Namuose it pragare: nuskriaustas vaikas pats išsikvietė policiją

Savo priklausomybių nepripažįstančių tėvų vaikai Lietuvoje kenčia nepriteklių, turi rimtų psichologinių problemų, jaučia dėmesio stoką. Su šia graudžia realybe kone kasdien susiduriantys Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus budėtojai gali tik apgailestauti, kad taip yra. Situacija nepasikeis, jei patys gimdytojai netaps sąmoningi.

Dirba visą parą

Nuo praėjusių metų liepos 1-osios Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba be dienomis dirbančių specialistų turi ir naktinius budėtojus.

Pastarieji reaguoja į policijos pareigūnų iškvietimus visą parą ir nedelsdami vyksta į vietą, jeigu šeimoje yra nepilnamečių vaikų, gresia pavojus jų sveikatai ar gyvybei.

Akivaizdu, kad tokie pokyčiai buvo būtini.

Įsigaliojus reformai, vos per du mėnesius iš saugios aplinkos vaikams neužtikrinančių Lietuvos šeimų, nustačius antrą grėsmės lygį, paimta daugiau nei pusė tūkstančio nepilnamečių.

Pastebima, kad vaikai smurtą patiria ne tik socialinės rizikos šeimose, bet ir tose, kur tėvai turi aukštąjį išsilavinimą ir gerai uždirba.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį dienraščio žurnalistai buvo pakviesti padirbėti kartu su Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus budinčiais inspektoriais ir savo akimis įvertinti situaciją.

Dienraštis negali viešinti nukentėjusiųjų vardų ir pavardžių, adreso, kitų asmeninių detalių dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo.

Mušė šuns grandine

Tąnakt apie 23 val. budėtojų ramybę sudrumstė žinia apie smurtą artimoje aplinkoje.

Į policiją kreipęsis nepilnametis pranešė, esą nuo alkoholio apsvaigęs tėvas prieš jį kelia ranką, porą kartų sudavė į pilvą, tada trenkė į kojas šuns grandine.

Pareigūnai neblaivų smurtautoją išsivežė ir dviem paroms uždarė į areštinę. Vaikas liko namuose su močiute.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Apklausti nukentėjusiojo ir vienintelės liudininkės netrukus atvyko Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus budėtojai Alina Vaičekauskienė ir Igoris Korovinas.

Vos įžengus į butą nosį ėmė riesti stiprus kvapas, patalpose verkiant trūksta elementarios higienos.

90-ies metų, tačiau šviesaus proto senolė rusų kalba pasakojo ruošianti šeimai valgį ir, kiek pajėgianti, apsitvarkanti.

Gyvena trise – kartu su anūku ir sūnumi, kuris esą dirba taksi vairuotoju.

Močiutė patvirtino, kad tėvas vaikui sudavė į galvą.

Pravėrę šeimos galvos miegamojo duris, inspektoriai neteko žado.

Vaizdas jame veikiau priminė benamio guolį nei dirbančio žmogaus kambarį: čia stovi keli suplyšę foteliai, mėtosi drabužiai, sklinda išmatų smarvė.

Geria jau savaitę

Paauglys Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams paaiškino, kad tėvas geria jau apie savaitę, tačiau agresyviai elgėsi pirmą kartą.

Berniuko mama gyvena Klaipėdoje. Kodėl su ja nebendrauja, vaikas atsakyti negalėjo.

"Nuo pat pradžių jis priėmė tokį sprendimą, sako, tėtis buvo artimesnis. Su mama netgi nekontaktuoja. Močiutė – absoliučiai sveiko proto, valgyti daro, prižiūri būstą. Įtariu, užtat tokia netvarka. Vaikas, kaip pats save apibūdino, mokosi vidutiniškai, sportuoja, anksčiau lankė bokso užsiėmimus", – detalizavo A.Vaičekauskienė.

Tąnakt nepilnametis liko miegoti savo namuose.

Kompaniją jam palaikė mišrūnas šuo, visą tą laiką, kol namuose lankėsi inspektoriai, pratūnojęs vaiko kambaryje.

Informacija apie incidentą perduota Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos specialistams, dirbantiems dienos metu.

Šie savo ruožtu aiškinsis, ar tai pirmas smurto atvejis šeimoje, ar berniukui apskritai saugu gyventi su tėvu.

"Gaila vaikų"

Anot I.Korovino, tėvui nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,89 promilės. Alkoholį jau ne pirmą dieną jis vartojo savo namuose.

Nors nepilnamečiui gyvenimo sąlygos šioje šeimoje nėra normalios, specialistai tikino regėję kur kas baisesnių scenarijų.

Patikėkite, tai – tikrai ne blogiausias variantas.

"Patikėkite, tai – tikrai ne blogiausias variantas. Esame matę labai kraupių įvykių, kai suaugusieji mušasi, o vaikai sėdi šalia kruvini. Labai gaila vaikų", – niūrią tiesą pripažino A.Vaičekauskienė.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį budėtojai sulaukė tik vieno policijos pranešimo, o tai jų darbo praktikoje – gana retas dalykas.

Pašnekovės žodžiais, beveik neįmanoma nuspėti, kurią dieną iškvietimų bus daugiau, o kurią teks sėdėti be darbo.

Tai priklauso nuo daugelio veiksnių: paūmėjimas jaučiamas pašalpų gavimo laikotarpiu, švenčių metu, neigiamai gali veikti ir pilnatis.

Vadovaujantis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, asmenys, turintys informacijos apie įtariamą vaiko teisių pažeidimą, privalo apie tai nedelsdami pranešti policijai ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai.

Pirmasis grėsmės vaikui lygis nustatomas, kai pažeistos vaiko teisės, tačiau nėra grėsmės jo saugumui, sveikatai ir gyvybei.

Antrasis grėsmės lygis reiškia, kad yra reali grėsmė vaiko saugumui, sveikatai ar net gyvybei.NAUJAUSI KOMENTARAI

kur Tarnybos?

kur Tarnybos? portretas
tai ko to vaiko nepaima, neatiduoda globėjams į normalią aplinką?

...

... portretas
Va kur ESMĖ: "Pastebima, kad vaikai smurtą patiria ne tik socialinės rizikos šeimose, bet ir tose, kur tėvai turi aukštąjį išsilavinimą ir gerai uždirba" - nedomina tų 'Vaikų teisių' tie 'rizikingieji' (darbas purvinas, beprasmis, nes - nei baudų iš tokių, nei tokie vaikai ką domina); ESMĖ tie uždirbantieji, kuriuos REKETUOT galima (o iš moraliai silpnesnių galima ir gerai užaugintus vaikus atimt pardavimui).

Vida

Vida portretas
Pirmiausia, reikia išsiaiškinti priežastis,dėl kurių ši šeima tapo tokia ir bandyti jiems padėti. Labai gerai pasielgė vaiko teisių specialistai ,perduodami vaikų globą močiutei o ne svetimiems žmonėms.Taip vaikai išvengia streso.Kad ir patys išsikviečia ,bet praėjus kažkiek laiko ,jie ima gailėtis, kad taip padarė.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Skelbiama Klaipėdos Kalėdų eglutės paieška
  Skelbiama Klaipėdos Kalėdų eglutės paieška

  Lapkričio 30-ąją, 17 val., Klaipėdoje, Teatro aikštėje, bus įžiebta Kalėdų eglė. Šių metų kalėdinių renginių organizatorius -“Klaipėdos šventės” - tęsia tradiciją: šiemet, kaip ir pastaruosius trejus m...

  1
 • Senieji amatai: prisilietimai prie istorijos
  Senieji amatai: prisilietimai prie istorijos

  Klaipėdos etnokultūros centro dirbtuvėse archeologė Simona Ramoškienė klaipėdietes mokė pinti senovinius šiaudinius indus, kuriuose anksčiau buvo laikomi įvairūs birūs produktai. Ši šiaudinių gaminių tradicija iki &scar...

  1
 • Manekenės žingsniavo erdviame ofise
  Manekenės žingsniavo erdviame ofise

  Klaipėdos mados savaitė baigėsi tarptautiniu madų šou – kolekcijas pristatė 11 dizainerių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. „Fashion Week Klaipėda“ šiais metais finaliniam renginiui pasirinko neįprastą, darbinę ...

 • Aiškinamasi, ar R. Masiulis galėtų vadovauti „Klaipėdos naftai“ <span style=color:red;>(papildyta)</span>
  Aiškinamasi, ar R. Masiulis galėtų vadovauti „Klaipėdos naftai“ (papildyta)

  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė prašo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) įvertinti, ar buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis galėtų vadovauti valstybės valdomai ...

  3
 • Kavinių savininkų laukia kontrolė
  Kavinių savininkų laukia kontrolė

  Dauguma uostamiesčio verslininkų pagal išduotuose leidimuose numatytą terminą jau turėjo nugriauti lauko terasas. Savivaldybės kontrolieriai šią savaitę tikrins, ar kavinių savininkai įvykdė šį reikalavimą. ...

  4
 • Akcija „Renkuosi gyvybę“: žvakelės degs už negimusius kūdikius
  Akcija „Renkuosi gyvybę“: žvakelės degs už negimusius kūdikius

  Vėlinių išvakarėse, spalio 30 d. 19 val. Laisvos visuomenės institutas (LVI) kviečia dalyvauti jau tradicija tapusioje akcijoje ,,Renkuosi gyvybę”. Akcijos metu Lietuvos žmonės kviečiami uždegti žvakelę už tuos kūdikius, iš ku...

  6
 • Neringoje atnaujintas elektros tiekimas <span style=color:red;>(atnaujintas)</span>
  Neringoje atnaujintas elektros tiekimas (atnaujintas)

  Neringoje rekonstruojant transformatorių pastotę pirmadienį elektros daugiau nei valandą neturėjo beveik 3 tūkst. ESO klientų. Elektros tiekimas jiems jau atnaujintas, pranešė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). ...

 • Prieš Seimo rinkimus – permainos rinkimų žemėlapyje
  Prieš Seimo rinkimus – permainos rinkimų žemėlapyje

  Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Per pastaruosius ketverius metus tai jau trečias toks atvejis. To esą prireikė, nes esama demografinė situacija Lietuvoje ir vėl neatitinka teisingo demokrati&scar...

  1
 • Žygis dviračiais – dėl kilnaus tikslo
  Žygis dviračiais – dėl kilnaus tikslo

  Padėti žmonėms, kuriems būtina parama, yra daugybė būdų. Vieną jų išbandė Palangos meras Šarūnas Vaitkus su bendradarbiais. Jie dalyvavo mažame Italijos miestelyje tradiciškai rengiamame žygyje vintažiniais dviračiais. ...

  17
 • Uostamiestyje dėl štorminio vėjo virto medžiai – vienas jų prispaudė automobilį
  Uostamiestyje dėl štorminio vėjo virto medžiai – vienas jų prispaudė automobilį

  Šeštadienio naktį prognozuotas štormas pajūryje perdaug nuostolių nepridarė. Tiesa, Klaipėdos rajone ant važiuojamosios kelio dalies užvirtusius medžius ugniagesiai šalino keturis kartus, o pačiame uostamiestyje lūžusi li...

  32
Daugiau straipsnių