Medikų pašaukimo istorijos – garsios fotomenininkės portretuose

 • Teksto dydis:

Viena lemtinga išgirsta frazė, iš kartos į kartą perduodama tradicija, nuo mažų dienų užvaldęs gaivališkas pašaukimo jausmas ar rami upės tėkmė, kuri pagauna ir nuplukdo tavo keliu – medicinos profesionalų fotoportretuose atsispindi kiekvieno jų savitas kelias pasirinkimo link. Nenumaldomai trumpėjant dienoms ir vis dar tvyrant nerimui dėl koronaviruso pandemijos, medicinos centras „Northway“ Klaipėdoje kviečia iš arčiau susipažinti su jame dirbančia medikų komanda ir įsileisti į širdis daugiau šviesos ir šilumos.

Medicinos centrų „Northway“ šeima Vakarų regione jungia 272 skirtingų sričių specialistus – gydytojus, slaugytojus, administracijos darbuotojus. Šiais metais duris atvėrusio medicinos centro „Northway“, Naujojoje Uosto gatvėje vestibiulį ir koridorius šiandien papuošė didelio formato fotoportretų paroda. Ji bus eksponuojama iki metų pabaigos.

Garsios Klaipėdos fotomenininkės Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės, garsėjančios gebėjimu jautriai ir giliai pamatyti fotografuojamas asmenybes, nuotraukose šypsosi baltai vilkintys šių laikų herojai, o šalia – jų vaikystės fotografijos ir istorijos apie tai, kuo jie svajojo būti užaugę.

„Northway“ nuotr.

Uniforma liudija vertybes ir įkvepia pasitikėjimo, bet nepaprastai įdomu bent šiek tiek pažinti ir po ja slypinčią kiekvieno profesionalo spalvingą asmenybę.

Vieniems portretų herojams medicina visada buvo gyvenimo svajonė, kitų pasirinkimą sustiprino artimųjų, kurie taip pat buvo medikai, pavyzdžiai. Kai kurie sugalvojo, kokią profesiją rinktis, tik baigdami mokyklą, tačiau dabar nei vienas neabejoja, kad jų vieta būtent čia – medicinos įstaigoje. Visi jie vieningai tvirtina, jog medicina – atsakinga sritis, reikalaujanti didžiulio atsidavimo, altruizmo ir pasiaukojimo, o norint tapti sėkmingu gydytoju svarbiausia – rūpestis ir meilė žmogui.

Kai kurie žinojo tapsiantys medikais dar būdami visai maži. Operacinės slaugytojas Marius vaikystėje kone mintinai išmoko tėvų turėtą dviejų tomų medicinos enciklopediją.

„Northway“ nuotr.

Erika, kuri sakosi, jog dabar, dirbdama slaugytoja, besijaučianti kaip žuvis vandenyje, eksperimentavo operuodama lėles barbes balkone įrengtoje ligoninėje ir transplantuodama joms tėčio baseine paslapčia sugautų žuvų organus.

Anestezijos ir intensyvios terapijos slaugytoja Neringa pirmą praktiką įgavo taip pat dar būdama vaiku – močiutei nusisukus, suleido vaistus sergančiam seneliui. Dabar ji džiaugiasi, kad net ir po dvylikos darbo valandų, grįžtanti namo laiminga ir pakylėta.

Gydytojas otonolaringologas Vytautas, vaikystėje svajojęs būti nuotykių ieškotoju, vėliau nusprendė eiti mamos – medikės keliu. „Galiu dirbti labai ilgas dienas, be poilsio. Jaučiuosi laimingas“, – teisingu pasirinkimu džiaugiasi specialistas.

„Northway“ nuotr.

Gydytoją ortopedą traumatologą Marką rinktis mediko profesiją tėvai nukreipė tikslingai, už tai jis iki šiol jaučiasi jiems nepaprastai dėkingas. „Darbas yra mano hobis ir gyvenimas“, – užtikrintai sako gydytojas.

„Mūsų profesija išties tampa mūsų gyvenimu“, – jam antrina akušerė ginekologė Rasa, pasukusi į mediciną taip pat paskatinta tėvų.

Gydytoją endokrinologą Raimondą įkvėpė atvirų durų VU metu išgirsta profesoriaus Salezijaus Pavilonio ištarta frazė: „Jei myli žmones ir nori jiems padėti, rinkis mediciną“.

Pasak anesteziologo ir skausmo gydytojo Vido, pasirinkti anestezijos reanimatologijos kryptį paskatino troškimas būti naudingu ir iššūkių poreikis. „Jaučiuosi laimingas, galėdamas pašalinti ilgai kentėtą skausmą ir sugrąžinti žmonėms gyvenimo džiaugsmą“, – sako jis.

„Per daugelį metų praktikos išmokau priimti sunkumus, nes laimės visada suteikia žmonių dėkingumas. Manau, kad moku prie kiekvieno prieiti. Iškart matau žmogų ir kelią link jo – džiaugiasi ir bendrosios praktikos slaugytoja Angelina.

„Northway“ nuotr.

„Dirbdamas medicinos įstaigoje išties gali realizuoti visiems žmonėms įgimtą norą užsiimti prasminga veikla – padėti pacientams greičiau pasveikti bei praskaidrinti jų dienas.Tai ne tik teikia didžiulį vidinį pasitenkinimą, bet ir suteikia jėgų susitvarkyti su visais iššūkiais, su kurias susiduriame kiekvieną dieną“, – mintimis apie mediko profesiją dalinasi ir medicinos centrų „Northway“ generalinė direktorė Diana Bumelytė ir kviečia atkreipti dėmesį, į šiluma dvelkiančius profesionalų portretus bei istorijas, lankantis medicinos centre Klaipėdoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Puikus projektas, pasiilgom pozityvo!!!

Pacientė

Pacientė portretas
Šaunus, dirbančių atsakingą darbą žmonių kolektyvas
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių