Pereiti į pagrindinį turinį

Namų bendrijos kratosi „Klaipėdos energijos“

2009-11-18 05:00
Pozicija: V.Tuska įsitikinęs, kad sąskaitas už šildymą išrašant bendrijose daugiau aiškumo ir tvarkos.
Pozicija: V.Tuska įsitikinęs, kad sąskaitas už šildymą išrašant bendrijose daugiau aiškumo ir tvarkos. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Tarp namų bendrijų ir šilumininkų bręsta konfliktas. Iki šiol kas mėnesį už kiekvienam butui išrašytą šilumos sąskaitą namų bendrijos iš įmonės "Klaipėdos energija" gaudavo po litą. Dabar iš jų norima atimti ir sąskaitas, ir litus.

Gyventojai pasisako prieš

Valstybinė energetikos inspekcija įmonei „Klaipėdos energija“ nurodė pakeisti iki šiol galiojusią tvarką ir perimti iš namų bendrijų sąskaitų už šilumą išrašymo funkciją. Sąskaitų išrašymą iš bendrijų įmonė turi perimti per dvejus metus.

Tačiau bendrijos nenoriai perduoda šią funkciją šilumininkams. Šiuo metu įmonė sąskaitų išrašymo funkciją yra perėmusi iš 46 bendrijų. Dar yra likusios 208.

Daugiabučių namų savininkų bendrijos „Brigantina“, kuriai priklauso Debreceno gatvės 10 namas, pirmininkas Valentinas Tuska tvirtino, kad jos nariai kategoriškai pasisako prieš šios funkcijos perdavimą šilumininkams.

Klaipėdietis tvirtino, jog gyventojai yra patenkinti dabartine atsiskaitymo sistema, kuri esą garantuoja daugiau tvarkos.

„Už savo lėšas renovavome šilumos tinklą. Darbai kainavo 250 tūkst. litų. Yra įrengti radiatoriai su davikliais. Kas mėnesį juos nurašome ir persiunčiame gyventojams sąskaitas išrašančiai įmonei. Su šilumininkais atsiskaitome pagal įvadinį skaitiklį. Dabar „Klaipėdos energija“ tvirtina, jog nori perimti sąskaitų išrašymą, o mes negalime atsisakyti. Įdomu, kas sektų skaitiklio rodmenis?“, – klausė V.Tuska.

Tvarka svarbiau nei pinigai

Nerimas bendrijų nariams kyla ir dėl vandens pašildymo mokesčio. Dabar dažniausiai jis yra stabilus. Baiminamasi, kad šilumininkams perėmus sąskaitų išrašymą šis mokestis gali pradėti ženkliai šokinėti.

Dabar bendrijų nariai sumesti lapelius su skaitiklių rodmenimis į laiptinėse kabančias dėžutes turi iki tam tikros mėnesio dienos. Kadangi duomenys pristatomi panašiu metu, vandens pašildymo mokestis nekinta.

„Nenorime, kad sąskaitas už šilumą išrašytų „Klaipėdos energija“. Šią funkciją vykdytume ir tada, jei bendrovė mums nemokėtų pinigų. Jie nėra dideli – po 100 litų per mėnesį. Juos panaudojame bendrijos darbuotojų algoms mokėti. Viskas ne dėl pinigų, o dėl tvarkos“, – pabrėžė V.Tuska.

Priešinasi buhalteriai?

Bendrovės „Klaipėdos energija“ Klientų aptarnavimo grupės vadovas Gediminas Kirlys teigė, jog bendrija pagal įstatymą gali atsisakyti, kad įmonė jai išrašytų sąskaitas, bet tada jai už šią paslaugą nebus mokami pinigai.

„Pagrindinis dalykas, kodėl mums reikėtų perimti sąskaitų išrašymą, – galimos skolos. Bendrija neatsako už trečiųjų asmenų – butų savininkų – įsiskolinimus. Gerai, kad Klaipėdos bendrijose nepasitaiko daug ir didelių skolininkų, tačiau prognozuojama, jog jų daugės“, – aiškino vadovas.

G.Kirlys pabrėžė, kad vandens pašildymo kaina neturėtų šokinėti: „Viskas priklauso ne nuo to, kas sąskaitas išrašinėja, o nuo gyventojų. Bendrijose šioje situacijoje pirmais smuikais griežia buhalteriai, kurie nenori prarasti uždarbio. Jie dabar atlieka didžiausią darbą“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra