Klaipėdos neįgaliųjų įsitikinimu, miestas jų reikmėms pritaikytas tik iš dalies. Valdininkų surengtoje apklausoje nuomonę išsakė vos vienas procentas visų uostamiesčio gyventojų, turinčių negalią. Vis dėlto teigiama, jog ir tiek respondentų pakaks, kad miesto infrastruktūra keistųsi.
Dar vasaros pradžioje prasidėjusi ir neseniai pasibaigusi uostamiesčio neįgaliųjų apklausa didelio susidomėjimo nesulaukė.
Per minėtą laiką į klausimus atsakė tik 135 neįgalūs klaipėdiečiai. Iš viso šiuo metu uostamiestyje įvairią negalią turinčių žmonių yra apie 13 tūkst.
Tačiau apklausą inicijavusios Neįgaliųjų reikalų tarybos nariai tikina, jog respondentų gausa ir nebuvo pagrindinis apklausos tikslas. Svarbiausia buvo išgirsti bent dalies neįgaliųjų balsą.
Išanalizavus apklausos duomenis, paaiškėjo, jog net 71 proc. atsakiusiųjų mano, kad Klaipėda tik iš dalies pritaikyta neįgaliųjų poreikiams, 12 proc. respondentų tikina, jog miestas jiems nėra draugiškas. Tik 7 proc. dalyvavusiųjų apklausoje priekaištų neturėjo.
Apklausa parodė, kad šiuo metu neįgalieji su sunkumais dažniausiai susiduria judėdami miesto šaligatviais, kurių plytelės ištrupėjusios ar pasenusios. Daugeliui keblumų kelia ir kelionės viešojo transporto priemonėmis.
Neįgaliųjų reikalų tarybos pirmininkas Kazys Bagdonas pabrėžė, kad dauguma klaipėdiečių nurodė itin sunkiai patenkantys į įvairias gydymo bei kultūros įstaigas.
„Dažniausiai yra minimas Raudonasis Kryžius, vadinamoji 3-ioji poliklinika, „Regitra“, Žvejų kultūros rūmai, „Delfino“ turgus“, – vardijo tarybos pirmininkas.
Nors į apklausos organizatorių pateiktus klausimus atsakė vos vienas procentas visų Klaipėdos neįgaliųjų, tačiau tarybos nariai tikina, jog ir tokio skaičiaus respondentų pakaks, kad būtų teikiami siūlymai valdininkams keisti miesto neįgaliesiems reikalingą infrastruktūrą.
Šiuo metu jau pradedamas svarstyti kitų metų savivaldybės biudžetas, todėl numatomiems pokyčiams reikalingų lėšų planus reikėjo pateikti anksčiau. Vis dėlto dar tikimasi suspėti į nuvažiuojantį traukinį.
Naujausi komentarai