Gyventojams užkliuvo viena pietinėje miesto pusėje esanti teritorija.
"Tvarkytojai nuo tako nugrandė žolę, tačiau ji vėl ataugo didžiausiais kūgiais. Nei praeisi, nei pravažiuosi. Kiek sakiau, niekas tvarkos nedaro. Prieš pusę amžiaus takelis buvo išklotas plytelėmis, tačiau dabar padėtis apverktina. Mes, senoliai, norime susirinkti parkelyje, pasėdėti ant suoliukų, pasivaikščioti, o kaip tai padaryti? Vis nėra ir nėra lėšų. Juk mokame už kiemų tvarkymą", – kalbėjo Marija.
Dar viena klaipėdietė skundėsi dėl kito pietinėje miesto dalyje esančio kiemo netvarkos.
"Ilgiau kaip mėnesį niekas nesutvarko, gyvename tarp šiukšlių, popierių, maišų. Pati nevaikštau, nes esu po operacijos, tad nieko padaryti negaliu. Priešingu atveju imčiau ir apvalyčiau", – nukirto moteris.
Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Lenkauskienė tikino, kad minėtų daugiabučių teritorija priklauso ne savivaldybei patikėtų prižiūrėti sklypų sąrašui.
"Tai yra patiems gyventojams priklausančios teritorijos. To nežinantieji turėtų kreiptis į namo pirmininką arba, kraštutiniu atveju, situaciją aiškintis su savivaldybės atstovais", – teigė pašnekovė.
Pagal uostamiesčio tarybos patvirtintus Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pakeitimus, gyventojai turėjo apsispręsti, kokį kiemo tvarkymo būdą pasirinkti.
Darbus, taupydami lėšas, jie gali atlikti patys pagal nustatytą grafiką, samdyti teritoriją prižiūrėsiančią bendrovę arba šią funkciją pavesti bendrijai ar administratoriui.
Tačiau visais pasirinktais variantais bus privalu užtikrinti, kad daugiabučių teritorija būtų valoma ne mažiau kaip tris kartus per savaitę bei šienaujama maždaug tris kartus per vasaros sezoną.
Naujausi komentarai