„Ragainė II“ – beribiame Ramiajame vandenyne

Aplink pasaulį jachta „Ragainė II“ keliaujantis Andrius Varnas, šiuo metu Ramiuoju vandenynu plaukia į Prancūzų Polineziją, easnčia už 3000 mylių nuo Galapagų. Štai ką kintiškis buriuotojas rašo jo kelione besidomintiems žmonėms:

„Sveiki
RagainėII, jos įgula, sveikina VISUS, VISUS, VISUS su Pavasariu, Šv. Velykom, linkim visko kas geriausia, tegul Jums pučia toks pats palankus vejas, koks mums pučia dabar šitame beribiame, Ramiajame vandenyne...

RagainėII, gi pagaliau, jau tikrajame, didžiajame, netgi beribiame (JIS dar ir taip vadinamas) Ramiajame vandenyne. Palikome Galapagus ankstų sekmadienio, balandžio 5 rytą. Jachtos jaunimas, Rasa ir Egoi dar snūduriavo, po triukšmingo vakarėlio su buriuotojais (Rasa šeštadienį suorganizavo atsisveikinimo vakarėlį su keliais jau pažįstamais buriuotojais. Išėjo kaip visada: sudalyvavo net apie 20 -30, gal ir daugiau buriuotojų iš jachtų, stovinčių San Cristobal salos įlankoje).

Visiems labai įdomu: esam vienintelė jachta šiame maršrute iš Rytų Europos. Pagal jachtos dydį ir išvaizdą neatrodome panašūs į "naujuosius rusus ar lietuvius", kalbam įvairiom kalbom, įguloje baskas, vokietis-portugalas ir kepas su dukra lietuviai. Įdomūs egzempliorius, dar ir plaukia aplink svietą, yra apie ką pakalbėti. Kalbos kalbomis, bet priekyje 3000 j.m. iki Prancūzų Polinezijos Marquisų salų ir jas reikia perplaukti.

Taigi, antrai Velykų dienai jau įveikėm virs 700 j.m., senukas jachtos variklis VOLVO Penta turėjo nemažai darbo (apie 30 val.), kolei perkirtome intertropinę pusrutulių pasikeitimo juostą: ne taip lengva peršokti iš Šiaurės pusrutulio į Pietų: ši juosta pasižymi vėjo nebuvimu, ir tik motoras gelbsti. Dabar jau iš lėto pradeda dvelkti pietų pusrutulio pietryčių krypties pasatas (stabilus vejas), jachta su dviem priekiniais dvyniais stakseliais jau plaukia 5-6 mzg. greičiu. Mūsų autopilotas "kabaljero" darbuojasi iš peties. Džiaugiamės energija, kurią tiekia wind generatorius Air Breeze.

Mūsų įgulos narys Gerd'as, kaip tikras vokietis, jau gali atsigerti šalto alaus iš šaldytuvo (elektros užtenka). Prasidėjo ir bendravimas radijo net'e (sąšaukoje) "Pacific passage net" (jachtų plaukiančių Galapagai-Marquesai maršrutu). Vėl džiaugiamės savo SSB radijo ICOM 703. Vartodama tik 10 vatų, leidžia bendrauti su visom jachtom (o tokių dabartiniu metu yra virš 30, dar tiek išplauks iš Galapagų link Marquesų artimiausiomis dienomis), esančiom šiame 3000 mylių etape.

Sąšauką veda moderatorius laisvanoriškais pagrindais iš JAV (radijo mėgėjas, senas buriuotojas), visos jachtos praneša savo poziciją, kursą, greitį ir, svarbiausia, orą. Taip kad žinom apie orus visoje trasoje. Aišku, visos jachtos irgi jau žino RagainėII ir jos radijo šaukinį LY2193. Ši sąšauka vyksta du kartus paroje: 14 00 ir 23 00 UTC laiku, 8143 KHZ dažniu. Be abejo, neatsidžiaugiame ir e-mail'o galimybėmis: SSB radijo ICOM 703 ir e-mail'ų priedas PactorIII per Velykas darbuojasi išsijuosę: siunčiam ir gaunam dešimtis pasveikinimų ir palinkėjimų... suppper dalykas.

Labai smagu pasidarė, kai sužinojau, kad ir šilutiškiai jau pradėjo žvalgytis, kaip įsigyti Švedijoje jachtas. Vadinasi, buriavimas ateina ir į Šilutę, daugiau pamariečių buriuos mariose ir jūrose, tikrai smagu....


Linkėjimai visiems
Andrius
RagainėII
Ramusis vandenynas, tarp Galapagų ir Marquesų salynų.
07°09.58'S; 100°18.75'W;
17 45 UTC, 13 04 09“ 

Patyręs buriuotojas 55 metų A.Varnas 2008 m. liepos mėnesį išplaukė į savo viso gyvenimo kelionę. Per du metus savo jachta "Raginė II" jis planuoja apiplaukti pasaulį. Šiai kelionei jis ruošėsi keletą metų.

"Ragainė II" pastatyta prieš trylika metų. Jos ilgis dešimt metrų, o plotis daugiau nei trys metrai. Šią jachtą A.Varnas statė pats.  Pinigų tokiai ilgai kelionei buriuotojas gavo per rėmėjus.

Namo kintiškis turėtų sugrįžti 2010 metų liepą.


Šiame straipsnyje: ragainė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių