Klaipėdoje yra 92 švietimo įstaigos, tarp jų didžioji dalis – mokyklos.
Šiandien visos jos tuščios, išskyrus pavienius atvejus, kur į darbo vietą ateina kai kurių mokyklų vadovai ar kai kurie darbuotojai.
Nors mokyklų direktoriai ir kiti darbuotojai karantino metu į mokyklą ateiti neprivalo, nes jiems yra sudarytos galimybės dirbti nuotoliniu būdu, tačiau esą turi užtikrinti visus organizacinius dalykus, ruošiantis nuotoliniam mokymui, kai po savaitės moksleivių atostogos pasibaigs.
"Jei, sakykime, mokyklos vadovas namuose neturi prisijungimo prie elektroninio pašto ar kitų duomenų, jis į darbą ateiti privalo, nes elektroninės informacijos į paštą ateina labai daug ir operatyvios. Jei vadovas turi visus prisijungimus, gali dirbti ir namie. Tačiau jam pavesta organizuoti darbą ir, reikalui esant, jis gali iškviesti kai kuriuos darbuotojus į mokyklą, tačiau bendraujama turi būti individualiai, masinių posėdžių reikėtų vengti", – teigė Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.
Anot jos, karantino metu įstaigų darbas nesustojo, nes šiuo metu mokyklos turi labai daug užduočių, ruošiantis nuotoliniam mokymui, kuris, akivaizdu, bus neišvengiamas.
"Tam jau ruošiamasi. Tik problema, kad yra vaikų, kurie neturi išmaniojo telefono, kompiuterio ar planšetės. Nors Klaipėdos mieste, kur socialinė ekonominė situacija yra gana gera, tokių vaikų gal ir nėra labai daug. Žinoma, skolinsime kompiuterius, bet jei tų vaikų namuose nėra interneto, iš to kompiuterio nebus jokios naudos", – kalbėjo L.Prižgintienė.
Esant reikalui, kai kurie mokytojai pasirengę teikti individualias konsultacijas.
Švietimo skyriaus vedėja tikino, kad bus pasirūpinta visais vaikais, ypač socialinės rizikos šeimų atžalomis.
Naujausi komentarai