Pereiti į pagrindinį turinį

Poilsis ima viršų – daugiabučių gyventojai nebenori dirbti valytojais

2024-03-26 03:00
DMN inf.

„Mano BŪSTO“ duomenimis, didžioji dauguma klaipėdiečių daugiabučių laiptinių valymą patiki specialistams. Šios paslaugos paklausa per pastarąjį penkmetį gerokai išaugo, o šiuo metu įmonės prižiūrimuose namuose savarankiškai gyventojai tvarkosi vos vienoje laiptinėje iš dešimties.

Poilsis ima viršų – daugiabučių gyventojai nebenori dirbti valytojais
Poilsis ima viršų – daugiabučių gyventojai nebenori dirbti valytojais / „Mano BŪSTO“ nuotr.

Laikai, kai savo laiptines gyventojai valėsi patys grimzta užmarštin. Šiandien retas kuris savo laisvalaikį nori praleisti su šluota ir kibiru rankose, juolab kad pati valymo paslaugos kaina yra priimtina daugeliui.

Be to, valymo specialistų prižiūrimose laiptinėse užtikrinama ženkliai didesnė patalpų higiena, kadangi patalpos valomos laikantis nustatytų specifikacijų, naudojamos specialiai pritaikytos priemonės, o darbų kokybė griežtai kontroliuojama.

Pasikeitę įpročiai

Daugiabučius namus prižiūrinčios įmonės „Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovas Marius Šiaulys patvirtino, kad šiuo metu didžioji dauguma bendrovės klientų, užuot dirbę valytojais, yra užsisakę specializuotas laiptinės valymo paslaugas.

Tai, anot jo, patvirtina ir skaičiai. Iš visų įmonės Klaipėdoje prižiūrimų namų telikę vos 8 proc. laiptinių, kurių gyventojai nėra užsisakę bendrųjų patalpų valymo paslaugų.

„Akivaizdu, kad paslauga yra populiari, nes žmonės vis labiau brangina savo laisvalaikį. O ir paslaugos kaina yra įkandama daugeliui – vidutinio dydžio butui per mėnesį ji yra mažesnė nei viena pietų porcija kavinėje“, – sakė M. Šiaulys.

Valymo dažnumas – pagal pageidavimą

„Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovo teigimu, dažniausiai klientai pageidauja, kad jų laiptinės būtų valomos vieną kartą per savaitę.

Į tokį valymo paslaugų paketą įeina laiptinės aikštelės, laiptakių, įėjimo į laiptinę plovimas rankiniu būdu specialiomis valymo priemonėmis, daiktais neapkrautų palangių, turėklų, radiatorių, pašto dėžučių, lifto, jei toks yra, drėgnasis valymas. Taip pat kartą per savaitę nuo sienų, lubų, durų ir durų staktų iki 2,5 metro aukščio šalinami voratinkliai, esant palankioms oro sąlygoms valomos laukujės durys.

Esant poreikiui, gyventojai gali užsisakyti dažnesnį bendrųjų patalpų valymą arba pasirinkti papildomas paslaugas, tokias kaip laiptinės langų valymas arba purvą sugeriančių kilimėlių nuoma bei keitimas.

Kontroliuoja kokybę

M. Šiaulys pabrėžė, kad visos klientams teikiamos valymo paslaugos bei atlikti darbai yra kontroliuojami kokybės kontrolierių, kurie tiek proaktyviai, tiek gavę klientų pranešimus atlieka išvalytų patalpų patikrinimus. Jei pasitvirtina, kad valymo paslaugos buvo suteiktos prastai arba nesilaikant specifikacijų, įmonė įpareigoja rangovus neatlygintinai pašalinti visus trūkumus.

M. Šiaulys atkreipė dėmesį, jog pastaruoju metu laiptinės vis dažniau valomos aplinkai draugiškais valikliais, kurių sudėtyje nėra chloro baliklių, amoniako, fosfatų, formaldehidų, kitų pavojingų medžiagų. Žengti tokį žingsnį bendrovę paskatino noras prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, dar labiau užtikrinti patalpų švarą, atsakingiau rūpintis klientų bei darbuotojų sveikata.

Aptiko pavojingų bakterijų

„Mano BŪSTO“ Klaipėdos regiono vadovas sako, kad periodiškai valyti laiptines yra svarbu ne tik norint užtikrinti tvarką ir švarą, bet ir užkirsti kelią pavojingų ligų plitimui. Mat anksčiau Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos atliktas daugiabučių namų laiptinių tyrimas atskleidė pavojingą tiesą – nevalomose laiptinėse bakterijų ir pelėsinių grybų skaičius buvo dešimtis kartų didesnis nei periodiškai valomose bendrojo naudojimo patalpose. Nešvariose laiptinėse mikrobiologai buvo aptikę ir žmogaus sveikatai pavojingo auksinio stafilokoko bakterijų.

„Yra namų, kurių laiptines gyventojai tvarko patys tiesiog sušluodami smėlio ir purvo likučius. Tačiau klaidinga manyti, jog pavojingus užkratus galima išnaikinti periodiškai valant laiptines sausuoju būdu. Net jei jos atrodo švarios, dar nereiškia, kad taip yra iš tikrųjų. Kokybiškai išvalyti bendrąsias patalpas įmanoma tik naudojant specialias priemones ir laikantis numatytų specifikacijų“, – teigė M. Šiaulys.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų