- Klaipeda.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šią vasarą Vakarų Lietuvoje buvo vykdomas projektas, per kurį vaikai iš viso Vakarų Lietuvos regiono nemokamai mokėsi baidarių irklavimo, gilino žinias apie judėjimo ir sveikos gyvensenos naudą bei artimiau susipažino su unikalia Vakarų Lietuvos gamta. Pasak projekto organizatorių, iniciatyva sulaukė ne tik didžiulio susidomėjimo, bet ir per labai trumpą laiką suteikė pastebimos naudos dalyvių savijautai.
Projektas pranoko lūkesčius
Nemokami patyriminiai užsiėmimai „Fiziškai aktyvūs ir žingeidūs“ prasidėjo gegužės pradžioje, baigėsi rugpjūčio pabaigoje.
Patyriminio fizinio ugdymo baidarėmis užsiėmimai šią vasarą vyko Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, Kretingos, Plungės, Šilalės, Šilutės, Tauragės bei Telšių rajonų savivaldybėse.
Projekto metu 5–17 metų vaikai iš viso Vakarų Lietuvos regiono buvo mokomi baidarių irklavimo technikos subtilybių. Dalyviai gražiausiuose regiono vandens telkiniuose irklavo turistiniu stiliumi, o irklavimų metu gamtos gidai ir edukatoriai dalyvius supažindino su juos supančia gamtine aplinka.
Pasak projekto vadovo Šarūno Zamaščikovo, ši iniciatyva pranoko visus lūkesčius – pirmą kartą organizuojamame projekte panoro dalyvauti gerokai daugiau vaikų, nei buvo planuota.
„Buvome numatę, kad projekte šiemet dalyvaus apie 240 dalyvių. Tačiau projekte dalyvavo net 305 dalyviai: 5–17 metų turėjome 231 dalyvį, iš jų 75 buvo mažiau galimybių turintys dalyviai“, – projekto pasiekimais dalijosi Š. Zamaščikovas.
Organizatorių nuotr.
Pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus
Projekto iniciatorių bendrovės „Baidarė Minija“ vadovo Š. Zamaščikovo teigimu, šio projekto pagrindiniai tikslai buvo suteikti galimybę vaikams iki 18 metų naudingai ir turiningai praleisti laisvalaikį per vasaros atostogas, taip pat svariai prisidėti prie vaikų fizinio aktyvumo skatinimo, geresnio gamtos pažinimo ir sveikos gyvensenos puoselėjimo.
Pasak Š. Zamaščikovo, šia iniciatyva buvo siekiama prisidėti ir prie Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) išsikeltų strateginių tikslų – kuo labiau didinti žmonių fizinį aktyvumą visame pasaulyje.
„PSO fizinio aktyvumo veiksmų plane 2018–2030 m. yra iškeltas tikslas: 15 proc. santykinis suaugusiųjų ir paauglių fizinio neaktyvumo sumažėjimas iki 2030 metų. Tad šis projektas tiesiogiai prisidėjo prie minėto PSO strateginio tikslo įgyvendinimo, nes jo veiklomis siekiama ne tik įtraukti jaunimą iki 18 metų į aktyvias fizines veiklas gryname ore, bet ir buvo sukurtas visas integruotas patyriminio mokymosi ciklas“, – teigė projekto vadovas.
Š. Zamaščikovo teigimu, projekto metu realiu laiku buvo galima stebėti, kokias naudas ši iniciatyva suteikia dalyviams ir jų savijautai.
„Treneriai pastebėjo, kad įsibėgėjus užsiėmimams vaikai tapo ištvermingesni – gebėjo nepavargę baidarėmis įveikti vis didesnius atstumus. Tėvai taip pat atkreipė dėmesį, kad jų vaikų kūnai sutvirtėjo. Taip pat tėvai džiaugėsi, kad vaikai turėjo galimybę daugiau laiko vasarą praleisti gryname ore, stiprinti sveikatą ir išmokti naujų naudingų dalykų“, – teigė Š. Zamaščikovas.
Nesuprantu, kodėl žmonės tiek daug išmeta daiktų į upę. Labai blogai daro.
Iš dalyvių lūpų – tik teigiami atsiliepimai
Patyriminiai irklavimo užsiėmimai „Fiziškai aktyvūs ir žingeidūs“ buvo vykdomi didžiausiose ir gražiausiose regiono upėse ir vandens telkiniuose: Dangės upėje (Klaipėdos mieste), Minijos upėje (Klaipėdos rajone), Akmenos upėje (Kretingos rajone), Šyšos upėje (Šilutės rajone), Masčio ežere (Telšių rajone), Gondingos HE tvenkinyje (Plungės rajone), Jūros upėje (Tauragės ir Šilalės rajonuose).
Patys dalyviai taip pat teigė, kad šie užsiėmimai jiems suteikė daug smagių akimirkų ir naujų vertingų žinių.
„Nors vasarą dažniausiai būna labai sunku anksti keltis, bet rytinės treniruotės man labai patiko. Po jų būdavo daugiau energijos kažką veikti visą likusią dieną“, – teigė 14 metų projekto dalyvė Rasa iš Tauragės.
9 metų projekto dalyvis Nedas iš Plungės sakė, kad jam labai patiko prisidėti prie gamtos švarinimo. Jaunąjį dalyvį labai nustebino netinkamas žmonių elgesys su aplinka. „Patiko rinkti šiukšles iš vandens. Nesuprantu, kodėl žmonės tiek daug išmeta daiktų į upę. Labai blogai daro“, – kalbėjo Nedas.
O 12 metų dalyvis Kajus iš Telšių labiausiai įvertino projekto metu įgytas žinias apie baidarės irklavimą ir kaip elgtis ištikus netikėtai situacijai, pavyzdžiui, baidarei apsivertus upėje.
Organizatorių nuotr.
Tikisi, kad projektas taps kasmetiniu
Organizatoriai džiaugiasi, kad per pirmus projekto metus sėkmingai pavyko sukurti visą sklandžiai veikiančią patyriminio irklavimo koncepciją ir ją sėkmingai įgyvendinti.
Šiems tikslams pasiekti buvo įsigytos įvairios priemonės: baidarės, audiogidų sistema, saugos priemonės (liemenės, baidarių prijuostės, hermetiški pirmosios pagalbos rinkiniai, gelbėjimo virvės). Taip pat nuomotas autobusiukas baidarių transportavimui į skirtingas savivaldybes, surinkta itin kompetentinga trenerių, edukatorių ir gamtos gidų komanda.
Kiekviena dalyvių grupė per tris vasaros mėnesius turėjo galimybę dalyvauti net 24 patyriminiuose irklavimo užsiėmimuose, kurie trukdavo apie 3 val.
Pasak Š. Zamaščikovo, sulaukus reikiamo finansavimo, šį projektą ketinama vykdyti ir kitąmet.
„Projekto sėkmė tikrai įkvėpė tęsti šią idėją ir labai tikimės, kad šis projektas vyks ne tik kitą vasarą, bet ir taps prasminga kasmetine tradicija“, – ateities vizijomis dalijosi projekto vadovas.
Projekto tikslams pasiekti skirta beveik 67,3 tūkst. Eur iš Sporto rėmimo fondo lėšų, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Geriausių policijos pareigūnų titulą iškovojo Klaipėdos apskr. policijos komanda
Palangoje vykusio Geriausios Lietuvos policijos komandos konkurso nugalėtojais tapo Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato (toliau – VPK) pareigūnai. ...
-
Uostamiestyje jau prasidėjo peršalimo ligų sezonas?1
Į uostamiesčio vaistines plūsta vis daugiau klaipėdiečių, pajutusių įvairių peršalimo ligų, gripo arba koronaviruso simptomų. Daugiausia skundžiamasi kosuliu, gerklės skausmais, aukšta temperatūra. Teigiama, esą rudenį, prasidėju...
-
Jono kalnelyje – nukritusi plokštė2
Jono kalnelio teritorijoje, prie Dangės upės, buvo fiksuota ant žemės nukritusi granitinė plokštė. Neseniai čia buvo tvarkomi laiptai ir sėdimos vietos prie fontano. Tačiau esą šiek tiek toliau nuo fontano esanti plokštė vis d...
-
Iš „Klaipėdos ID“ – tik prisiminimas2
Iš viešųjų įstaigų žemėlapio turėtų išnykti „Klaipėda ID“, kuri oficialiai užsiėmė investuotojų pritraukimu į uostamiestį ir jų aptarnavimu. Kadangi po šios įstaigos struktūros pertvarkos dalį funkcij...
-
Dešimtyje Klaipėdos mokyklų įrengti elektroninių cigarečių detektoriai
Dešimtyje uostamiesčio švietimo įstaigų žalingų įpročių prevencijai įrengti elektroninių cigarečių detektoriai, padėsiantys užfiksuoti, jei mokyklų patalpose būtų bandoma rūkyti. ...
-
Politinė reklama – ir balkone26
Sausio 15-osios gatvės daugiabučio namo balkone kabo politinės reklamos stendas. Gyventojai įsitikinę, kad taip siekiama agituoti už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narį Audrių Petrošių. ...
-
Įsirengėte kameras ant buto langų? Pasakė, kuo rizikuojate19
Siekiantys apsaugoti savo turtą gyventojai vis dažniau įsirengia vaizdo kameras laiptinėse ar ant daugiabučių sienų. Kai kurie jas įsirengia ir patys, o objektyvus nukreipia į lauką. Tačiau be gyventojų sutikimo filmuoti viešąsias erdves n...
-
Nutarta kelio Vilnius–Utena ir Neringos dviračių tako rekonstrukcijai skirti beveik 82 mln. eurų
Trečiadienį Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos teiktam projektui, kuriuo siūlyta paspartinti Vilnius–Utena kelio rekonstrukciją, kad visi ruožai būtų pradėti tvarkyti šiais metais bei skirti lėšas kelio Smiltynė–Nida...
-
Po apklausos dėl S. Nėries gatvės pavadinimo pakeitimo Klaipėdoje – sprendimai40
Daugiau nei mėnesį vykusi apklausa dėl S. Nėries gatvės pavadinimo pakeitimo Klaipėdoje sudomino tik kiek daugiau nei 700 klaipėdiečių. Dažniausia nuomonė išreikšta elektroniniu būdu, gyvai balsavo vos keli miestiečiai. Suskaičiavus...
-
Kretingos gatvėje – konfliktas dėl „ratuotų“ moksleivių10
Kretingos gatvės daugiabučių namų gyventojams trūko kantrybė – jų kiemus ne tik okupuoja automobiliais į pamokas atvykstantys moksleiviai, kai kurie mokiniai ėmė užstatinėti svetimas mašinas, žmonės liko neišvažiavę į darbu...