Pereiti į pagrindinį turinį

Ornitologai gelbėjo Agentą 007

2022-10-31 09:19
DMN inf.

Spalį nuleistuose pamario tvenkiniuose ornitologai nerimastingai dairosi į bėdą papuolusių paukščių.

Paženklino: iš dumblo ištrauktam jūriniam ereliui ornitologas V.Eigirdas pritvirtino specialias petnešas, kurios laiko siųstuvą. Paženklino: iš dumblo ištrauktam jūriniam ereliui ornitologas V.Eigirdas pritvirtino specialias petnešas, kurios laiko siųstuvą. Paženklino: iš dumblo ištrauktam jūriniam ereliui ornitologas V.Eigirdas pritvirtino specialias petnešas, kurios laiko siųstuvą. Paženklino: iš dumblo ištrauktam jūriniam ereliui ornitologas V.Eigirdas pritvirtino specialias petnešas, kurios laiko siųstuvą.

Ne vieną kartą gamtininkams tenka iš purvo traukti net ir jūrinius erelius.

Šie paukščiai migracijų ar sezoninių klajonių metu dažnai apsistoja žuvininkystės tvenkiniuose, kuriuose lengvai gali pasigauti žuvų.

Tokiose vietose neretai susirenka kelios dešimtys šių plėšrūnų, dažnai net gali peštis dėl grobio.

"Kartais jūriniai ereliai išsimurgdo nuleistų tvenkinių klampiame dumble. Dumblu aplipę paukščiai negali skristi ir likę nuleistų tvenkinių dugne gali žūti", – pasakojo Ventės rago ornitologinės stoties ornitologas Vytautas Eigirdas.

Vieną suaugusį jūrinį erelį, išsikapsčiusį iš dumblėto tvenkinio dugno, į Ventės ragą atvežė Nemuno deltos regioninio parko specialistai.

Ventės rago stoties specialistai paukštį nuprausė, leido išdžiūti, o vėliau paleido į laisvę.

"Tai veikiausiai patinas, gal kokių ketverių metų. Kadangi į rankas retai pakliūva suaugę jūriniai ereliai, buvo nuspręsta šiam paukščiui, be standartinio metalinio žiedo, dar pritvirtinti GPS/GSM siųstuvą, kad būtų galima detaliai sekti tolesnes šio paukščio klajones. Po paleidimo Ventės rage erelis sėkmingai pakilo ir, nuskridęs į Rusnės salą, dar kurį laiką ten ilsėjosi. Vėliau paukštis patraukė į Karaliaučiaus pusę", – pasakojo ornitologas.

Tai jau ne pirmas šalyje šios rūšies paukštis, paženklintas siųstuvu.

Prieš kelerius metus stoties ornitologai sugavo ir kartu su organizacijos "Padėkime ereliams" specialistais Nemuno deltoje siųstuvą uždėjo kitam suaugusiam jūrinio erelio patinui.

Šis paukštis savo lizdavietę turi viename pamario miške. Erelis buvo pavadintas Agentu 007 pagal ant kojos uždėto žiedo skaičius.

Tiek šio, tiek ir kitų siųstuvais paženklintų plėšriųjų paukščių keliones galima sekti feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/padekimeEreliams/.

Jūrinis erelis – didžiausias Lietuvoje perintis dieninis plėšrusis paukštis.

Tikėtina, kad jūriniai ereliai nebuvo nustoję perėti Lietuvoje XX a. pradžioje ir viduryje, tačiau jų skaičius, kaip ir visoje Europoje, buvo gerokai sumažėjęs.

Gausėti šie paukščiai pradėjo tik per paskutinį XX a. dešimtmetį. Mūsų šalyje peri apie 200 jūrinių erelių porų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų