Palangoje – nariuotakojų zoologijos sodas

Palangoje duris atvėrė išskirtinis zoologijos sodas – „Insektariumas“. Poilsiaujantys gamtos mylėtojai čia neišvys grakščių tigrų ar patrakusių šimpanzių, tačiau akį prikaustys pora tūkstančių kelių dešimčių rūšių nariuotakojų.

Palangoje duris atvėrė išskirtinis zoologijos sodas – „Insektariumas“. Poilsiaujantys gamtos mylėtojai čia neišvys grakščių tigrų ar patrakusių šimpanzių, tačiau akį prikaustys pora tūkstančių kelių dešimčių rūšių nariuotakojų.

Meilė nuo vaikystės

Savaitgalį Palangoje (Malūnų g. 4) atidarytas vienintelis toks zoologijos sodas Lietuvoje.

„Insektariume“  galite pamatysi didžiausius pasaulyje vorus – paukštėdas, įvairius šimtakojus, maldininkus, gyvalazdes, tarakonus, skorpionus bei daugybę kitų įdomių  gyvūnų“, – vardijo zoologijos sodo direktorius Mindaugas Maurukas.

Pašnekovas pasakojo, jog ne visiems patraukliai atrodančius gyvūnus įsimylėjo dar vaikystėje, tačiau tik neseniai atrado bendraminčių su kuriais per metus pavyko įgyvendinti specializuoto zoologijos sodo idėją.

„Viskas prasidėjo nuo to, kad jau vaikystėje domėjausi  egzotiniais gyvūnais, o biologijos pamoka buvo laukiamiausia. Vėliau pasirinkau biologijos studijas Klaipėdos universitete.  Ir taip nutiko, kad susipažinau su Edgaru Čepulkovskiu. Išsikalbėjus paaiškėjo, kad abu puoselėjame labai panašias idėjas.  Taigi nusprendėme imtis darbo“, – „Insektariumo“ atsiradimo istoriją dėstė direktorius.

Kol kas – tik vasarą

Iki atsirandant tokiam specializuotam zoologijos sodui draugai įkūrė egzotinių nariuotakojų elektroninę  parduotuvę „Staktos voras“, o praėjusių metų rudenį pradėjo projektą „Nariuotakojai mokykloje“.

Su ekspozicija gamtininkai važinėjo po Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių mokyklas ir pasakojo mokiniams apie vabzdžius.

„Mokytojai  ir vaikų tėvai išreikšdavo susidomėjimą ir dažnai klausdavo kur jus būtų  galima rasti, kad aplankyti patiems“, – pastebėjo M.Maurukas.

Nors kol kas šis išskirtinis zoologijos sodas lankytojų lauks tik vasaros sezono metu, tačiau vadovas tikino neatmetantis galimybės darbo laiką pratęsti.
Pasibaigus vasarai „Insektariumo“ veikla nesustos. Vabzdžių sodą planuojama praplėsti bei pradėti dirbti prie naujo specializuoto zoologijos sodo, kuris galėtų veikti visus metus.

„Vietą dar svarstome“, – detalių atskleisti nepanoro pašnekovas.

Supažindins moksleivius

Kaip ir dera zoologijos sodui, jo įkūrėjai tikina susitelksiantys ir į edukaciją bei projektus, skatinančius saugoti minėtus gyvūnus.

Edukacinė programa „Nariuotakojai mokykloje“ bus vykdoma ir šiais metais. Programos metu moksleiviai turi galimybę susipažinti su gyvais egzotiniais vorais, vabalais, gyvalazdėmis, maldininkais, tarakonais, šimtakojais. Iš viso į mokyklą atvežama iki 30 skirtingų rūšių.

Apie nariuotakojus papasakoja gyvūnus prižiūrintys specialistai, suteikia informaciją augintojams ir norintiems pradėti auginti.

„Dalyviai turi išskirtinę galimybę rankose palaikyti didžiausius pasaulyje Šnypščiančiuosius Madagaskaro tarakonus, nugalėti baimę, sužinoti kuo tarantulai skiriasi nuo paukštėdų, kokie šimtakojai patys agresyviausi ir dar daugybę kitų įdomybių“, – pasakojo M.Maurukas.

Pašnekovas patikino, kad šiais metais projektas aplankys ne tik Klaipėdos, Telšių, Tauragės, bet ir Vilniaus bei Kauno apskričių mokyklas.

„Insektariumo“ vadovas pasakojo, kad neretai su Egzotinių gyvūnų augintojų ir puoselėtojų asociacija organizuoja įvairias konferencijas, kur diskutuojama egzotinių gyvūnų auginimo bei išsaugojimo klausimais.

Išskirtinį zoologijos sodą, kuriame lankytojų laukia virš 40 skirtingų gyvūnų rūšių ir daugiau nei 2 tūkst. skirtingų individų, aplankyti galima visą savaitę.
 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių