Sausį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Klaipėdoje ir Gargžduose atsieis 4,67 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Pastarasis gyventojams yra lengvatinis ir siekia 9 proc. Juridinių asmenų suvartotai šilumai taikomas 21 proc. PVM.
2017 m. sausį šilumos kaina bus 9,7 proc. mažesnė nei 2016-ųjų, kurie jau baigiasi. Pirmąjį šių metų mėnesį šiluma kainavo 5,17 cento už kilovatvalandę.
Palyginti su gruodžiu, šilumos kaina kito nedaug – padidėjo vos 0,4 proc. Tai lėmė šiek tiek – 2,5 proc. išaugusi biokuro kaina ir 2,1 proc. pabrangusi nepriklausomų gamintojų tiekiama šiluma.
Pastarųjų mieste yra septyni. Dauguma jų šilumą gamina degindami biokurą. Kitų metų sausį nepriklausomi gamintojai šilumą parduos vidutiniškai už 2,45 cento už kilovatvalandę.
Klaipėdos savivaldybės kontroliuojama įmonė "Klaipėdos energija", degindama biokurą, pagamina per 15 proc. miestui būtinos šilumos energijos. Pastarosios kaina sausiui bus gerokai mažesnė nei nepriklausomų gamintojų ir sieks 1,46 cento už kilovatvalandę.
Specialistai pabrėžė, kad realią situaciją atskleidžia tų pačių mėnesių palyginimas, pavyzdžiui, kitų metų ir šių metų sausio. Tais pačiais mėnesiais šilumos suvartojimas, oro temperatūra, kuro kainos yra panašūs.
Anksčiau svyravimų centralizuoto šildymo vartotojai net nepastebėdavo, nes šilumos kaina būdavo patvirtinama visiems metams.
Prieš keletą metų šalyje pasikeitė teisės aktai. Šilumos kainą pradėta perskaičiuoti kiekvieną mėnesį, atsižvelgiant į nepriklausomų gamintojų šilumos ir kuro kainų pokyčius.
Specialistai akcentavo, kad objektyviausia yra vertinti metų rezultatus, tada tiksliausiai sužinoma, ar vartotojams paslauga brango ar pigo.
Šių besibaigiančių metų vidutinė šilumos kaina yra mažiausia per šešerius metus. Tam įtakos turi ne tik atpigęs kuras, bet ir įmonės "Klaipėdos energija" investicijos į tinklus, įrenginius.
Naujausi komentarai