės muzikos dienos startas nuaidės 12.30 val. Atgimimo aikštėje, kur netikėtą toną paduos svečių iš užsienio – džiazuojančio 23 žmonių norvegų choro "Swinglet" ir Klaipėdos miesto mero V.Grubliausko duetas.

Be muzikinių akcentų, visą dieną Danės upėje taip pat vyks sportinis veiksmas, o vakarop, 16.30 val., arčiau vandens visus suburs Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro parodomoji jachtų-modelių regata tarp Pilies ir Biržos tiltų.

Kviečia apžiūrėti laivų

Klaipėdos uosto šventę, kaip ir dera, papuoš Klaipėdos valstybinio jūrinio uosto direkcijos laivai.

Šį kartą uosto laivai – ne tik vakarinės parado dalies puošmenos. Uoste gylius matuojantį laivą "Lotas" ir ką tik pakrikštytą uosto narų laivą "Naras" bus galima lankyti visos šventinės dienos metu.

Klaipėdos valstybinio jūrinio uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus juokavo, kad uoste Laivų paradas vyksta visus metus, tačiau šis yra išskirtinis tuo, kad visi miestiečiai ir Klaipėdos svečiai gali pasidžiaugti nuostabiu peizažu.

"Gražesnę dedikaciją jūros dienai, vargu, ar galima sugalvoti. Jūrinės bendruomenės susitelkimas, maži ir dideli uosto laivai vieningu ritmu sveikinantys jūrinio miesto žmones – tokia yra tikroji Laivų parado dvasia. Nepasididžiuosiu ir tarp renginio bei Klaipėdos uosto dėsiu lygybės ženklą, todėl visus uosto laivų savininkus kviečiu registruotis, puoštis ir vieną kartą per metus sukurti neeilinį reginį. Esame jūrinė valstybė, todėl turime tai išnaudoti", – kalbėjo A.Vaitkus.

Anot renginio organizatorių, jau buvo gauta apie 30 parado dalyvių anketų, o užregistravę laivai turės galimybę pretenduoti į gražiausiojo titulą.

Įspūdingiausiais vaizdais, kaip ir kasmet, bus galima grožėtis vakare.

Šventinis ir ryškus paradas startuos 21.15 val., jam pradžią duos "DFDS Seaways" keltas ir jo griausmingas sveikinimas.

Iškart po to Kuršių mariose pasklis iliuminuoti laivai, kuriuos ves Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį žyminti jachta "Lietuva".

"Šį kartą Laivų paradas pažymėtas šimtmečio ženklu, todėl gegužės 19-ąją nestigs trispalvę atkartojančių akcentų, o vakarinę renginio dalį papuoš jachta "Lietuva" su šimtmečio burėmis. Šiuo metu socialinio tinklo "Facebook" Laivų parado“ renginyje – beveik 28 tūkst. dalyvių, todėl kviečiame visus pasiimti draugus, giminaičius ir pasitikti artėjančią vasarą jūriškame šurmulyje", – sakė viešosios įstaigos "Klaipėdos šventės" direktorius Romandas Žiubrys.

Laukia vilkikų šokis

Jau devintąjį kartą laivų kolonos branduolį sudarys Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos "Pajūrio laivai" laivai.

Bendrovės "Towmar Baltic" jūrinių vilkikų šokis susirinkusiuosius pasveikins vėliau nei įprasta – iš karto po 22 val. Dar po pusvalandžio, 22.30 val., turiningą Laivų parado dieną vainikuos ryškūs Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos šventiniai fejerverkai, kurie griaudės iš Smiltynės.

"Mes – miesto bendruomenės dalis, todėl bent taip prisidedame prie gražiausių iniciatyvų kūrimo. Išaušus Laivų parado dienai, visuomet jaučiu pasididžiavimą ir džiaugsmą Klaipėda, kuri dėl šio renginio parodo visus jūrinius kerus ir į miesto gatves pakviečia tūkstančius svečių", – šypsojosi Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vykdomasis direktorius Haroldas Kovs.

Nestigs ir kultūros

13 val. terminale į dangų kils viena gražiausių Laivų parado staigmenų – milžiniškas, specialiai šventei pagamintas, 70 kvadratinių metrų dydžio aitvaras, kuris vakare nustebins šviesomis.

Tada Kruizinių laivų terminalas transformuotis į poilsio erdvę.

"Įprasta, jog didžiųjų švenčių metu Kruizinių laivų terminalas tampa audringų koncertų scena. Tačiau šį kartą šią didelę, urbanistinę erdvę kviečiame atrasti kitokią. Esant palankiam orui, nuo 15 val. atėjusiųjų čia lauks patogus poilsis, pasaulyje populiarėjančios "lėtos televizijos" idėją atkartojantis marių horizontas ir įgarsintas kūrinys "Džonatanas Livingstonas Žuvėdra", – pasakojo R.Žiubrys.

Trys "Džonatano Livingstono Žuvėdros" dalys klausytojams skambės 14, 15 ir 16 val. su penkiolikos minučių pertrauka.

Kūrinio leidėjas – Sigutis Jačėnas, jį įskaitė – Nacionalinio Kauno dramos aktorė Doloresa Kazragytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo.

Jo. portretas
Gulėsim visi.Arba gatvėse, arba prie alaus

...

... portretas
Ta proga Klaipėda Pagalvės mokestį papildys šaligatvio mokesčiu.

negadink šventės komuna

 negadink šventės komuna portretas
DANGĖS upėje
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vitės kvartale lapus šluoja senukai
  Vitės kvartale lapus šluoja senukai

  Lapais užversti kiemai gyventojams taip įkyrėjo, kad su grėbliais rankose į lauką nesibodi išeiti ir senjorai. Pasak Vitės bendruomenės narės Ritos Kuprelienės, jei savo darbą normaliai atliktų daugiabučius administruojančios įmonės darb...

  15
 • „Klaipėdos vanduo“ skelbs naują vadovo konkursą
  „Klaipėdos vanduo“ skelbs naują vadovo konkursą

  Šią savaitę AB „Klaipėdos vanduo“ valdybos posėdyje nutarta nutraukti įmonės generalinio direktoriaus konkurso procedūras ir skelbti naują konkursą. ...

 • Greičio matuokliui – nauja pozicija
  Greičio matuokliui – nauja pozicija

  Artėjant šaltajam sezonui uostamiestyje vėl keičiamos greitį fiksuojančių įrenginių vietos. Minijos gatvėje kurį laiką pažeidėjus fiksavęs greičio matuoklis nuo šiol veiks P.Lideikio gatvėje. ...

 • Kelyje – spąstai vairuotojams
  Kelyje – spąstai vairuotojams

  Jau kurį laiką Perkėlos gatvėje žioji pavojinga smegduobė. ...

  2
 • Dėl beglobių kačių – nerimas
  Dėl beglobių kačių – nerimas

  Nors laukinės katės turi būti šeriamos tik savivaldybės nustatytose vietose ir šiukštu ne po daugiabučių balkonais, gyventojų praktika – kiek kitokia. ...

  7
 • Ieškomas rangovas statyti daugiafunkcį centrą Gargžduose
  Ieškomas rangovas statyti daugiafunkcį centrą Gargžduose

  Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir spor...

  4
 • Nepavyzdingiems verslininkams – nuobaudos
  Nepavyzdingiems verslininkams – nuobaudos

  Nors dauguma uostamiesčio kavinių ir barų savininkų pagal išduotuose leidimuose numatytą terminą jau turėjo nugriauti lauko terasas, šį reikalavimą įvykdė tik pusė patikrintųjų. ...

  2
 • A.Vaitkus į Uosto direkciją negrįš
  A.Vaitkus į Uosto direkciją negrįš

  Po Vilniaus apygardos teismo sprendimo, pagal kurį buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus iš pareigų atleistas teisėtai, Susisiekimo ministerija, regis, neskubės skelbti naujo konkurso direktoriaus pareigoms. ...

  8
 • Režisierius G. Padegimas: „Opera „Kelionė į Tilžę“ diktuoja kūrėjui, o ne atvirkščiai
  Režisierius G. Padegimas: „Opera „Kelionė į Tilžę“ diktuoja kūrėjui, o ne atvirkščiai

  „Iki premjeros laiko liko nebedaug, tad mano mintyse tik būsimos operos vaizdiniai: matau personažus, atskiras scenas... Eduardo Balsio muziką klausiau daugybę kartų. Kita vertus, manau, kad repeticijose turi išlikti improvizacinis pradas&ldq...

 • Kalėdos neaplenks ir Atgimimo aikštės
  Kalėdos neaplenks ir Atgimimo aikštės

  Artėjant šventiniam laikotarpiui aiškėja, kaip šiais metais bus papuoštas miestas. Teatro aikštėje vėl ketinama įžiebti natūralią Kalėdų eglę, be dekoracijų neliks ir Atgimimo aikštė. ...

  5
Daugiau straipsnių