Uostamiesčio Socialinės paramos centro darbuotojai ruošiasi priimti pirmuosius migrantus. Šį mėnesį turėtų atvykti dvi ukrainiečių šeimos, kiti prieglobsčio prašytojai bent jau kol kas į Klaipėdą neskuba.
Pirmųjų pabėgėlių, tai yra penkių užsieniečių šeimų, uostamiestyje buvo laukiama dar praėjusių metų lapkritį. Tačiau migrantai nepasirodė.
Klaipėdos miesto socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė tikino neturinti informacijos apie tikslų migrantų atvykimo laiką.
"Žinau, kad ruošiasi atvažiuoti dvi šeimos. Viena jų dar ne iki galo susitvarkiusi leidimus gyventi Lietuvoje. Ar jos gausios, negaliu atsakyti. Prieš Kalėdas buvo rengiamos ataskaitos, o šiandien informacijos neturiu. Aišku tiek, kad ukrainiečių pora atsikels gyventi su vaikais. Tai įvyks veikiausiai dar šį mėnesį, tačiau patvirtinti negaliu", – komentavo D.Stankaitienė.
Iš pradžių atvykėliams turi būti nustatytas pabėgėlio arba Lietuvoje prieglobstį gavusio užsieniečio statusas. Esą gavus laikinus leidimus gyventi šalyje, bus tvarkomi kiti svarbūs dokumentai.
Užsieniečiams bus nuomojamas rinkoje esantis būstas: "Gavome kelis pasiūlymus, tačiau dar nežinome šeimų poreikių. Rinkoje pasiūla yra, todėl vis tiek rasime kažką tinkamo", – įsitikinusi pašnekovė.
Jos žodžiais, viena ukrainiečių šeima žvalgėsi uostamiestyje ir yra motyvuota likti Lietuvoje ilgesniam laikui. Šeimos galva – tėvas ketina įsidarbinti kurioje nors uosto įmonių. Jis pareiškė norįs mokytis ir prisitaikyti prie darbdavių poreikių.
D.Stankaitienė patikino, kad jiems bus mokamos ne didesnės nei Lietuvos piliečio pašalpos, o po pusės metų jos dar mažės. Taip pat užsieniečiai gaus vienkartines įsikūrimo išmokas.
Klaipėdos savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė tikslios datos, kada atvyks ukrainiečiai, taip pat negalėjo pasakyti. "Informacija turėjo būti skelbiama iškart po Naujųjų metų. Kiek žinau, jie atvažiuos su vaikais", – sakė A.Daujotienė.
Anot pašnekovės, nemokančiųjų lietuvių kalbos Klaipėdoje visuomet buvo, todėl miestas sugebės išspręsti problemą tiek mokyklų, darželių ar darbo vietų atžvilgiu.
"Jei kalbėtume apie didelius skaičius, tuomet kiltų sunkumų. Bet šiuo atveju įstaigos savo funkciją atliks ir rūpesčių nebus. Numatyta priimti ne daugiau kaip 20 pabėgėlių. Galbūt net ir mažiau. Panašu, kad kol kas į Klaipėdą jie nesiveržia, juk žmogus turi teisę pats nuspręsti, kurioje šalyje ir kokiame mieste gyventi", – užbaigė A.Daujotienė.
Naujausi komentarai