Užsiėmimai – neteisėti
Nuo šiol ketinama atidžiau kontroliuoti, kad Klaipėdos darželiuose jų darbo metu nebūtų organizuojami papildomai mokami užsiėmimai.
Tai reiškia, jog papildomai jaunieji klaipėdiečiai šokti, sportuoti ar mokytis užsienio kalbos galės tik pasibaigus pagrindiniam ugdymo procesui – vakarais.
Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė pabrėžė, kad ugdymo procesas ikimokyklinėse įstaigose yra vientisas ir nedalomas pagal pasirinktas darbo valandas.
Uostamiesčio ikimokyklinės ugdymo įstaigos, anot vedėjos, paprastai dirba 10,5 val. arba išimtinai yra 12 ir 24 valandų grupės. Ugdymas jose paprastai prasideda 8 val. Nuo 7.30 iki 8 val. tėvai turi atvesti vaikus, o baigiasi 17 val.
Tėvams pasiimti vaikus sąlygos sudaromos nuo 17 iki 18 val.
„Vadinasi, tie komerciniai užsiėmimai organizuojami neteisėtai. Tuo metu vaikams turi vykti planuoti ugdymo užsiėmimai“, – konstatavo L.Prižgintienė.
Tvarka piktino
Pašnekovės teigimu, tokia nuostata galiojo ir anksčiau, tačiau pripažįstama, jog tinkamai nekontroliuojant ugdymo įstaigos pradėjo patalpas papildomų užsiėmimų organizatoriams suteikti ir ugdymo proceso metu.
Tokia veikla įstaigoms – naudinga, mat už tai jos gauna papildomų lėšų.
Švietimo skyriaus vedėja pastebėjo, kad šios susiformavusios tradicijos piktino kai kuriuos uostamiesčio darželinukų tėvus.
„Kai kurie tėvai neišgali susimokėti papildomai arba nenori, kad jų vaikas lankytų tuos užsiėmimus. Tokie vaikai lieka grupėje. Auklėtoja tuomet dirba su trimis ar keturiais vaikais arba iš viso nedirba, nes visa grupė išeina. Tėvai pradėjo skųstis, kodėl renkamos lėšos ir vykdomi mokami užsiėmimai, kai tuo metu įstaiga turi teikti ugdymo paslaugas nemokamai“, – situaciją apibūdino L.Prižgintienė.
Pabrėžiama ir tai, kad darželiuose skiriama dėmesio neformaliajam ugdymui, todėl užsiėmimai vyksta be papildomo mokesčio.
Organizuos vakarais
Pašnekovė taip pat pabrėžė, kad tokiais atvejais kyla klausimas, kas papildomo užsiėmimo metu atsako už vaikų saugumą ir ar užtikrinama, kad su vaikais dirba tam tinkamai pasirengę žmonės.
Tvirtinama, kad rengiant papildomus užsiėmimus pagrindinio ugdymo laiko metu pažeidžiamas ir darželinukų dienos režimas.
Švietimo skyriaus vedėja patikino, jog miestas palaiko vaikų ugdymo programų įvairovę. Tačiau neabejojama, kad papildomos veiklos turėtų būti organizuojamos po vadinamos neskaidomos ugdymo dalies nuo 17 val.
„Tada niekam skriaudos nėra – vieni išeina į užsiėmimus, kiti laukia tėvų, trečius – pasiima“, – pastebėjo L.Prižgintienė.
Tiesa, neatmetama, kad dėl tokių pokyčių papildomų užsiėmimų teikėjai uždirbs kiek mažiau. Tikėtina, jog dirbant vakarais nesusidarys tokios didelės vaikų grupės.
„Mes esame už įvairovę ir džiaugiamės, kad buvo siūlomi gana įvairūs užsiėmimai darželiuose, tačiau viską reikia daryti civilizuotai“, – pabrėžė L.Prižgintienė.
Anot jos, ateityje numatoma parengti ir miesto tarybos sprendimo projektą dėl patalpų suteikimo paslaugų ikimokyklinėse bei kitose įstaigose.
Pokyčiams nepritaria
Nors dėl papildomai mokamų užsiėmimų, kaip minėta, ir buvo nepatenkintųjų, tačiau esama ir kitos tėvų nuomonės.
Kai kurie nepritaria, kad papildomi užsiėmimai dieną išnyktų. Tėvai aiškino, jog iki šiol nusistovėjusi praktika, kai už papildomas pamokas buvo mokama atskirai, buvo patogi.
Vis dėlto miestas savo pozicijos keisti neketina ir žada griežtinti nepertraukiamo ugdymo proceso kontrolę.
Tiesa, L.Prižgintienė pastebėjo, kad esant poreikiui tėvai gali individualiai rūpintis savo vaiko užimtumu – jiems patogiu laiku paimti savo atžalą iš darželio ir nuvežti į papildomas pamokas, o joms pasibaigus – vėl parvežti į ugdymo įstaigą.
Naujausi komentarai