- Ieva Atė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nuo skambių deklaracijų pereinama prie konkrečių darbų. Galbūt dar šią vasarą bus pradėti reikalingi archeologiniai tyrimai buvusioje Šv. Jono bažnyčios vietoje.
Trečiadienį į pasitarimą dėl Šv. Jono bažnyčios su bokštu atstatymo rinkosi darbo grupė: miesto valdžios, bendruomenės atstovai. Atvyko ir Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos kunigas Reinholdas Moras, archeologė Raimonda Nabažaitė bei kiti suinteresuoti asmenys.
Dienraštis primena, kad praėjusią savaitę parlamentarai nutarė pripažinti šį projektą svarbiu valstybei ir pasiūlė Vyriausybei įvertinti galimybę prisidėti prie sklandesnio jo įgyvendinimo.
Tai viltingai nuteikė uostamiesčio tikinčiuosius.
Apie sumanymą atstatyti nugriautą evangelikų liuteronų bažnyčią kalbama jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau jis vis strigo dėl politinės valios stokos.
Galbūt šįsyk į projektą bus pažiūrėta rimtai?
Pasak Klaipėdos vicemero Arvydo Cesiulio, darbo grupės susitikime apkalbėti keli svarbūs dalykai.
"Apsitarėme dėl pirmų darbų, kurie susiję su archeologinių tyrimų pradžia, pagalvojome, kad reikia sukurti veiksmingą komunikacinę strategiją dėl būsimų investicijų ir projekto paramos. Taip pat svarstėme, kaip turėtų bendradarbiauti miestas, bažnyčia ir galbūt net Klaipėdos universitetas. Šiaip ar taip, tai – istorinis, kultūriškai svarbus pastatas, kuris įdomus ir moksline prasme, o universitetas aktyviai dalyvauja miesto reikalų tvarkyme", – dėstė A.Cesiulis.
Pirminiais skaičiavimais, bendra projekto vertė gali siekti 16,8 mln. eurų.
Vicemeras atkreipė dėmesį, kad didžiąją dalį išlaidų finansuotų ne Klaipėdos savivaldybė, bet įvairūs rėmėjai, Klaipėdos evangelikų liuteronų Šv. Jono atminimo bažnyčios atstatymo labdaros ir paramos fondas, Vokietijos ambasada Lietuvoje, Europos Sąjungos struktūriniai fondai ir kiti.
Tačiau tam esą turi būti užtikrinamas absoliutus skaidrumas ir patikimumas.
"Reikia sukurti tokį pinigų pritraukimo ir panaudojimo modelį, kuris atitiktų pačius skaidriausius standartus. Tiesiog, kad nekiltų tam tikrų neaiškumų", – kalbėjo pašnekovas.
Klaipėdos savivaldybė šių metų biudžete yra numačiusi 20 tūkst. eurų archeologiniams kasinėjimams.
Tiek pat skyrė liuteronų bendruomenė, tačiau šios sumos negana net archeologiniai daliai, kuri atsieis apie 150 tūkst. eurų. Todėl esą būtina ieškoti partnerių.
Jei viskas vyks sklandžiai, kasinėjimo darbai prasidės šį birželį.
Kitas darbo grupės susitikimas planuojamas vasarį.
Teigiama, kad atkurta Šv. Jono bažnyčia ne tik grąžintų Klaipėdos senamiestį, taptų reikšmingu šalies kultūros paveldo objektu, turizmo traukos centru bet ir gerų Lietuvos ir Vokietijos tarpvalstybinių santykių simboliu.
Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenė dabar neturi maldos namų, pamaldos vyksta tam nepritaikytose patalpose – buvusiame klebonijos pastate.
Atstatyti originalaus dydžio ir formos Šv. Jono bažnyčią su 75 metrų aukščio bokštu (tokią, kokia ji buvo po 1856–1858 metų) Turgaus aikštėje planuojama iki 2027-ųjų pabaigos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Klaipėdoje – drakonų valčių ralis
Minint Pasaulinę jūros dieną šeštadienį Klaipėdoje rengiamos unikalios drakono valčių varžybos „Dangės ralis – festivalis“. ...
-
Pasaulinei širdies dienai paminėti Klaipėdos medikai rengia dviračių žygį
Pasaulinei širdies dienai paminėti sekmadienį Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) medikai rengia dviračių žygį. ...
-
Švaresniam uostamiesčio orui – pušynėlis šalia „Klaipėdos paslaugų“ teritorijos1
Europos judumo savaitė, diena be automobilio ir kitos panašios akcijos mums primena, kad turėtume kuo rečiau naudotis iškastiniu kuru varomomis transporto priemonėmis ir daugiau judėti pėsčiomis, dviračiais, bei keisti savo įpročius, ka...
-
Orai: dar pasimėgausime šiluma1
Gamta mums žada padovanoti dar vieną šiltą, vasarišką savaitę. Tiesa, šiandien pirmoje dienos pusėje galime sulaukti žvarbesnio oro ir lietaus. Atrodo, kad kitą savaitgalį atslinksiantis ciklonas atneš tikrą rudenį. ...
-
Inovatyvumu – tvarios ateities link
Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje prieš 30 metų pirmąja investuotoja tapo JAV kompanija „Philip Morris International“ (PMI). Šiandien šio fabriko Klaipėdoje gaminama produkcija pagal eksporto dalį – antra lietuv...
-
Nustebino vaizdas Malūno parke: po vandeniu atsidūrė takai ir aikštelės2
Ką tik baigtame įrengti Malūno parke klaipėdiečius nustebino po vandeniu atsidūrę takai ir aikštelės. ...
-
Melnragės gyventojai sunerimo dėl keistos fotosesijos7
Melnragės gyventojai sunerimo Otų gatvėje pastebėję neįprastą fotosesiją prie savo namų. Žmonės baiminosi, kad nepažįstamieji fotografavosi ne be tikslo – galbūt norėjo užfiksuoti, pro kurias duris geriausia patekti į svetimus namus? ...
-
Šį savaitgalį didžiosios atliekos bus surenkamos šiaurinėje Klaipėdos dalyje
Tęsiamas didžiųjų atliekų surinkimas iš Klaipėdos miesto gyventojų kiemų. ...
-
Dėl radinių miške – nuostaba ir mįslės3
Netikėti grybautojų radiniai miškuose gali ir priblokšti. Kai kas tankmėse rado kiaušinių krūvą, o viena klaipėdietė aptiko milžiniškus ragus. Dar kitas klaipėdiečio radinys miško glūdumoje užminė mįslių net k...
-
Uostamiestyje sugrąžins senuosius gatvių pavadinimus?24
Klaipėdos savivaldybė dar laukia oficialaus sprendimo iš vadinamosios desovietizacijos komisijos, kuri jau patvirtino savo išvadas dėl šalintinų sovietinių ženklų uostamiestyje. Turės būti nuimta memorialinė lenta Antanui Venclov...