Sunkmetis neišvaikė prekiautojų iš moterims skirto paplūdimio Palangoje. Seniau turgelyje akys raibdavo tik nuo apatinio trikotažo, o dabar vasarotojoms siūloma ir viršutinių rūbų, gausybė kosmetikos, aksesuarų.
Prekeivių geografija – plati
Šiemet kurorto savivaldybė išdavė 33 leidimus prekiauti ne maisto produktais moterų paplūdimyje. Pernai juos buvo įsigijusios 42 smulkiojo verslo atstovės.
„Priežastis, dėl kurių šiemet nusprendė paplūdimyje nesidarbuoti, geriausiai pačios buvusios prekiautojos galėtų įvardyti. Vis dėlto akivaizdu, jog per krizę žmonės ne taip noriai atveria pinigines, ypač kalbant apie ne maisto produktus – tai ir išgąsdino kai kurias moteris“, – kalbėjo Palangos savivaldybės Verslo ir turto skyriaus vyresnioji specialistė Aušra Dangėlaitienė.
Leidimas prekiauti ne maisto produktais, kuris galioja visus metus, kainuoja 300 litų. Savivaldybės darbuotojų jau nestebina tai, kad prieš vasaros sezoną kabinetų slenksčius mina ne tik verslininkių gyslelę turinčios palangiškės, bet ir moterų paplūdimyje norinčios darbuotis kaunietės, šiaulietės, panevėžietės.
Nelegalių neįsileidžia
Šiemet Palangos savivaldybės rengtų patikrinimų metu moterų paplūdimyje nenustatyta Prekybos ar paslaugų teikimo viešose vietose taisyklių pažeidimų. Prekiautojos pateikė ir leidimus, ir prekių įsigijimo dokumentus.
Anot A.Dangėlaitienės, prekiautojos dažniausiai vienos kitas gerai pažįsta, tad nelegalės greičiausiai neturėtų jokių šansų įsitaisyti greta.
Anksčiau yra buvę bandymų moterų paplūdimyje teikti masažo, būrimo paslaugas, tačiau A.Dangėlaitienė atkreipė dėmesį, kad miesto tarybos sprendimu tokios galimybės nėra numatytos.
Atsargios visada išlošia
Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos specialistai šią vasarą paplūdimiuose reidų nerengė ir neaišku, ar rengs, tad pirkėjoms verta būti itin atidžioms.
Šios institucijos Klaipėdos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vijoleta Budriuvienė patarė gerai apžiūrėti kosmetikos ir parfumerijos gaminių pakuotes prieš traukiant litus iš piniginės. Jei buteliukas ar dangtelis pažeistas, yra didelė tikimybė įsigyti nekokybišką prekę. Verta pastudijuoti ir etiketes.
Vis dėlto V.Budriuvienė atkreipė dėmesį, kad gamintojai tik labai retais atvejais nurodo, kokios turėtų būti kosmetikos ar parfumerijos produktų laikymo sąlygos. Jei tokio užrašo ant pakuotės nėra, prekiautojai formaliai nieko nepažeidžia – net jei kremų tūbelės dienų dienas laikomos saulėkaitoje. „Kiekvieno pirkėjo pareiga – būti atidžiam. Pati kosmetiką perku specializuotose parduotuvėse ir nesižvalgau į gaminius turgavietėse ar lauko prekyvietėse“, – pažymėjo V.Budriuvienė.
Moterų paplūdimio turgelyje vasarotojų akis traukia gaminiai su „Dior“, „Chanel“ bei kitų žinomų kosmetikos ir parfumerijos firmų logotipais, kainuojantys maždaug perpus pigiau nei parduotuvėse. Ar dailiosios lyties atstovės rizikuoja įsigyti klastočių, V.Budriuvienė nesiryžo spėlioti – kilus įtarimų tokius atvejus turėtų tirti teisėsaugos pareigūnai.
Naujausi komentarai