Pereiti į pagrindinį turinį

Sukčiai valo bankų sąskaitas

2009-05-20 08:36
Akiplėšos: nusikaltėliai ne tik visiškai ištuština patiklių žmonių sąskaitas, bet dar ir svetimu vardu paima greituosius kreditus, kuriuos taip pat pasisavina.
Akiplėšos: nusikaltėliai ne tik visiškai ištuština patiklių žmonių sąskaitas, bet dar ir svetimu vardu paima greituosius kreditus, kuriuos taip pat pasisavina. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Sukčiai randa vis gudresnių būdų išvilioti svetimus pinigus ir užkrauti skolos naštą nieko nenutuokiančioms aukoms.

Uostamiestyje plinta naujas sukčiavimo būdas. Telefonu kontaktą su pasirinktomis aukomis užmezgę nusikaltėliai įtikina jas, kad reikalą turi su policininkais.

Menami pareigūnai pribloškia žmones žinia apie neva kažkieno per jų banko sąskaitas "plaunamus" pinigus. Apsimetėliai įtikina norintys auką apsaugoti nuo nusikaltėlių ir įtraukia žmogų į esą vykdomą tyrimą.

Jaudindamasis dėl savų pinigų ir trokšdamas padėti teisingumui toks žmogus dažniausiai visiškai patiki sukčiais.

Ekonominius nusikaltimus tiriantys pareigūnai stebisi nusikaltėlių išmone ir psichologijos žiniomis.

Sukčiai tikslo siekia gudriai suklaidinę aukas žodžių ekvilibristika. Bendravimas telefonais užtrunka ne vieną dieną, tačiau asmeniškai su nukentėjusiaisiais apsimetėliai nebuvo susitikę nė karto.

Žmonės pasijaučia esantys pareigūnų talkininkais, o pamažu patiki nepažįstamais pašnekovais ir pateikia jiems savo slaptuosius banko sąskaitų kodus.

Sukčiams tik to ir tereikia. Jie ne tik ištuština lengvatikio sąskaitą, bet panardina jį į nemenkas skolas. Nusikaltėliai aukų vardu skubiai paima greitąsias banko paskolas ir, pasisavinę pinigus, dingsta be pėdsako.

Klaipėdoje pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl tokių nusikaltimų.

Pareigūnai tikino kol kas negalintys pasakyti, kas tokie yra šitaip sukčiaujantys nusikaltėliai.

Manoma, kad apgaudinėti gali kiek labiau praprusę sukčiai nei tie, kurie vilioja pinigus iš geraširdžių senolių įtikinę, kad jų anūkai ar vaikai pateko į bėdą. Gali būti, jog ir šį nusikaltimą sugalvojo kaliniai. Jiems talkina bendrininkai laisvėje.

Ekonominius nusikaltimus tiriantys pareigūnai pataria kiekvienu atveju, kai tik kažkas prisistato policininku, išklausti tokio asmens vardą ir pavardę ir neskubėti jam išduoti paslapčių. Patartina apsilankyti policijoje ir įsitikinti, ar toks pareigūnas tikrai dirba.

Bankininkai savo ruožtu tikina, kad slaptųjų sąskaitos kodų negalima skelbti niekam, kad ir kuo klausiantysis prisistatytų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų