Įvarė siaubo
„Jei dar norite savo sūnų gyvą turėti, paprotinkite jį. Paspirtuku važiuoja ten, kur jam draudžiama. Pavojingai nardo per visas juostas. Sankryžą kerta degant raudonam šviesoforo signalui. Siaubas“, – piktinosi viena klaipėdietė.
Paviešintame vaizdo įraše paspirtuku lėkęs vaikinas užfiksuotas Šilutės plente.
Paspirtukininkas į sankryžą su Statybininkų prospektu įlėkė antrąja eismo juosta.
Kirtęs sankryžą, jaunuolis prieš nosį kitam automobiliui metėsi į trečiąją juostą, tada nėrė prieš sunkvežimio nosį į dešinę, po to – atgal į antrąją juostą.
Dar vėliau veikėjas jau nėrė pirmos juostos link ir išsuko į greitėjimo juostą.
Paskui važiavusio automobilio ekipažas nufilmavo jaunuolį.
Dar vienas žmogus atsiliepė jį matęs Vingio sankryžoje.
„Vingio sankryžoje, nepraleidęs mašinų sukant į kairę, galvojau, ant kapoto atsiguls. Lekia 60 km/val. greičiu, tarp mašinų kaip motociklas“, – tikino žmogus.
„Su šalmu, vadinasi, – nemirtingas“, – pastebėjo kitas vairuotojas.
Galioja tvarkos
Kelių eismo taisyklės byloja, kad elektrine mikrojudumo priemone leidžiama važiuoti dviračių takais, dviračių juostomis, kelkraščiu, važiuojamąja dalimi, gyvenamojoje zonoje ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims, o ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims – tik išklausiusiems mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą.
Su šalmu, vadinasi, – nemirtingas.
Vaizdo įraše matyti, kad jaunuolis vairuoja kur kas galingesnį paspirtuką nei įprasta. Tokiam jau reikėtų draudimo ir registracijos.
Jei gamintojo nustatytas elektrinės mikrojudumo priemonės (elektrinio paspirtuko) greičio apribojimas nustatytas iki 25 km/val., o galingumas neviršija 1 kW, tokie dokumentai nereikalingi.
Kitu atveju reikėtų kreiptis dėl tokios transporto priemonės registravimo.
Gresia atsakomybė
Elektrinės mikrojudumo priemonės (elektriniai paspirtukai) pagal savo technines charakteristikas gali būti priskiriami ir mopedams.
Jei ši transporto priemonė gali išvystyti greitį nuo 25 iki 45 km/val., o didžiausia naudingoji galia yra nuo 1 kW iki 4 kW, ji priskiriama mopedams.
Tokios transporto priemonės turi būti įregistruotos, turėti galiojančią techninės apžiūros pažymą ir civilinės atsakomybės draudimą, o jų vairuotojai privalo turėti vairuotojo pažymėjimą su AM (mopedai ir lengvieji keturračiai, kurių variklio darbinis tūris ne didesnis nei 50 kub. cm, o jų maksimalus greitis ne didesnis nei 45 km/val.) ar bet kuria kita atitinkama kategorija.
Tvarkos nepaisantiems ir neturintiems reikiamų dokumentų taikoma administracinė atsakomybė.
(be temos)
(be temos)
(be temos)