Kaip pranešė uostas, būrys kirų ir kelios upinės žuvėdros susisuko lizdus ant senos, prieš penkiasdešimt metų statytos krantinės, kuri šiuo metu yra rekonstruojama.
Kad rangos darbai nesutriktų, jauniklius Klaipėdos universiteto ornitologai perkėlė ir įkurdino ant plaukiojančio pontoninio plausto.
Pasak ornitologų, lizdų paėmimas iš gamtos neturėtų sutrikdyti rudagalvių kirų populiacijos pajūryje.
„Rudagalviai kirai perkeltus jauniklius atskirs pagal balsą, taip, kaip atsirenka savo jauniklius kolonijose, todėl išsiritusių jauniklių perkėlimas nedarys neigiamos įtakos, jie turėtų būti maitinami tėvų. Plaustas buvo prišvartuotas greta buvusių lizdų, paukščiukai čia gyvens tol, kol apsiplunksnuos ir išskris. Tikėtina, kad jauniklių gali būti ir daugiau, nes kai kurios kirų poros gali bandyti dėti pakartotiną dėtį naujai įrengtame plauste“, – uosto pranešime cituojamas Klaipėdos universiteto lektorius, Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas Julius Morkūnas.
Pasak uosto, analogišką situaciją ornitologai sprendė ir prieš kelerius metus. Tuokart iš Smeltės botaninio draustinio teko perkelti gulbių lizdą.
Naujausi komentarai