Savivaldos rinkimai: parašų rinkimas – vangus

Kiek mažiau nei dvi savaitės liko iki politinės kampanijos dalyvių parašų rinkimo pabaigos. Žmonių pritarimo, kad galėtų dalyvauti savivaldos rinkimuose, siekia tos politinės partijos ar komitetai, kurie praeituose savivaldybių tarybų rinkimuose nekėlė pretendentų į merus ir kandidatų sąrašų. Tačiau kol kas bent jau elektroniniu būdu parašai renkami gana vangiai.

Reikia solidaus palaikymo

Klaipėdoje penkios iš dvylikos politinių jėgų turės gauti po 840 parašų, kad galėtų dalyvauti rinkimuose.

Tai – Demokratų sąjunga "Vardan Lietuvos", Laisvės partija, Lietuvos regionų partija, politinis komitetas "Ištikimi Klaipėdai" ir partija "Laisvė ir teisingumas".

Rinkėjų palaikymo parašai renkami ne tik elektroniniu būdu, bet ir lapuose.

Elektroniniu būdu rinkti parašus kol kas geriausiai sekasi Sauliaus Skvernelio vadovaujamos sąjungos "Vardan Lietuvos" Klaipėdos atstovams, ją jau parėmė 197 klaipėdiečiai, Laisvės partiją internetu parėmė 109 rinkėjai, "Laisvė ir teisingumas" turi 71 elektroninį parašą, Lietuvos regionų partija – 32, o politinis komitetas "Ištikimi Klaipėdai" – 6 elektroninius parašus.

Klaipėdoje yra registruota 165 710 rinkimo teisę turinčių asmenų, į uostamiesčio tarybą bus renkamas 31 narys.

Internetu naudotis neskuba

Nuo rinkėjų skaičiaus savivaldybėje priklauso ir politikams privalomų surinkti rėmėjų parašų kiekis.

Pavyzdžiui, Neringoje yra 5 254 rinkėjai, ten bus renkama 17 tarybos narių, tad politinės kampanijos naujokams pakanka ir 100 parašų.

Neringoje tarybos nario mandatų sieks liberalai, konservatoriai, socialdemokratai ir Demokratų sąjunga "Vardan Lietuvos".

Parašus pagal Rinkimų įstatymą rinkti privalo tik pastarosios politinės jėgos atstovai, nes praeituose rinkimuose ji nedalyvavo.

Neringiškiams tai daryti sekasi bene geriausiai, jie jau turi surinkę 60 elektroninių parašų.

Palangoje yra 18 532 rinkėjai, kurie rinks 21 kurorto tarybos narį.

Čia penkioms iš devynių politinių jėgų teks surinkti po 140 rėmėjų parašų.

Palangos Demokratų sąjungos "Vardan Lietuvos" atstovai kol kas turi tik 15 elektroninių rėmėjų parašų, Laisvės partija – 19, Lietuvos žaliųjų partija – 9, partija "Laisvė ir teisingumas" – 7, o Lietuvos regionų partija neturi nė vieno elektroninio rėmėjų parašo.

Be to, Palangoje yra vienintelė savarankiškai išsikėlusi kandidatė Veronika Skerbedytė, ją elektroniniu parašu palaiko kol kas vienintelis rėmėjas.

Jei parašų pritrūks, politinė jėga bus išbraukta iš rinkimų kampanijos dalyvių sąrašo.

Kai kam sekasi geriau

Klaipėdos rajone, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, yra 67 232 rinkėjai, kurie rinks 27 tarybos narius.

Atsižvelgiant į rinkėjų ir tarybos narių skaičių, politinės kampanijos naujokams Klaipėdos rajone teks surinkti po 350 rėmėjų parašų, kad galėtų dalyvauti rinkimuose.

Rajone valdžios siekia aštuonios politinės jėgos, trims jų tenka rinkti rėmėjų parašus.

Daugiausia elektroninio palaikymo parašų jau turi Laisvės partija – 77, Demokratų sąjungos "Vardan Lietuvos" atstovai sulaukė 20 rėmėjų palaikymo, o politinis komitetas "Bendrai geriau" – 14 elektroninių parašų.

Anot VRK, Kretingos rajone yra 39 922 rinkėjai, kurie rinks 25 tarybos narius, kiek mažiau nei kaimyniniame Klaipėdos rajone, todėl ir rėmėjų parašų kampanijos naujokams surinkti reikia mažiau – po 260.

Kretingoje į tarybą pretenduoja devynios politinės jėgos, trims jų dėl tolesnio dalyvavimo rinkimuose reikia rinkėjų pritarimo.

Sąjunga "Vardan Lietuvos" turi surinkusi 32 parašus, rinkimų komitetas "Kretingos kraštas" – 216, o kitas komitetas "Už šviesią Kretingą" – 110 parašų.

Tikrins kiekvieną įrašą

Parašų lapus VRK kampanijos dalyviams reikia pateikti iki sausio 19 d., tam liko mažiau nei dvi savaitės.

Tuomet jie bus tikrinami. Jei parašų pritrūks, politinė jėga bus išbraukta iš rinkimų kampanijos dalyvių sąrašo ir toliau savivaldybių rinkimuose nedalyvaus.

Rinkėjai gali pasirašyti už vieną arba kelis jo gyvenamojoje teritorijoje kandidatuojančius asmenis.

Tačiau jei tikrinant parašus bus nustatyta, kad rinkėjas pasirašė ir elektroniniu būdu, ir popieriniame parašų rinkimo lape, bus neįskaitytas nė vienas jo parašas.


Šiame straipsnyje: savivaldos rinkimairinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

parašų rinkimo vajus

parašų rinkimo vajus portretas
Bet informacijos, kad kai kurioms partijoms reikia surinkti parašus, apie tai nei vienas portalas iki šiol neskelbė. Čia taip dirba šaikos rinkimų komisija?

Prawalas

Prawalas portretas
Nieko nebus su tais elektroniniais.Reikia rinkt gyvai. Akropoliuos ir turguose O rinkikų nėra:D:D Jie atsimenami kaip ir balsuotojai - tik tada kai reikalinga. Antra vertus, kodėl visom sisteminėm, kitą kartą visai to nevertom ir sugadinusiom savo reputaciją, partijom /konservamas liberastams, sosdemonams, darba parcija ir t.t. NEREIKIA RINKT PARAŠŲ? Kodėl tokia nelygybė? Jie kaip niekas kitas turi pasitikrinti ar Lietuvos piliečiai pageidauja kad tokie eitų į valdžią
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių