Svarstyti švietimo įstaigų pasiūlymai dėl biudžeto paskirstymo

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo taryba raštu kreipėsi į merą ir administracijos vadovus bei paprašė prieš tvirtinant miesto biudžetą atsižvelgti į jų pasiūlymus dėl švietimo įstaigų finansavimo.

Švietimo įstaigų atstovai pasiūlė pasiruošimui mokslo metams (einamajam remontui) skirtas lėšas įstaigoms paskirstyti po lygiai, o ne centralizuotai, kaip siūlo savivaldybės administracija.

Mokyklų vadovai pasiūlė 100 tūkst. litų paskirstyti įstaigoms po kelis tūkstančius. Šias lėšas jos skirtų smulkiems remonto darbams.

1 mln. litų būtų skirta stambesniems remonto darbams (stogui, virtuvės remontui ir įrangai) bei avarijoms likviduoti.

Miesto biudžetinių švietimo įstaigų vadovai taip pat paprašė savivaldybės nuo rugsėjo ir toliau finansuoti bent minimalų pailgintų dienos grupių skaičių. Tačiau savivaldybės administracija nuo kitų mokslo metų nebegalės užtikrinti, kad visi norintieji lankytų užsiėmimus po pamokų. Tikimasi, kad mokesčių našta pasidalins ir moksleivių tėvai.

„Savivaldybė apmokės šią paslaugą tik grupei socialiai remtinų šeimų vaikų. Dar nėra aišku, kiek tokių vaikų bus, taip pat kol kas nežinome ir kiek tektų mokėti tėvams, kurie uždirba daugiau, bet negali užsiimti su vaikais po pamokų“, - sakė savivaldybės Socialinio departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Trečiadienį nutarta pailgintas grupes iš dalies finansuoti iš moksleivio krepšelio lėšų.

Švietimo įstaigų atstovai paprašė visus metus užtikrinti lėšas ikimokyklinių įstaigų virėjų darbo užmokesčiui. Tačiau savivaldybės administracija ragins prisidėti ir tėvus. Jiems mokestis už vaiką darželyje didėtų keliomis dešimtimis litų.

Siūloma nuo kitų mokslo metų įvesti bazinį mokestį, kurį tėvai mokėtų nepriklausomai nuo to, ar vaikas tądien lankė darželį. Nuo mokesčio būtų atleidžiama tik vaikui nelankius įstaigos ilgiau nei mėnesį. Nelankius dvi savaites, tektų mokėti pusę sumos.

Meras Rimantas Taraškevičius pasidžiaugė, kad susitikimo metu pavyko rasti kompromisų, tačiau jų bus ieškoma ir ateityje.

Miesto vadovas dar kartą patikino švietimo įstaigų vadovus, kad neformaliojo ugdymo įstaigų dėl taupymo uždaryti niekas nesirengia.

„Atsakingai pareiškiu, kad nebus mažinama nei teikiamų paslaugų, nei įstaigas lankančių vaikų skaičius. Keisti įkainių taip pat nesiruošiame“, - sakė jis.

Šiemet savivaldybės administracija mažins neformaliojo ugdymo įstaigų valdymo išlaidas. Šiuo metu vieno vaiko papildomas ugdymas savivaldybei per mėnesį atsieina apie 750 litų. Apie pusę šių įstaigų biudžeto sudaro valdymo išlaidos.

Miesto taryba šių metų biudžetą tvirtins vasario 26-27 dienomis.


Šiame straipsnyje: švietimo įstaigosbiudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių