Organizuojama konferencija apie sudužusį burlaivį Pereiti į pagrindinį turinį

Organizuojama konferencija apie sudužusį burlaivį

2016-03-09 14:22 klaipeda.diena.lt inf.

Baltijos jūros gelmės slepia daugybę paslapčių ir neatsakytų mįslių. Karts nuo karto jūra nustebina, išplaudama į pakrantę kokią nors nuolaužą iš savo dugno lobyno. Tokia burlaivio nuolauža 2014 m. lapkritį Baltijos jūros buvo išplauta į Melnragės krantą. Po sudėtingos ir brangios transportavimo operacijos ji atsidūrė Lietuvos jūrų muziejuje.

Koks tolesnis šio jūros „suvenyro“ likimas? Kas turi pasirūpinti laivų liekanomis, kurias grąžina jūra? Kaip nustatomas laivo liekanų amžius? Pagaliau – kaip jas toliau saugoti krante, kokios yra Europos ir Lietuvos jūrų muziejaus patirtys, įrengiant senųjų laivų ekspozicijas?

Į šiuos ir daugelį kitų klausimų bus ieškoma atsakymų Lietuvos jūrų muziejaus rengiamoje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Eksponatai iš jūros gelmių: romantika ir realybė. Melnragės burlaivio liekanos: datavimas, rekonstrukcija, eksponavimas“, kuri vyks 17 d., delfinariume .

Konferencijos rengėjai joje laukia ne tik mokslininkų, tyrėjų, bet ir studentų bei visų, kurie domisi laivybos istorija.

Visos konferencijos kalbos suksis apie gražuolį burlaivį, XIX amžiuje sudužusį prie Klaipėdos uosto molo. Pasak Laivybos istorijos skyriaus istoriko Romualdo Adomavičiaus, dabar laivo liekanos laikinai uždengtos ir laukia konservavimo pradžios.

„Konferencijos metu bus pristatyti jau atlikti tyrimai, įvertinta šio eksponato vertė Klaipėdos jūrinės istorijos kontekste, – pasakojo mokslininkas. – Be abejo, dalinsimės mintimis, kaip tai, kas liko iš burlaivio, galėtų būti eksponuojamas netolimoje ateityje.“ Dr. Klaido Permino nuomone, šis burlaivio fragmentas ir yra vienas iš intensyvios tarptautinės XIX a. laivybos Klaipėdoje įrodymų. Pasak, mokslininko, analogiškos burlaivio konstrukcijos pavyzdžio neturi joks Lietuvos muziejus ar kita kultūros įstaiga.

„Todėl šis fragmentas yra svarbus materialinis XIX a. antrosios pusės laivybos Klaipėdoje ir Baltijos jūroje liudininkas; svarbus tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu, – sakė dr. K. Perminas. – Neabejotina, jog pritaikius fragmentą eksponavimui muziejuje, jis taptų puikia edukacine priemone, supažindinančia įvairių amžiaus grupių lankytojus su medinių burlaivių statybos istorija“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra