Pereiti į pagrindinį turinį

Palangos verslus ištiko krizė: ko imsis valdžia?

2022-09-26 10:10
DMN inf.

Palangoje žmonių rudenį nedaug, atvyksta ieškantys ramybės, tačiau šią vasarą verslininkai poilsiautojų skaičiumi nesiskundžia. Baiminasi tik didžiulių sąskaitų ir kaip išgyventi iki kito sezono, praneša LNK.

Palangos verslus ištiko krizė: ko imsis valdžia?
Palangos verslus ištiko krizė: ko imsis valdžia? / I. Gelūno / BNS nuotr.

„Važiuojam ir žiemą, ir rudenį. Žmonių srautas mažesnis, nėra dar taip šalta“, – dalijosi atvykusi poilsiauti moteris.

Kurorto verslininkai įvertino, kad praėjusi vasara jiems buvo dosni.

„Pradžioje kai kas verkė, kad blogai. Taip, buvo šalta, birželis nekoks. O rugpjūtis labai geras. Tai turbūt pats ilgiausias rugpjūtis, kokį esam turėję Palangoje“, – teigė restorano „Žuvinė“ savininkas Edmundas Sakalauskas.

Bet vasarą uždirbtą pelną sunaikino didžiulės sąskaitos. Kai kurie verslininkai skaičiuoja, kad sąskaitos už elektrą išaugo apie 800 proc. Tik per paskutinį mėnesį teko mokėti tris ar keturis kartaus brangiau.

„Už rugpjūtį buvo mokančių 40 ct ar net virš 50 ct už kilovatvalandę. Tai kartais išaugusios sąnaudos, vien tik elektros. Priklausomai nuo to, kilo kitos sąnaudos, pavyzdžiui, skalbimas viešbučiuose. Juk tonomis skalbiama“, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė.

Tad nors rugpjūtis pasitaikė šiltas, o poilsiautojų tikrai gausiai, dabar viešbučių ir restoranų savininkai svarsto, kaip išgyventi.

„Jeigu nebus pagalbos priemonių verslui, tikrai išeitys lieka tik dvi: veiklų stabdymas, durų uždarymas iki kito sezono, darbuotojų atleidimas arba tiesiog bankrotas“, – prognozavo I. Valaitienė.

Kurorto verslininkai sako, kad mokesčių atidėjimų turi dar po pandemijos, o prieš akis laukia brangus šildymo sezonas.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Dirbti neišeina

„Pagal šitą situaciją dirbti neišeina. Nežinau, į ką viskas išsirutulios, biržos kainos dar svyruoja. Šildomės dujomis, kepam ant elektrinių įrengimų. Mes labai nuo to priklausomi“, – pasakojo E. Sakalauskas.

Tie, kurie lieka toliau dirbti, abejoja, ar vasarą pavyks išbristi iš nuostolių. Mažiausiai du Palangos viešbučiai užveria duris.

Eina laikas, o nėra sprendimų.

„Eina laikas, o nėra sprendimų. Tiesiog žmonės pasiskaičiuoja ir suvokia, kad kito kelio nėra“, – konstatavo I. Valaitienė.

Palangos meras aiškina, ką reiškia dabartinė situacija:

„Atleisti darbuotojai, jie nueis į darbo biržą, pavyzdžiui, kompensacijos už karštą vandenį ir šildymą. Praeitais metais Palangos savivaldybė gyventojams pagal poreikį išmokėjo 105 tūkst. eurų, šiemet prognozuojama, kad kompensacijoms reikės beveik 450 tūkst. eurų“, – įžvelgė niūrias prognozes Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Dėl didelio poilsiautojų skaičiaus surinkta daug rinkliavų, štai už automobilių statymą surinktas 1,2 mln. eurų. Iš vadinamojo „pagalvės“ mokesčio tikimasi gauti ne mažiau 700 tūkst. Tačiau nesvarbu, kiek surenkama, esą viskas išnaudojama didėjančioms išlaidoms.

„Vandentiekis“ gavo didžiulę sąskaitą už liepos ir rugpjūčio mėn., apie 220 tūkst. eurų. O per praeitus visus metus už elektrą sumokėta apie 300 tūkst. Per du mėnesius sumokėta tiek, kiek už visus praeitus metus“, – pasakojo istoriją Š. Vaitkus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų