„Septyneri metai praėjo, kol gavome statybos leidimą. O verslui tai yra labai daug. Pasikeitus miesto valdžiai, pavyko gauti leidimą, ypač pačiam merui įsikišus į tą reikalą. Per porą metų planuojame pastatyti 60 kambarių viešbutį, dviejų aukštų su mansarda. Bus požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, SPA zona, restoranas“, – kalbėjo projekto vadovas Tomas Petreikis.
Klaipėdiečiai ir svečiai visus tuos metus stebėjosi ir piktinosi archeologų paliktomis perkasomis, kurios ilgainiui prisipildė vandeniu ir juose ėmė rastis baloms būdinga augmenija bei gyvūnija.
Visą šią senamiesčio gėdą dar bandyta slėpti statybinėmis tvoromis, tačiau esmės tai nekeitė.
Pajudėjus statybos darbams, čia apsilankė ir uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus.
„Tik pradėjęs dirbti, išgirdau, kad verslininkai septynerius metus negauna statybos leidimo Tomo gatvėje, kur daugybę metų tas šiukšlynas badė akis. Tai buvo didelė gėda. Pasikvietėme savininkus, išsiaiškinome problemas. Po mėnesio derybų radome sprendimus, kurių nerado ankstesnė valdžia metų metus“, – kalbėjo A. Vaitkus.
Naujasis viešbutis – po pat Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus langais. Skyriaus vadovas Almantas Mureika, pamatęs atvykusį miesto merą, atėjo pasikalbėti ir pasidžiaugė, kad galiausiai pavyko rasti kompromisą dėl statybos leidimo išdavimo, nes būtent šioje institucijoje kone ilgiausiai strigo dokumentų derinimas.
„Archeologai buvo dingę ir nepateikė mums archeologinių tyrimų ataskaitos. Dėl to viskas strigo. Paskui jie apsireiškė, pristatė ataskaitas. Pamatėme, kad archeologinių problemų nėra, paskui kelis mėnesius buvo diskusija dėl statinio architektūros, jo aukščio, dar vėliau priėmėme susitarimą, ir buvo išduoti leidimai“, – paaiškino A. Mureika.
Meras džiaugėsi, kad galiausiai vietoj duobės su varlėmis atsiras objektas, kuris papuoš Klaipėdos senamiestį.
(be temos)
(be temos)
(be temos)