(Ne)verta remti meną Pereiti į pagrindinį turinį

(Ne)verta remti meną

2025-04-24 16:38 klaipeda.diena.lt inf.

Kaip dekonstruoti šį sakinį ir kokį skyrybos ženklą dėti? Tai buvo Mecenatystės forumo, organizuoto Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC), leitmotyvas. Pranešimai ir diskusija kviestiniams meno, verslo ir visuomenės lyderiams balandžio 23 d. kvietė svarstyti, ar meno rėmimas kuria pridėtinę vertę įmonės ir valstybės įvaizdžiui, kaip kultūros industrijos bendrai daro įtaką valstybių ekonominei situacijai. Įteiktos uostamiesčio mero Arvydo Vaitkaus padėkos meno ir kultūros mecenatams – tiems, kurie jau šiandien prisideda prie kultūros puoselėjimo.

Meno ir verslo sinergija. Kas iš to?

KKKC organizuotas Mecenatystės forumas – antrasis bandymas mieste duoti impulsą tradicijai, kurios istorija siekia antikinės Romos laikus. Be mecenavimo ir šiandien neįsivaizduojamas pasaulio galerijų, muziejų, kultūros įstaigų klestėjimas. Tokia rėmimo forma leidžia menininkams ir kultūros projektams išlikti nepriklausomiems nuo politinių sprendimų, suteikia ilgalaikę kultūrinę, socialinę ir ekonominę vertę miestui, valstybei.

Klaipėdos kultūrų fabriko(KUFA) konferencijų salėje vykusiame forume pristatyti meno ir verslo bendradarbiavimo, rėmimo pavyzdžiai, kolekcionavimo pradžiamokslis, paramos kultūrai mokestinės naudos, kalbėta apie iškylančius sunkumus ir gerąsias patirtis.

„Ar žinote, kad Lietuvai pergalę atnešusio stendo Venecijos bienalėje galėjo ir nebūti?“ – į auditoriją kreipėsi Žaneta Fomova, „JCDecaux Lietuva“ vadovė, kolekcininkė, „JCDecaux jaunųjų menininkų“ premijos steigėja. Įspūdinga istorija, kaip per mėnesį buvo surinkta trūkstama 170 tūkstančių eurų suma, ir į 2019 m. Venecijos bienalės „Auksinio liūto“ laimėtojų performansą „Saulė ir jūra (Marina)“ iki šiol įvairiuose pasaulio didmiesčiuose driekiasi kelių valandų eilės iš norinčiųjų ten patekti. Pasididžiavimą ir džiaugsmą dėl šalies vardą garsinančio „dainuojančio paplūdimio“ Ž. Fomova prilygino sporto pergalių sukeltoms emocijoms.

Kodėl tai dar nėra akivaizdus dalykas, diskutavo ir pranešimus skaitė kultūrinių patirčių ir kūrybos agentūros „Salto“ įkūrėja Irutė Tumaitė, Audrius Masionis, „Baltishes Haus“ vadovas, Sonata Baliuckaitė, menotyrininkė, parodų kuratorė, galerininkė, „Art Vilnius“ meno vadovė, Rasa Bružienė, LBAA sertifikuota buhalterė, ir „Limarko“ vadovas Vytautas Lygnugaris.

A. Jasmanio nuotr.

Garsaus filantropo premija – šiandienos mecenatams

Taip sutapo, kad šiemet minimos 230-osios Juliaus  Liudviko Vynerio, iškilios Klaipėdos krašto asmenybės, filantropo, gimimo metinės. Jo vardo fondas nuo 2004 metų siekia tęsti tradicijas, skiriant labdarą, paramą, didelį dėmesį kultūrai, miesto ir visos Vakarų Lietuvos bendruomenės poreikiams. 

J. L. Vyneris šalia kitų savo veiklų buvo pirklys, prekiavęs sėklomis. Būtent šio biografijos fakto įkvėpta, Klaipėdos menininkė Žaneta Jasaitytė-Bessonova sukūrė grafikos kūrinį, kurį, kartu su Kęstučio Demereckio knyga „Julius Liudvikas Vyneris. Biografijos bruožai”, mecenatams įteikė uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus. Kaip padėką savo pasirodymą skyrė ir šokių mokyklos „Codas“ auklėtinės. Apdovanotieji – Ričardas Cibauskas, Aloyzas Kuzmarskis, Martinas ir Inga Gusiatinai, Vytautas Lygnugaris, Tilman Kroeker, Marina Kulčinskaja, Sigitas Paulauskas – remia pajūrio teatrus, pavienius menininkus, mokslo, technologijų, kūrybinių industrijų projektus, studentų ir vaikų iniciatyvas, dovanoja muziejams vertingus eksponatus, surinktus iš visos Europos.

A. Jasmanio nuotr.

Mecenatystės forumas – Klaipėdos kultūros savaitės dalis. Savaitę baigs Meno ir kultūros mugė, vyksianti balandžio 25–26 dienomis 11–19 val. KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2.

Organizatoriai – KKKC, finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų