Lietuvos jūrų muziejus jau kelia 30-ojo sezono bures

Labiausiai lankomas Lietuvos muziejus - Jūrų muziejus nuo trečiadienio pradeda 30-ąjį sezoną. 1979 metų liepos 28 dieną Kopgalio fortas atgimė naujam gyvenimui - iš apleistos ir prastą šlovę turėjusios vietos per tris dešimtmečius išaugo į tikrą jūrų gamtos ir istorijos pažinimo kompleksą, tapo labiausiai lankomu muziejumi Baltijos šalyse. Pernai Jūrų muziejuje apsilankė daugiau nei pusė milijono lankytojų.

Dažniausiai muziejuje lankosi moksleiviai ir šeimos su vaikais. Pasak direktorės Olgos Žalienės,  viena pagrindinių muziejaus misijų - edukacinė.

„Vis daugiau dėmesio muziejuje skiriama ekologinių ir gamtamokslių žinių skleidimui, - sako Olga Žalienė. - Stengiamės, kad kiekvienas mūsų muziejaus lankytojas ne tik pasidžiaugtų įspūdingais delfinų šuoliais ar smagiai praleistų laiką stebėdamas Šiaurės jūrų liūto pasirodymą, bet ir sužinotų, kaip atsirado gyvybė žemėje, atkreiptų dėmesį į artimiausios mums - Baltijos jūros ekologijos problemas, susipažintų su Lietuvos laivybos istorija nuo ankstyviausių laikų: nuo luoto iki sovietinio laivų. Jau drąsiai galime vadinti mūsų muziejų potyrių muziejumi: moderni ekspozicija, pasakojanti apie plėšrius ir pavojingus Pietų jūrų gyvūnus, panardina lankytoją į paslaptingą teatralizuotą atmosferą, kurioje akis į akį susiduriama su plėšriausiais vandenų gyventojais. Puikiai suprantam, kad šiandieninis lankytojas yra ypatingas: ypač sunku muziejinėmis vertybėmis sudominti paauglius, kurie, panašu jau įprato į pasaulį žiūrėti per kompiuterio ekraną. Tačiau ir jų dėmesį prikausto net šeši informaciniai terminalai, veikiantys skirtingose ekspozicijose. Juose - ne tik virtuli informacija, bet ir animuoti siužetai bei žaidimai.“

Iki gegužės 10 dienos muziejus siūlo ypatingą akciją žingeidžiausiems moksleiviams - nemokamą apsilankymą muziejuje klasėms: jeigu nemažesnė kaip 15 moksleivių grupė perka bilietus į delfinariumą, jiems padovanojami nemokami bilietai į muziejų.

Nors visi kalbame apie sunkmetį, tačiau Jūrų muziejus šiemet ryžtasi pradėti drąsų projektą: akvariumo rekonstrukciją, prie kurio projekto dirbo žinomiausi Europoje akvariumų specialistai. Pasak Olgos Žalienės, dabartinis akvariumas yra pasenęs ir moraliai, ir fiziškai. Rekonstrukcija padėtų ne tik pasikeisti akvariumui ir konceptualiai, ir vizualiai, bet ir atnaujinti akvariumui gyvybiškai svarbias vandens tiekimo, mikroklimato užtikrinimo sistemas.

Jubiliejinis Jūrų muziejaus sezonas itin turtingas įvykiais, renginiais, parodomis ir leidiniais. Kadangi pats gimtadienis beveik sutampa su Klaipėdoje šiais metais vyksiančia didžiąja „The Tall Ships' Races“ regata, todėl daug dėmesio muziejus skirs Lietuvos būrinio laivyno istorijos akcentavimui.

Ketvirtoje istorinėje salėje ruošiama ekspozicija, pasakojanti apie Klaipėdos burinį laivyną, jau baigiama rengti spaudai solidi mokslo populiarinimo straipsnių knyga „Vėjas rėjose. Burlaivių epocha Lietuvoje“, Kruizinių laivų terminale bus atidaryta lauko paroda „Lietuva po burėmis. O Juodkrantėje startuos unikalus projektas - tūkstantmečio ekspedicija „Bėki, laivuži, maružėlėmis“ kurėnais po Kuršių marias, kurioje dalyvaus penki kurėnai ir trys venterinės valtys.


Šiame straipsnyje: Jūrų muziejus

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių