Klaipėdietės menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės kūrinys, pavadintas „Dingusi Klaipėda“, vaizdavo XVI–XVII a. Klaipėdą. Autorė jį sukūrė ir miestui padovanojo 2019 m.
Po stiklu sumontuotame kūrinyje buvo ne tik miesto bokštai, didelė sankaupa akmenų, kraunamų į prieplaukoje stovinčius laivus, pilis, upė, bet ir miestelėnai. Klaipėda, tada vadinta Mėmeliu, buvo nedidelis miestelis, kuriame gyveno tik apie 90 šeimų.
A. R. Pečeliūnienės darbe akį traukė fachverko stiliaus pastatų atvaizdai bei porcelianinės lėlės, vaizdavusios čia gyvenusius amatininkus. Šis kūrinys buvo puikiausia senosios Klaipėdos iliustracija, kausčiusi klaipėdiečių ir miesto svečių dėmesį.
Prieš kelias savaites maketas buvo išmontuotas ir išgabentas į įmonės „Klaipėdos paslaugos“ patalpas.
Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vadovė Inga Kubilienė ir Kultūros skyriaus vedėjas Paulius Ignatavičius tikino, kad A. R. Pečeliūnienės kūrinį klaipėdiečiai tikrai dar matys ir galės juo grožėtis.
Tiesiog dabar dar nėra nuspręsta, kur jį eksponuoti.
„Šio meninio akcento autorė yra padovanojusi jį miestui, prieš išmontuojant, jos nuomonės buvo atsiklausta. A. R. Pečeliūnienė neprieštaravo kūrinio perkėlimui į kitą vietą“, – tikino I. Kubilienė.
Ten, kur stovėjo senosios Klaipėdos vaizdą atkartojantis kūrinys, jau netrukus atsiras pilies maketas ir įspūdingo dydžio, 9 metrų skersmens „Vėjų rožė“, padaryta iš suomiško granito, inkrustuota žalvarinėmis pasaulio krypčių raidėmis.
Tikimasi ją sumontuoti dar šiemet.
Šios skulptūros išskirtinumas bus tas, kad vėjų pavadinimai bus nurodyti tokie, kaip juos vadino pajūrio ir pamario žvejai.
„Vėjų rožės“ skulptūra simbolizuos Lietuvą kaip jūrinę valstybę.
Pagamintas iš bronzos ir granito XVII a. Klaipėdos pilies 2,4 metro ilgio ir pločio bei 1,1 metro aukščio maketas bus įkomponuotas į „Vėjų rožę“.
Kultūros skyriaus darbuotojai minėjo, kad šis akcentas jau gaminamas, bet kada vyks jo atidengimas, dar nežinoma.
(be temos)