Pereiti į pagrindinį turinį

Po publikacijos daržinėje gyvenančiai porai - žmonių pagalba (papildyta)

2010-08-17 16:56
Nelaimė: buto netekęs A.Jasaitis jau daugiau nei šešerius metus glaudžiasi šioje sugriuvusioje sodyboje.
Nelaimė: buto netekęs A.Jasaitis jau daugiau nei šešerius metus glaudžiasi šioje sugriuvusioje sodyboje. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Nelaimės ištiktiems bei neturintiems kur gyventi klaipėdiečiams miesto valdžia neturi ką pasiūlyti – norinčiųjų išsinuomoti savivaldybės būstus yra dukart daugiau nei pačių butų.

Gyvena sugriuvusioje daržinėje

Prieš šešerius metus netekusi nuosavo būsto ir visų asmeninių daiktų pagyvenusių klaipėdiečių pora įsikūrė senoje medinėje daržinėje Slengių kaime. Nors ir pradžių gyvenimo sąlygos joje buvo pakenčiamos, dabar joje būti nebeįmanoma – įgriuvęs jos stogas suniokojo visą pastatą, kone kasdien užklumpančios liūtys merkia kiaurai.

"Turbūt niekas tokiomis baisiomis sąlygomis kaip mes negyvena. Neturime nei elektros, nei vandens. Žiemą trobesio nėra kaip apšildyti, dėl to šąlame. Nebežinome, ką daryti, taip gyventi nebegalime. Nuo nervų ir šalčio žmona stipriai susirgo – jai reikia atlikti kelias operacijas", – pasakojo nevilties apimtas pensininkas Algis Jasaitis.

Butą prarado per skolą

Vyriškis pasakojo, jog anksčiau jie turėjo nuosavą butą Kauno gatvėje, tačiau iš jo buvo išvyti.

Prieš dešimt metų A.Jasaitis pateko į eismo įvykį, dėl to šeimai prireikė pasiskolinti pinigų. Jie pasiskolino 36 tūkst. litų, kuriuos su 2,2 proc. palūkanomis turėjo grąžinti per trejus metus.

"Patekome į aferistų pinkles. Beveik metus kas mėnesį tai moteriai, iš kurios skolinomės pinigų, mokėjome po 800 litų. Aš uždirbdavau šiek tiek per trūkstantį, tad pragyvenimui mažai telikdavo. Sykį nutariau keisti darbą, pasakiau, kad vieną mėnesį pinigų neatnešiu, o po to atiduosiu didesnę sumą. Ji sutiko, tačiau vėliau paaiškėjo, jog apgavo", – prisiminė A.Jasaitis.

Pasak pašnekovo, netrukus po to skolintoja kreipėsi į teismą, kur pareiškė, jog šie jai jau metus nemoka pinigų: "Nešdavom pinigėlius, tačiau nepagalvojome, kad reikia paimti raštelius, o ji tuo pasinaudojo. Teisme neturėjome kaip įrodyti, jog mokėjome. Dėl to vėliau iš mūsų atėmė butą, neatgavome net jame buvusių daiktų, neleido nieko su savimi pasiimti. Išėjome į gatvę taip, kaip stovėję", – tvirtino jis.

Būsto laukia kelis metus

Taip netekę namų jie prisiglaudė daržinėje, kurioje gyvena iki šiol.

A.Jasaitis prisiminė, jog prieš kelerius metus buvo sugalvoję gana geroje ir paklausioje vietoje esantį žmonos sklypą su daržine parduoti, tačiau prasidėjus sunkmečiui visi planai subliūško.

Tuomet su prašymu gauti socialinį būstą jis kreipėsi į uostamiesčio savivaldybę, tačiau iki šiol jo negavo.

"Eilėje laukiu daugiau nei dvejus metus, joje esu 291, tad tikrai nebetikiu, kad gausime šį būstą. Ta eilė vos juda, tad iki tol, kol sulauksime būsto, ir numirsime. Kreipiausi ir į mieto merą, tačiau jis atsakė, kad reikia laukti eilėje, butų nėra. Vaikų ar kitų artimų žmonių neturime, dėl to mums niekas padėti negali. Artėja žiema, nebežinome, kur dėtis", – kalbėjo A.Jasaitis.

Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vyriausioji specialistė Laima Mažeikienė teigė, jog pastaruoju metu vis daugėja žmonių, kurie norėtų išsinuomoti socialinius būstus, tačiau savivaldybė suteikti tokios galimybės negalinti.

"Panašioje situacijoje yra daug žmonių. Juk visi laukia būstų ne iš gero gyvenimo. Gaila visų, tačiau ką daryti? Laisvų butų nėra, o kai atsilaisvina koks, skiriame jį tam, kieno eilė. Kai kurie žmonės butų laukia dar nuo 1989-ųjų ir nesulaukia, tad būti 291-am dar ne blogiausia padėtis", – patikino ji.

Naujų būstų nebestato

Pasak specialistės, šiuo metu eilėje gauti socialinį butą laukia beveik 2 tūkst. klaipėdiečių. Šiemet į ją jau užsiregistravo 276 žmonės. Planuojama, kad metų pabaigoje norinčiųjų nuomotis socialinius būstus bus gerokai per 2 tūkst.

"Krizė atsiliepė išties neigiamai, daugėjant bedarbių, daugėja ir neturinčių kur gyventi žmonių. Anksčiau per metus užsiregistruodavo po kelis šimtus žmonių, o jau antrus metus iš eilės – dvigubai daugiau. Dėl pinigų stygiaus pakoreguoti savo planus teko ir mums – naujų socialinių būstų nebestatome", – situaciją komentavo L.Mažeikienė.

Papildyta

Užplūdo skambučiai

Sugriuvusioje daržinėje gyvenančios sutuoktinių poros istorija itin sujaudino portalo skaitytojus. Kai kurie jų skambino į redakciją siūlydami jiems pastogę. Daugelis jų siūlėsi padėti likimo nuskriaustiems žmonėms.

Vieni jų siūlė Jasaičių šeimai padovanoti buities daiktų, kiti sakė galintys juos apgyvendinti turimose sodybose.

Klaipėdietė Laima pasakojo, jog ši istorija ją labai sukrėtė, todėl galinti Jasaičiams pasiūlyti apsigyventi turimame name Rietave.

"Labai gaila šių žmonių, todėl tikrai norime jiems pagelbėti. Turime didžiulį namą Rietave. Jame viena pati gyvena mano mama, todėl ši šeima tikrai galėtų apsigyventi kartu. Name yra daug tuščių kambarių, yra virtuvė, tualetas, dušas, elektra, todėl jiems būtų tikrai kur kas geriau nei toje daržinėje", – kalbėjo moteris.

Be to, anot moters, prie namo yra didžiulis sodas, kuriame galima auginti daržoves, kitus augalus.

Siūlė ir daiktų

Kita klaipėdietė Nijolė, turinti sodybą Barstyčių kaime taip pat siūlo nelaimėliams jame apsistoti.

"Turime sodybą už 100 km nuo Klaipėdos, kurioje galime leisti šiems žmonėms gyventi. Mes patys su vyru sodyboje iki šiol gyvenome, tačiau jam sunkiai susirgus grįžome į miestą. Dabar ten nuvykstame tik retsykiais. Name yra visi patogumai, kieme auga bulvės, obelys, tad jie turėtų ir šiek tiek maisto. Patys taip pat karts nuo karto atvyktume, padėtume jiems, kiek galėtume", – teigė Nijolė.

Kiti klaipėdiečiai siūlė Jasaičiams padovanoti indų, patalynės, drabužių, senų baldų.

Bendrabučiuose - tušti kambariai

Į redakciją skambino ir dvi Sulupės g. 11 ir 11a esančių bendrabučių gyventojos, kurios piktinosi, jog savivaldybė nesirūpina žmonėmis. Jos tvirtina, jog šiuose bendrabučiuose yra daug laisvų kambarių, kuriuose miesto valdžia galėtų Jasaičius apgyvendinti.

"Labai suskaudo širdį dėl šių žmonių, noriu jiems padėti, tačiau aišku, kad neturiu kaip. Tačiau tikrai žinau, kad bendrabutyje daug laisvų kambarių. Vien mano aukšte šeši neapgyvendinti, tad kodėl šie žmonės negalėtų čia prisiglausti? Savivaldybė turi tuo pasirūpinti, kadangi kambariai jiems priklauso", – jaudulio neslėpė Ona.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų