Kasdienis gyvenimas kaskart paliudija – moterys ir vyrai skiriasi kaip diena ir naktis. Sporto klube lieknėjančias moteris stebėjusi psichologė šią tiesą patvirtino dar kartą.
Pasigenda saugumo
Psichologė bei verslo konsultantė Viktorija Gončarova mėnesiui prisijungė prie sporto klubo "Apelsinas" naujokų.
Iki šiol tik jūros pakrante mėgusiai pabėgioti specialistei buvo smalsu palyginti, kuo skiriasi vyrai ir moterys. Ji taip pat stebėjo, kaip jaučiasi pradėjusios sportuoti dailiosios lyties atstovės – vyresnio amžiaus bei turinčios antsvorio.
"Moterys jaučiasi netvirtai. Nežino, ką ir kaip daryti. Nesąmoningai pradeda lyginti save su gražiau atrodančiais, laisviau bendraujančiais su klubo darbuotojais", – pastebėjimais dalijosi psichologė.
V.Gončarova akcentavo trenerio paramą sporto klubo naujokėms. Jis turėtų ne tik nešykštėti patarimų, prižiūrėti, ar moteris teisingai daro pratimus, bet ir palaikyti psichoemociškai. Pavyzdžiui, pasisveikinti bent akimis.
Būtent tokia parama padeda tvirčiau ir saugiau jaustis.
Psichologė pastebi, kad neseniai pradėję vyrai būna labiau pasitikintys savimi. Jiems saugumo jausmas nėra reikalingas.
Šnekintos kitos sportuojančios moterys patvirtino, kad joms svarbūs psichoemociniai dalykai. Tai dar vienas svarbus momentas, kuo moteris skiriasi nuo vyrų.
Akcentavo trenerio paramą
Kartais kompleksai bei išankstinė nuostata atbaido moteris nuo pasiryžimo praverti sporto klubo duris.
"Pati iki tol maniau, kad klubuose sportuoja tik idealių figūrų jaunuoliai, puikiai žinantys, ką ir kaip reikia daryti", – prisipažino pašnekovė.
V.Gončarova neslepia, jog antram mėnesiui abonemento sporto klube nepirktų. Kai kurios moterys į klubą nebeužsuka jau po pirmosios treniruotės, nors pinigus sumokėjo mėnesiui į priekį.
Vienas mėnuo treniruočių – per trumpas laikas pajusti sporto teikiamą naudą. O jei dar nesulaukiama trenerio palaikymo, nebesinori savęs kankinti priverstinėmis treniruotėmis.
"Pirmas mėnuo yra labai svarbus, kai treneris gali suformuoti teigiamą nuostatą ir tapti sportuojančios moters sąjungininku. Ar ji sugrįš į klubą, 60–70 proc. priklauso nuo trenerio", – aiškino psichologė.
Paprieštaravus, kad svarbus ir paties žmogaus pasiryžimas sportuoti, V.Gončarova atsakė: "Motyvacija – labai svarbi, bet ją taip pat padeda suformuoti treneris. Šiais laikais nepakanka vien pritraukti klientą. Daug sunkiau jį išlaikyti".
Į save investuoti būtina
Ką būtų galima patarti žmogui, norinčiam sportuoti, tačiau taip ir nesiryžtančiam praverti sporto klubo durų? Pasak psichologės, gyvename tokiu laikotarpiu, kai išvaizda yra labai svarbi.
Be to, dėl nuolatinių stresų ir kasdienės įtampos išnaudojame daug energijos. Viena iš galimybių ją susigrąžinti – sportas.
"Jei šiuolaikinis žmogus nori konkuruoti, realizuoti save, būti ramus viduje, reikia investuoti į save. Kai prižiūri kūną, ir viduje geriau jautiesi", – teigė V.Gončarova.
Papildyta
Tomas Kesminas, sporto klubų “Kitonija Gym” ir “Apelsinas” vadovas
Psichologės pastebėjimai mums atvėrė akis. Šis tyrimas buvo tikra naujiena. Net rimtuose, tarptautinio lygio sporto klubų vadybos mokymuose neaiškinama apie skirtumus tarp vyrų ir moterų. Tad iki šiol nesuprasdavome, kodėl po mėnesio iš dešimties vyrų ir tiek pat moterų sportuoti vėl ateidavo kokie šeši vyrai ir vos porą moterų. Pasirodo, joms reikia skirti daugiau dėmesio. Psichologė mūsų treneriams praskleidė moterų psichologijos subtilybes. Tad nuo šiol mūsų klubuose sportuojančios moterys taps VIP klientėmis. Elgsimės su jomis kaip karalienėmis.
Naujausi komentarai