P.Memėnas orkestrui dirigavo 44 metus ir pusantro mėnesio. Kai orkestro vadovas atšventė garbingą sukaktį, tą pačią dieną buvo paprašytas išeiti. Tiesa, dar tris mėnesius jis dirbo savo darbą, bet oficialiai buvo kiemsargis.
"Gavau šluotos admirolo etatą, – juokavo P.Memėnas. – Manęs paprašė padirbti. Buvome susitarę, kad be mano žinios kito vadovo nepriims, be to, truputį ilgiau padirbėjęs būčiau paruošęs šioms pareigoms žmogų, kuris galėjo perimti orkestro vairą. Galiausiai viskas išėjo kitaip, nesitarę, man nežinant, po trijų mėnesių mane paleido, o orkestrui vadovauti paskyrė muzikantą iš Vidaus reikalų ministerijos orkestro."
Nuo 2022 m. sausio 1 d. orkestre groti galės tik aukštąjį muzikinį išsilavinimą turintys muzikantai. P.Memėnas abejoja, ar pavyks surinkti tokių muzikantų būrį, nes Klaipėdos universitetas jų neberuošia.
39 metus dirbęs Klaipėdos universitete, į paties vadovaujamą orkestrą jis pakviesdavo geriausius studentus.
"Buvome pasiekę labai neblogą lygį, 24 muzikantai turi aukštąjį išsilavinimą. Kai pradėjau dirbti, tokių visai neturėjome, grojo specialųjį išsilavinimą įgiję žmonės ir savamoksliai. Žinau apie sunkiai sugyvenamą naujojo vadovo būdą, buvo gaila orkestrą atiduoti į tokias rankas. Nuo mūsų niekas nepriklausė, – pasakojo P.Memėnas. – Dabar užsiimu tais dalykais, kuriems neturėdavau laiko: ilsiuosi, sportuoju, nuvažiuoju prie jūros, krapštausi garaže."
Šiomis dienomis visi Karinių jūrų pajėgų vadai užsiėmę, dalyvauja tarptautinėse pratybose, todėl nepavyko rasti nė vieno iš jų, kad būtų galima paklausti, ar normalu nusipelniusį orkestro vadovą prilyginti kiemsargiui.
Naujausi komentarai