Pažeidimai – akivaizdūs
Miesto gatvėmis labai dažnai vedžiojami šunys be pavadėlių ir be antsnukių.
Toks šeimininkų aplaidumas ne tik pažeidžia įstatymus, bet ir kelia pavojų kitų žmonių saugumui.
Augintinius reikėtų vedžioti Klaipėdos savivaldybės įrengtose gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra – laukymėse, parkuose ar kitose žmonių rečiau lankomose vietose.
Visi šunys, nepaisant dydžio, viešoje vietoje turi būti vedami už pavadėlio, o pavojingi ir koviniai šunys bei jų mišrūnai – su uždėtu antsnukiu.
Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriaus vedėjo Albino Misevičiaus teigimu, jei vedžiojant šunis šalia yra žmonių ar kitų gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad augintinis niekam nekeltų grėsmės.
Tačiau realybėje dažnai pastebimi laisvai lakstantys šunys.
Nors šeimininkai ir yra netoliese, tai vis tiek yra draudžiama.
Stebi, bet nekontroliuoja
Tokia situacija neseniai užfiksuota Klaipėdos pietiniame rajone, netoli Vingio pasažo.
Vyras ir moteris vedžiojo tris šunis – mažesnis buvo vedamas už pavadėlio, o kiti, daug didesni, lakstė kur tik nori be pavadėlių ir be antsnukių.
Vaizdas užfiksuotas ne parke, bet prie pat gatvės, kur yra nuolatinis judėjimas.
„Žmonės vedžiojo tris šunis, bet tik vienas iš jų buvo su pavadėliu. Kiti lakstė per perėją ir vos nepateko po automobilio ratais. O jeigu jie pamatytų kokį katiną ir pradėtų vytis? Kas tada suvaldytų tiek šunų vienu metu?“ – svarstė klaipėdietis Lukas.
Nemalonią situaciją patyrė ir šunelį mieste vedžiojusi klaipėdietė, kai iš kito kiemo išbėgęs palaidas šuo užpuolė jos augintinį.
„Aš labai išsigandau ir pradėjau šaukti, kad šeimininkai pasiimtų savo šunį“, – pasakojo moteris.
Pasak jos, labiausiai nustebino tai, kad galiausiai kaltinimai buvo metami būtent jai – esą jos šunelis sukėlė konfliktą.
Neatsakingumas kainuoja
Už reikalavimų nesilaikymą gresia 30–120 eurų bauda.
Administraciniai nusižengimai, kurie buvo padaryti pakartotinai, užtraukia baudą nuo 120 iki 230 eurų.
Jei augintinis sužaloja kitą žmogų ar jo gyvūną – atsakomybė tampa dar griežtesnė.
„Pamačius gatvėje laisvai lakstantį šunį, priklausomai nuo situacijos, rekomenduojama skambinti numeriu 112 arba pranešti apie įvykį portale epolicija.lt. Taip pat galima pateikti pranešimą Klaipėdos savivaldybės administracijos Administravimo departamento Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriui“, – teigė A. Misevičius.
Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriuje bent keletą kartų per mėnesį yra registruojami klaipėdiečių pranešimai apie tokio pobūdžio pažeidimus.
Naujausi komentarai