Dėl stotelės Vitės kvartalo atstovai kreipėsi į miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto narius.
"Esame apsupti uosto įmonių. Gyventojai pastebi taršą, bet ji nėra nustatoma. Teigiama, kad normos neviršijamos. Kodėl pas mus nėra matuojamas užterštumas kietosiomis dalelėmis? Čia įsikūrusios ir dvi mokyklos, vaikų darželis-lopšelis. Juk savivaldybė atlieka aplinkos monitoringą", – tvirtino Švyturio gatvės gyventoja, Vakarų Lietuvos tėvų forumo narė Alina Andronova.
Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto narys Vidmantas Plečkaitis atkreipė dėmesį, kad taršos kietosiomis dalelėmis matavimo stotelės jau daug metų stovi tose pačiose vietose.
"Ar ji tikrai reikalinga Bangų gatvėje?" – klausė politikas.
Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda aiškino, kad šių stotelių įrengimu ir rezultatų sekimu rūpinasi Aplinkos ministerija. Lietuvoje šių yra įrengta 12, iš jų Klaipėdoje – dvi. Viena stotelė įkurdinta Bangų gatvėje, kita – Šilutės plente.
"Svarstėme galimybę mieste įrengti daugiau matavimo įrenginių, tačiau tai ne savivaldybės funkcija. Kreipėmės į Aplinkos ministeriją. Gavome atsakymą, kad Klaipėdoje pagal užimamą plotą ir gyventojų skaičių tokių stotelių yra pakankamai. Kiekvienoje gatvėje tokių įrenginių tikrai nereikia. Aplinkos ministerija mano, kad stotelės stovi tinkamose vietose", – teigė vadovas.
Pasak L.Dūdos, kiekvienoje stotelėje leidžiama, kad per metus 35 kartus būtų nustatomas padidėjęs užterštumas. Paskutiniais metais nė vienas įrenginys neužfiksavo didesnio užterštumo daugiau nei 30 dienų.
"Gavę pranešimus iš aplinkosaugininkų apie padidėjusią taršą kietosiomis dalelėmis reaguojame ir laistome gatves", – patikino direktorius.
L.Dūda atkreipė dėmesį, kad užterštumas kietosiomis dalelėmis gali padidėti ir žiemą. Anot vadovo, mieste dar yra daug ūkių, kur įrengtos malkomis kūrenamos krosnys.
Naujausi komentarai