„Kiek aš žinau, įvyko gedimas. Kiek aš žinau, gedimas buvo turbūt vienkartinis. Jį perjungė į „Klaipėdos vandenis“, tad šiuo metu jau niekas nevyksta. Bandoma ištaisyti tuos gedimus“, - LNK žinioms sakė G.Pangonis.
Aplinkos apsaugos departamentas pranešė antradienio naktį su teisėsauga atlikęs patikrinimą ir nustatęs, kad įmonės gamybiniame objekte Nemuno gatvėje susidarančios nuotekos išleidžiamos į Kuršių marias beveik be jokio valymo.
Šis įvykis Klaipėdos įmonei stipriai pakenkė: sustabdyta prekyba akcijomis, gresia milijoniniai ieškiniai. O ką jau kalbėti apie padarytą žalą gamtai.
„Buvo nustatyta, kad nevalytos nuotekos keliauja į Kuršių marias. Įmonėje atlikta krata, jos veikla yra stabdoma. Nurodyta stabdyti nuotekų valymą, kiek žinome, ji turi galimybę jungtis prie „Klaipėdos vandenų“. Padaryta didelė žala gamtai, bauda gali siekti iki 5 milijonų eurų. „Grigeo“ vadovo pozicija tokia, kad jis nieko nežinojo“, – teigė tyrimui vadovaujanti prokurorė Gina Skersinskytė.
Tarša skaičiuojama jau net ne tonomis, o šimtais tūkstančių tonų.
Klaipėdos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Juozas Sykas sakė, kad, pirminiais duomenimis, nuotekų tarša 100 - 130 kartų viršija normas.
„Tarša skaičiuojama jau net ne tonomis, o šimtais tūkstančių tonų. Kokia žala padaryta, dabar sunku pasakyti. Tačiau manome, kad gamtai padaryta žala gali siekti ir dešimtis milijonų eurų. Tebuvo išvaloma apie 10 procentų nuotekų, visa kita keliavo į Kuršių marias“, - LNK žinioms sakė J.Sykas.
Naujausi komentarai