Važiavo pėsčiųjų taku
„Per liūtį Šiaurės prospektas buvo neišvažiuojamas. Dalis vairuotojų važiavo per pėsčiųjų taką, kaip ir aš. Šiandien už tai gavau baudą. Yra dar kas gavo? Įdomu, nes ar čia iš galo važiuojantis nufilmavo ir „pridavė“, ar iš kur gavo foto?“ – piktinosi veikėjas, skundą parašęs su gramatinėmis klaidomis.
Vyriškis savo pavardės nenurodė, tik liejo įsiūtį už tai, kad pats pažeidė Kelių eismo taisykles (KET).
Mažaraščio nusiskundimas sulaukė tokių pat palaikymo.
„Buvo nesupratingų durnelių, kurie fotografavo ir siuntė į „epoliciją“, – pažymėjo kitas kultūros ir eismo taisyklių „žinovas“.
„Kad anuos šikančius sutrauktų. Kiek nesveikų, ne šiaip sau važinėjosi mašinos šaligatviais“, – piktinosi dar vienas kelių erelis.
Prilijo daugiau nei įprasta
Didžioji dauguma veikėjų pritarė pasipiktinimui, ragino rašyti skundus valdininkams, esą tai jie turėtų apmokėti policijos skirtas baudas.
Vis dėlto tą faktą, kad mūsų klimatui nebūdingos smarkios liūtys gali paralyžiuoti eismą miestų gatvėse, vairuotojai jau turėtų įsisąmoninti.
Dienraštyje „Klaipėda“ buvo skelbta, kad, pavyzdžiui, liepos 11-ąją per kelias valandas mieste iškrito net 58 proc. viso mėnesio kritulių normos.
Urbanizuotose teritorijose, kur mažiau žaliųjų plotų, o vyrauja asfalto, trinkelių ir kitų kietų medžiagų paviršiai, stichinio vandens kiekio nesugebės suvaldyti jokie lietaus nuotekų tinklai.
Tačiau didžioji dauguma besipiktinusių nenorėjo net girdėti kitą nuomonę turinčių klaipėdiečių pastabų.
Ne visi elgiasi lyg chamai
Vis dėlto atsirado ir blaiviau mąstančių žmonių, suvokiančių, kad net ir ekstremaliomis sąlygomis negalima pažeidinėti taisyklių.
„Tai jeigu nėra sąlygų važiuoti, gal tada apskritai nevažiuoti? Geriau šaligatvius gadinti?“ – skundo autoriaus paklausė klaipėdietis.
„Teisingai ir padarė, kad nubaudė, nėra ko važinėtis pėsčiųjų takais, važiuok atgal ta savo „tačka“, – pastebėjo kitas klaipėdietis.
„Nėra ko važinėtis šaligatviais, tik keli ereliai išvažinėjo pelkes, normalūs žmonės sulėtino greitį arba laukė, kol vanduo nutekės“, – pastebėjo kitas vairuotojas.
Transporto priemonių judėjimą ir tai, jog negalima važiuoti veja, šaligatviu, dviračių ar pėsčiųjų taku, aiškiai nurodo KET 124 str.
Administracinių nusižengimų kodekso teisenos pagal 417 str. 1 byloja, kad kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas, važiavimas šaligatviu, veja ar pėsčiųjų (dviračių) taku užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų.
Pareigūnai dienraščiui patvirtino: KET galioja ir nestandartinių situacijų, tokių, kaip gatves tvindžiusi liūtis, metu. Vairuotojams pareigūnai pataria susidariusias aplinkybes visada vertinti atsakingai, savo veiksmais nesukelti pavojaus sau ir kitiems eismo dalyviams bei turtui ir nepažeidinėti KET reikalavimų.
(be temos)
(be temos)
(be temos)