Statytojų elgesys gyventojus varo į neviltį: Šventosios uostas skendi šiukšlėse

Šventosios gyventojus į neviltį varo prabangių apartamentų statytojų elgesys. Įmonės "Šventosios vartai" užsakymu 16 viešbučių paskirties pastatus statanti bendrovė "Realco statyba" statybinėmis atliekomis užteršė ne tik uosto pakrantes, bet ir "Natura 2000" pripažintą saugomą teritoriją. Taip įtaria žvejai ir aplinkosaugininkai.

Pakrantėje – ir prezervatyvai

"Tokiu vaizdu turėtų pasigrožėti aplinkos ministras. Visa Lietuva, kaip ir Palangos savivaldybė, skelbia karą su plastiko tarša, o štai Šventosios uoste, užuot žvejoję žuvis, žvejai iš vandens traukia plastiko atliekas. Visa uosto teritorija skendi šiukšlėse. Pakrantėse ne tik šiltinimo vatos, plastiko pakuočių, putplasčio atraižų, bet net ir prezervatyvų randame. Tokia veikla turėtų pasidomėti aplinkosaugininkai", – "Klaipėdai" piktinosi vietos gyventojai.

Žvejai mėgėjai pasakojo kurį laiką mėginę patys rankioti iš vandens vėjo po akvatoriją blaškomas atliekas.

"Žvejodamas ko tik neištraukiau iš dugno. Ir plastiko maišų, įvairiausių pakuočių. Po to nusprendžiau pereiti pakrante ir surinkti šiukšles į maišą. Bent jau toje vietoje, kur žvejojama. Bet reikia taip sąžinės neturėti, kad šitaip visą uostą šiukšlynu paverstum", – šiurpo vietos žvejys Sigitas, nusprendęs užfiksuoti statybininkų darbus.

Kyla viešbučiai

Dienraščio "Klaipėda" žurnalistai patys įsitikino, kaip su unikaliu gamtos kampeliu elgiasi statybininkai.

Tikrins: šią statybvietę žadėjo patikrinti aplinkosaugininkai, Statybų inspekcija ir net Viešosios tvarkos sergėtojai. ("Klaipėdos" skaitytojo nuotr.)

Prie tinkline tvora aptvertos statybvietės esantis reklaminis stendas skelbia, jog čia statomas apartamentų tipo viešbučių kompleksas.

Objektas pradėtas vystyti šių metų antrąjį ketvirtį, o jį žadama baigti po metų, 2020-ųjų antrąjį ketvirtį.

Skelbiama, kad bendrovė "Šventosios vartai" nuo 2018 m. gegužės Prieplaukos gatvėje valdo 16 viešbučių paskirties pastatų bei iš valstybės nuomojasi 1,87 hektaro ploto sklypą.

Juos bendrovė įsigijo iš SEB antrinės nekilnojamojo turto bendrovės "Litectus".

Registrų centro duomenimis, vienintelė "Šventosios vartų", kaip ir "Realco", akcininkė yra koncerno "Icor" savininkė bendrovė "Lag&d".

Įmonės vadovas tyli

Šio objekto statytojos, bendrovės "Šventosios vartai" generalinis direktorius Julius Dovidonis naujienų agentūrai BNS yra teigęs, jog rinkai šią vasarą bus pasiūlyta per 100 vieno–penkių kambarių, 32–104 kv. metrų ploto apartamentų.

Tikrins: šią statybvietę žadėjo patikrinti aplinkosaugininkai, Statybų inspekcija ir net Viešosios tvarkos sergėtojai. ("Klaipėdos" skaitytojo nuotr.)

Viršutiniame, ketvirtajame, aukšte jie bus su mansardomis, daugelis kitų turės balkonus ar terasas.

"Projektas visų pirma unikalus vieta – šalia jūros ir Šventosios upės. Lietuvos paplūdimio ruožas trumpas, todėl yra nedaug vietų, kur namai stovi prie pat paplūdimio", – BNS teigė bendrovės generalinis direktorius.

Į dienraščio užklausas įmonės "Šventosios vartai" vadovas J.Dovidonis neatsakė.

Prašymai pakomentuoti situaciją buvo perduoti net keliems J.Dovidonio kolegoms, tačiau įmonės generalinio direktoriaus atsakymo dienraštis taip ir nesulaukė.

Siųs tikrintojus

Pajūrio regioninio parko direkcijos ekologas Erlandas Paplauskis, išgirdęs apie žvejų fiksuotą situaciją Šventosios uoste, itin stebėjosi.

Erlandas Paplauskis / Redakcijos archyvo nuotr.

"Nesuprantu, ką veikia aplinkosaugininkai? Šventosios upė yra priskirta "Natura 2000", Europos Sąjungoje saugomų teritorijų tinklui. Šventosios upė yra lašišinių žuvų nerštavietė. Negali būti jokių diskusijų, statytojas teršti aplinkos negali, jam turi būti pritaikytos sankcijos. Vienaip ar kitaip vandens telkiniai yra saugomi ir niekas neturi teisės jų teršti", – tikino E.Paplauskis.

Negali būti jokių diskusijų: statytojas teršti aplinkos negali, jam turi būti pritaikytos sankcijos.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos viršininkas Alfredas Šepštas, gavęs Šventosios uosto teritorijoje atliekas fiksavusias nuotraukas, tikino, jog siųs pavaldinių komandą aiškintis situacijos.

"Bet reikėtų ir Statybų inspekciją informuoti. Statybų inspekcija vykdo statybų valstybinę priežiūrą, net ir su aplinkosaugos reikalavimais susijusią priežiūrą. Siųskite viską mums, užsiimsime ir mes", – aiškino A.Šepštas.

Skundai dėl triukšmo

Aiškintis situacijos suskubo Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

"Šiukšlės – uostelyje? Na ir gražu. Kol kokios nors tarnybos tikrins ir aiškinsis, visa tai juk mums, savivaldybei, reikės iškuopti. Neturi taip būti. Statytojai bus prišiukšlinę? Viską siųskite mums, nuvažiuosime. Prezervatyvai – ant kranto? Oho. Vasara būtų, dar suprasčiau. Visas nuotraukas siųskite kuo greičiau, nuvažiuos mūsų žmonės, pasižiūrės, kas ten dedasi", – į nupasakotą situaciją akimirksniu sureagavo Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys.

Petras Keinys / Redakcijos archyvo nuotr.

Paaiškėjo, jog šio objekto statytojais skundžiamasi ne pirmą kartą.

Prezervatyvai – ant kranto? Oho. Vasara būtų, dar suprasčiau.

Liepos mėnesį Palangos savivaldybė sulaukė vietos gyventojų skundo dėl triukšmo.

Žmonės pyko, jog apartamentų statytojai perforatoriais ir diskiniais pjūklais ūžauja nuo pat ryto. Vietiniai tikino negalintys išsimiegoti.

Neapsikentę triukšmadarių kaimynystės, gyventojai net nufilmavo statybininkų keliamą erzelį ir vaizdo medžiagą išsiuntė tikrintojams.

Statybos darbų vadovui buvo surašytas raštas, vyras nubaustas bauda.

Kieno šiukšlės?

O štai reikalų su Palangos savivaldybės tikrintojais turėjęs statybvietėje dirbantis vienos iš subrangovų įmonės atstovas Vidmantas aiškino, jog žvejai ir gyventojai mato nežinia kieno paliktas šiukšles.

"Ne aš galva. Yra aukščiau už mane sėdinčiųjų. Mes esame subrangovai, mes už savo šiukšles atsakome. Iki kruopelytės juk nesurinksi. Tai gali būti ne mūsų šiukšlės. Aš – ne specialistas, savo šiukšlių neženklinu. Kieno šiukšlės? Čia diskutuotinas klausimas. Reikėtų kalbėti su generaliniu rangovu. Gal ten visai ne mūsų šiukšlės", – pareiškė statybų specialistas.

Generaliniu rangovu šiame objekte įvardijama įmonė "Realco statyba".

Įmonių grupės "Realco" komunikacijos specialistė Kristina Grubliauskaitė-Svitojė į dienraščio užklausą sugebėjo atsakyti tik vienu sakiniu.

"Apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos. Įpareigojome rangovus sutvarkyti aplinką nedelsiant, kaip ir atidžiau prižiūrėti teritoriją", – tikino įmonės "Realco" atstovė.


Komentaras

Alfredas Šepštas

AAD Klaipėdos valdybos viršininkas

Alfredas Šepštas / Redakcijos archyvo nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos (toliau – Inspekcija) pareigūnai lapkričio 11 d. 14.30 val. apžiūrėjo  nurodytą statybvietę. Apžiūros metu nustatyta, kad statybos darbus adresu Prieplaukos g. 14, Palangoje vykdo UAB „Realco statyba“. Statybos darbus atlieka keturi subrangovai. Inspekcijos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų pažeidimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Petras is lagūnos. Nepatinka. Konkurentai. Skundžia. Tvarko. Bus gražu Šventojoje, uostely

T

T portretas
Ka jue galvoja kur paplydimy matete butus kai uzvers siuksklemis jura tai sulygins viska su zeme

>kam tos statybos

>kam tos statybos portretas
Pajurio valdininkai praktikuoja pardavimus rusams. Tai pirkeju bus. Greit visa Lietuva parduos, su visa 2% BVP kariuomene.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių