Pritaikys visuomenės reikmėms
Danės gatvėje esanti akcinės bendrovės „Klaipėdos energija“ elektrinė, numatoma, ateityje bus pritaikyta visuomenės reikmėms ir taps dar viena meno ir kultūros mylėtojų traukos vieta.
„Ruošiama kultūros strategija, susijusi su galima Europos kultūros sostine 2022. Kitas parametras yra tai, kad ruošiamas bendrasis planas ir jame ši teritorija yra numatyta kaip konversinė“, – paaiškino Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė.
Nemažai istorinio palikimo savyje talpinančios teritorijos konversija, ja vis dar besinaudojančios bendrovės manymu, galėtų vykti maždaug 2030-aisiais.
Įvertino menininkai
Vicemerės teigimu, prieš kurį laiką miesto delegacija jau lankėsi panašiame konversiniame objekte Taline ir šis vizitas paskatino miesto atstovus greičiau imtis dialogo su miesto kultūrininkais apie tai, ar jiems ši teritorija būtų įdomi.
Danės gatvėje esančios elektrinės erdves bei teritoriją uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės administracijos darbuotojai, paveldosaugininkai, architektai bei nemenka meno bendruomenės atstovų grupė įvertino ketvirtadienį.
V.Grubliauskas teigė tikintis, kad svarbia Klaipėdos ekonominio gyvenimo dalimi buvusi teritorija po kurio laiko taps ne užkonservuota, o gyvybės nestokojančia teritorija.
Ieškos galimybių
J.Simonavičiūtė priminė, kad Klaipėdos savivaldybė nėra elektrinės pastatų savininkė, o „Klaipėdos energijos“ akcininkė.
„Mūsų turtas yra vertinamas per akcijas. Tai yra – negali paimti vieno objekto, išimti iš „Klaipėdos energijos“ ir perduoti menininkams ar kažkam kitam. Tai yra brangūs dalykai. Jeigu miestas eitų link to, kad perimtų, ateityje reikėtų investicijų, išlaikymo ir tai yra brangu, tačiau įmanoma“, – dėstė vicemerė.
Pasak mero pavaduotojos, jeigu menininkai rimtai susidomės galimybe veikti išskirtinėje teritorijoje, miestas yra pasirengęs ieškoti sprendimo variantų, kaip teritorija galėtų atitekti kūrėjams.
Bendradarbiaus ir verslas?
Pastebima, kad kai kuriuose elektrinės teritorijoje esančiose pastatuose veikla jau nevyksta, tačiau bendrovė tomis patalpomis rūpinasi ir tai, anot J.Simonavičiūtės, ilgai tęstis negalės.
„Klaipėdos energija“, uždarydama šitą elektrinę turi turėti kitus objektus mieste. Natūralu, jie bus mažesni, paskirstomieji. Tačiau juos reikės pastatyti. Todėl procesas maždaug 10–14 metų. Jis gali sutrumpėti ir todėl mes jau turime pradėti spręsti dėl tolesnio šio objekto naudojimo“, – teigė J.Simonavičiūtė.
Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė neabejojo, kad idėjų, kaip šią teritoriją būtų galima paversti kultūros ir meno erdve – nestinga, tačiau taip pat pabrėžė, kad vertėtų svarstyti ir galimybes, jog ateityje čia bendradarbiautų menas ir verslas.
Išbandymas jau šiemet?
Nors visu pajėgumu technikos paveldu besididžiuojančiose patalpose menininkai galėtų įsikurti ir pradėti veikti dar negreitai, tačiau pastebima, kad tose erdvėse, kur šiuo metu veikla jau nevykdoma, būtų galima ieškoti galimybių kartkartėmis organizuoti renginius.
Kai kuriuos projektus elektrinės teritorijai, teigiama, būtų galima pritaikyti ir iš jau suformuotos šių metų Lietuvos kultūros sostinės programos.
Bendrovės generalinis direktorius Antanas Katinas teigė, kad jau šiemet teritoriją išbandyti kultūriniais renginiais galimybių yra, tačiau jie galėtų būti tik epizodiniai, iš anksto suplanuoti ir pritaikyti nedidelėms žmonių grupėms.
Menininkams kelis kartus priminta, kad kai kuriuose pastatuose vis dar vyksta gamybiniai procesai, todėl būtina laikytis saugumo reikalavimų.
Naujausi komentarai