Keistai ar net pavojingai liguistai besielgiantys žmonės dažniausiai išgąsdina aplinkinius ir kelia grėsmę savo pačių bei aplinkinių saugumui. Pareigūnai prašo nelikti abejingiems bei pranešti apie tokius asmenis.
Smogė į smilkinį
Brandaus amžiaus klaipėdietis Piotras antradienį važiavo miesto autobusu. Paskendęs savo mintyse vyras nelabai atkreipė dėmesį į merginą, stovėjusią prie viduriniųjų durų.
Pastebėjo, kad ji mojuoja, ir pamanė, jog tai jo pažįstama taip su juo sveikinasi.
Kai autobusas artėjo prie Mokyklos gatvės stotelės, vyras susiruošė išlipti ir suprato, kad prie durų stovėjo jam visai nepažįstama paauglė.
Ši nei iš šio, nei iš to vyrui kumščiu trenkė į smilkinį.
"Tai buvo taip netikėta, kad aš apstulbau. Supratusi mano būklę arčiausiai sėdėjusi moteris man pasakė, kad nekreipčiau dėmesio, nes mergina yra psichikos ligonė", – pasakojo Piotras.
Perėjo per judrią gatvę
Jis ir keistai besielgusi nepažįstamoji išlipo stotelėje. Paauglė net nesižvalgydama leidosi per gatvę, nors nei perėjos, nei šviesoforo arti nėra.
Vairuotojai spaudė garso signalus ir visais būdais stengėsi nepartrenkti pėsčiosios, o ši nė nesižvalgydama nuskuodė į kitą gatvės pusę.
Keistą incidentą išgyvenęs vyras sekė merginą akimis. Sutrikęs jis nežinojo, kaip pasielgti. Juk neprognozuojamo elgesio mergina iš agresyviai nusiteikusio pakeleivio galėjo sulaukti žaibiško atsakomojo smūgio, galėjo patekti po automobilio ratais ar net žūti.
Patarė pranešti policijai
Klaipėdos 1-ojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Arūnas Pužauskas patarė neskubėti patiems vertinti, ar žmogus yra psichikos ligonis.
Tačiau jeigu tokie įtarimai būtų pagrįsti, pareigūnas prašė nelikti abejingiems.
"Patarčiau paimti už rankos ir iškviesti policiją. Mes išsiaiškintume jos asmenybę, amžių, kur gyvena, kas už ją atsakingas – tėvus ar globėjus. Jeigu mergina pripažinta neveiksnia, atsakomybė už jos veiksmus turėtų būti taikoma jos tėvams už tai, kad neprižiūri, – patarė pareigūnas. – Iš tikrųjų blogai, jei tokie žmonės laisvai vaikštinėja. Galima tik įsivaizduoti, kas būtų, jei ją būtų partrenkusi mašina."
Patarimas kuo greičiau surinkti pagalbos numerį 112 gal ir protingas, bet vargu ar racionalus, ir tai pripažino pats pareigūnas. Mat šiuo telefonu atsiliepia Bendrojo pagalbos centro operatoriai, o ne policininkai.
Kol žinia bus surašyta ir perduota policijos budėtojams, o šie persiųs ją patruliams, pavojingai besielgiančio žmogaus ir pėdos gali būti ataušusios.
Jėga sulaikyti bet kokį asmenį, net ligotą, nepatartina.
Prašė būti pilietiškiems
Vis dėlto pranešti apie neadekvačiai besielgiantį ligonį policija primygtinai pataria. Vargu ar dažnas sektų tokiam žmogui iš paskos, kad galėtų papildomai pranešti pareigūnams, kur jo ieškoti.
A.Pužauskas patarė pasinaudoti mobiliojo telefono kamera ir nufotografuoti pavojingai besielgiantį asmenį. Be to, kaip galima detaliau įsiminti jo išvaizdą.
Gavę nuotrauką bei apibūdinimą, policininkai bandys rasti šį asmenį.
"Dabar daugelis turi išmaniuosius telefonus, geriausia būtų nufotografuoti. Turėdami atvaizdą, rasime tuos žmones ir išsiaiškinsime. Jeigu yra globėjai, galėsime imtis priemonių. Kiekvienas apylinkės inspektorius žino aptarnaujamoje teritorijoje gyvenančius panašius asmenis. O jeigu žmogus iki šiol buvo normalus ir netikėtai pradėjo elgtis neadekvačiai, apie tai reikėtų žinoti. Tada būtų galima jam padėti. Kuo daugiau informacijos, tuo greičiau galėsime imtis realių veiksmų", – tvirtino A.Pužauskas.
Naujausi komentarai