Dėmesys kokybei, tvarumui ir įkvėpimui
Kasmet Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) organizuoja „Metų renovacijos projekto“ rinkimus, siekdama išryškinti sėkmingiausius daugiabučių atnaujinimo pavyzdžius. Šiemet konkurse dalyvauja 12 atrinktų projektų iš Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Ukmergės, Jonavos, Panevėžio, Klaipėdos, Mažeikių, Marijampolės. Kaip teigia APVA Pastatų modernizavimo departamento direktorė Gintarė Burbienė, pagrindinis šio konkurso tikslas – skatinti kokybišką renovaciją ir įkvėpti kitus gyventojus imtis pokyčių.
„Kartu tai proga iš pirmų lūpų išgirsti apie namo atnaujinimo procesą, gerąją patirtį ir sužinoti, kaip pasikeitė žmonių kasdienybė. Norime atkreipti dėmesį į tuos projektus, kuriuos įvykdžius ne tik išaugo pastato energinis efektyvumas, bet ir buvo pratęstas jo gyvavimo ciklas, pagerėjo gyvenimo kokybė, buvo sukurta estetiškesnė, patogesnė bei tvaresnė aplinka. Tikime, kad gerieji pavyzdžiai turi galią paskatinti ir kitus Lietuvos gyventojus priimti sprendimą renovuoti savo namus“, – sakė G. Burbienė.
Atrinkti pagal aiškius kriterijus
Pasak G. Burbienės, metų renovacijos projekto rinkimuose dalyvaujantys daugiabučiai atrinkti atsižvelgiant į tai, kiek energijos sutaupoma, į įdiegtas inovatyvias technologijas, pastato architektūrinę transformaciją bei kokybinį gyvenimo pokytį.
„Vertinome ne tik tai, kiek sumažėjo energijos sąnaudos, bet ir kokie buvo priimti architektūriniai sprendiniai, kaip kokybiškai atlikti darbai, kokios medžiagos naudotos, kaip sutvarkyta aplinka – pavyzdžiui, ar buvo atnaujintos viešosios erdvės. Taip pat daug dėmesio skirta tvarumui bei gyventojų bendruomeniškumui“, – sakė G. Burbienė.
Balsuoti kviečiami visi Lietuvos gyventojai
Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsavimas už kandidatus prasidės birželio 9 d. viename didžiausių šalies naujienų portalų, o laimėtojai bus paskelbti birželio 16 d. Prieš atiduodant savo balsą APVA rekomenduoja tai daryti atsakingai – susipažinti su kiekvienu projektu ir patyrinėti, kokią realią naudą po renovacijos gavo daugiabučio gyventojai.
„Vienas daugiabutis sutaupo įspūdingus kiekius šilumos energijos – net iki 80 proc., kitame sumontuoti šilumos siurbliai, dar kituose įrengtos čiurlių lizdavietės ar netradicinis fasadas. Taigi, kiekvienas konkurse dalyvaujantis projektas yra kažkuo išskirtinis“, – dalijosi G. Burbienė.
Svarbu įvertinti visų paminėtų aspektų visumą, kartu ir projekto indėlį į platesnį aplinkos atnaujinimą ne tik kieme ar gatvėje, bet ir rajone ar net viso miesto mastu, miesto ekosistemos stiprinimą. Taip pat pastato modernizavimo poveikį ilgalaikėje perspektyvoje – tai viena iš priemonių vykdyti su klimato kaita susijusius įsipareigojimus.
Daugiau informacijos apie „Metų renovacijos projekto rinkimus, jų dalyvių istorijas galima rasti APVA „Facebook“ paskyroje.
Projektas „Daugiabučių namų renovacijos skatinimas“ finansuojamas Sanglaudos fondo lėšomis.

Naujausi komentarai