Klaipėdoje mažas pajamas turintiems gyventojams, kurie gyvena socialiniuose butuose, netiekiama elektros energija. Iš viso uostamiestyje yra apie 18 tokių butų. VST atsisako pasirašyti elektros energijos tiekimo sutartis su savivaldybės socialinio būsto nuomininkais.
Energetikai reikalauja, kad sutartis pasirašytų tik buto savininkas, t. y. savivaldybė, kuri prisiimtų įsipareigojimus apmokėti už suvartotą elektros energiją, jeigu už ją nesumokės mažas pajamas turintys buitiniai vartotojai.
Savivaldybės atstovų teigimu, VST siekia savo verslo riziką ir skolų išieškojimo iš mažas pajamas turinčių gyventojų, gyvenančių socialiniuose butuose, naštą perkelti savivaldybei ir sumažinti galimus nuostolius savivaldybės biudžeto, t. y. mokesčių mokėtojų sąskaita. Kitaip tariant, VST pageidauja, kad savivaldybė biudžeto lėšomis garantuotų mažas pajams turinčių buitinių vartotojų finansinius įsipareigojimus, kylančius iš elektros energijos vartojimo.
Savivaldybės administracijos turimais duomenimis, VST su kitomis savivaldybėmis yra sudariusi trišales sutartis, kuriose savivaldybei nėra numatyti tokie įsipareigojimai, kokių reikalaujama iš Klaipėdos miesto savivaldybės.
Šiandien susidarė tokia situacija, kad savivaldybė turi laisvų butų, bet dėl šiems butams netiekiamos elektros energijos negali jų suteikti eilėje laukiantiems mažas pajamas turintiems asmenims, t.y. savivaldybė nebegali vykdyti socialinio būsto nuomos funkcijos.
Savivaldybės atstovų nuomone, tai neabejotinai pažeidžia mažas pajamas turinčių asmenų teisę į socialinio būsto nuomą.
Naujausi komentarai