Situacija Klaipėdoje: sergančiųjų daugėja kasdien

 • Teksto dydis:

Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Klaipėdoje kasdien auga. Neslepiama, kad nerimą kelia ir nemenki keltais iš užsienio grįžtančiųjų srautai, pasigirsta nuogąstavimų ir dėl įtemptos medikams būtinų apsaugos priemonių rezervo situacijos, ilgiau nei tikėtasi trunkantis mobiliųjų tyrimo punktų paleidimo procesas.

Daugėja sergančiųjų

Šiuo metu uostamiestyje iš viso nustatyta 12 koronaviruso atvejų. Visi sergantieji gydomi Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, išgydytų žmonių arba išleistų gydytis namo – kol kas nėra.

„Skaičius auga kasdien“, – ketvirtadienį teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Iki ketvirtadienio popietės Klaipėdoje buvo nustatyti du nauji viruso atvejai. Abu atvejai yra įvežtiniai. Vienas pacientas grįžo iš Norvegijos per Latviją, kitas – iš Ispanijos.

Teigiama, kad vienas užsikrėtusiųjų grįžo daugiau nei prieš keturias savaites ir gyveno įprastą gyvenimą, lankėsi įvairiose vietose. Antrasis atvejis – neseniai grįžusio žmogaus, tad viruso plitimo galimybių būta mažiau.

Daugiau tyrimų galimybių

Neatmetama, kad iš tiesų Klaipėdoje gali būti daugiau užsikrėtusių žmonių, nei šiuo metu yra nustatyta. Todėl miesto valdžia deda pastangas didinti tyrimo galimybių mieste skaičių, šiuo metu mėginius tiria tik Klaipėdos universitetinė ligoninė.

Pasak V.Grubliausko, miestas parengė ir Sveikatos apsaugos ministerijai jau išsiuntė visus reikiamus dokumentus dėl galimybių pagaliau leisti veikti mobiliam tyrimų punktui. Kaip minėta anksčiau, punkto darbo startą trikdo tik biurokratinio pobūdžio kliūtys. Viliamasi, kad ministerija greitai suteiks įgaliojimus miestui ir punktas pradės darbą.

Anot Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, iš viso yra suformuotos trys mobiliajame punkte dirbsiančios komandos, jų nariai jau yra apmokyti dirbti, tad vos galus leidimą greitai bus imamasi darbo.

Siekiama, kad mieste atsirastų ir trečioji galimybė – privačiose klinikose. Šį klausimą miesto vadovas jau aptarė su įstaigomis, kurios galėtų imtis tokio darbo. Verslininkai jau kreipėsi į ministeriją dėl leidimų imti koronaviruso mėginius ir juos tirti.

„Tai nuimtų didelį krūvį nuo Klaipėdos universitetinės ligoninės. Gyventojams tai būtų gera proga tirtis be karštosios linijos leidimo komerciniais pagrindais“, – pastebėjo V.Grubliauskas.

Įtampa dėl keltų

Miesto vadovas neslėpė, kad įtampa jaučiama ir dėl gana didelio šiuo metu tarptautinių reisų keltais į Klaipėdą atplaukiančių žmonių skaičiaus.

Pasak V.Grubliausko, šiuo metu keltų padėtis yra valdoma, tačiau reali situacija visuomet paaiškėja tik laivui prisišvartavus ir sveikatos specialistams patikrinus jo keleivius.

Vis dėlto, miesto meras neslėpė, kad Klaipėda kol kas yra vertinama kaip bet kuris kitas Lietuvos miestas, nors iš tiesų uostamiestis yra atsidūręs priešakinėje fronto linijoje ir miestui, kurį kasdien pasiekia nemenki atvykstančiųjų srautai reikėtų didesnio dėmesio.

Gelbsti parama

Paprasta nėra ir vis aptariama medikams būtinų apsauginių priemonių situacija. Pripažįstama, kad visus medicinos įstaigose dirbančius medikus apsauginiais chalatais, kepurėlėmis, kaukėmis, akiniais ar kitomis priemonėmis aprūpinti iš tiesų yra sudėtinga. Pabrėžiama, kad šioje srityje absoliutus prioritetas atitenka tiesiogiai su įtariamai apsikrėtusiais pacientais bendraujantiems medikams.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Andriaus Dobranskio, šią situaciją bando spręsti ir savivaldybė, siekiama kuo greičiau nupirkti medikams būtinų respiratorių.

Vis dėlto, gana įtemptoje situacijoje įžvelgiama ir pozityviai nuteikiančių ženklų. Jaučiamas nemenka verslo bei gyventojų susitelkimas kovoja prieš virusą – medikus pasiekia nemažai neabejingųjų šiai situacijai skiriamos paramos apsauginėmis priemonėmis.

Siekia nutildyti merus?

Tiesa, net ir gana įtemptoje situacijoje dar randama progų ir skambiems politiniams pareiškimams. Neseniai premjeras Saulius Skvernelis sukritikavo apie savivaldybėse užfiksuotus viruso atvejus pranešantiems merams ir teigė esą taip bandoma užsidirbti pigių politinių taškų.

Žinia, Klaipėdos meras bet kuriuo metu operatyviai pranešdavo apie naujus patvirtintus sergančiuosius.

„O kiek informacijos buvo, kuri nepasitvirtino, kurią reikėjo paneigti? Abstraktūs kaltinimai yra ne ką pigesni politiniai taškai. Nesirenku jokių politinių taškų. Informacijos žinojimas yra svarbus čia ir dabar, kuo operatyviau. Tai ne koks vynas, kuriam reikia brandinimo laiko. Bendruomenei ir visuomenei reikia tai žinoti“, – paklaustas apie tokius pareiškimus rėžė V.Grubliauskas.

Vis dėlto, aiškėja, kad uostamiesčio ir kitų savivaldybių merams gali tekti kiek pritilti – priimta nauja tvarka, kuri kiek riboja turimos informacijos skleidimą.

Klaipėdos meras pripažino dar turintis geriau susipažinti su patvirtintomis naujovėmis, tačiau tvirtino ir toliau kuo operatyviau viešinsiantis turimą informaciją, kiek leis tai reglamentuojanti tvarka.


Šiame straipsnyje: koronavirusaskoronavirusas KlaipėdojeKoronavirusas LietuvojeCOVID-19 karantinasCOVID-19 saviizoliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha

Cha portretas
Kaukių neturi ligoninėse o muzikinio teatro griozdo rekonstrukcija už 30 milijonų ir dar Atgimimo aikštėje iškertant visus medžius požeminiai garažai Muzikiniui įrengiami bus! Galės vienas pats likęs gyvas meras ten ir groti sau su giltinės publika...

apsitriedusiems verygos gerbėjams

apsitriedusiems verygos gerbėjams portretas
jūsų mylimas ministras trimituoja,kad jis pasiruošes geriausiai Europoje,o ligoninėse net kaukių nėra,nekalbant apie reagentus.JIs mat užsakė 10 000 ,kai Estija po 1000 tyrimų padaro kasdien,o LT iš viso tiek padaryta nuo viruso atsiradimo.Todėl ir rezultatai-gyvena dvigubai mažiau žmonių ,o išaiškinta užsikrėtusių 300.Galėsit dėkoti šitam gandragalviui kitą savaitę,kai reikės laidoti pirmuosius mirusius.

ačiū veryga

ačiū veryga portretas
Veryga su Skverneliu užsiima tautos genocidu.Laiku neužpirkti reagentai,kaukių trūkumas(įsakymas panaudotas dėt į seifą),mobilių stotelių blokavimas,informacijos filtravimas.Estija padaro 1000 tyrimų į dieną Veryga tiek padarė per mėnesį.
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių