Šveicarai galvoja, jog Lietuva – Rusijoje Pereiti į pagrindinį turinį

Šveicarai galvoja, jog Lietuva – Rusijoje

2016-01-17 03:00

Iš Šveicarijos atkeliavęs laiškas šokiravo klaipėdietę – šveicarų įmonė klaipėdiečiams siųstame laiške pažymėjo, kad Lietuva – tai Rusija.


 

Klaipėdietė supyko, kai ant voko išvydo, kad šveicarai Lietuvą laiko Rusijos dalimi.
Klaipėdietė supyko, kai ant voko išvydo, kad šveicarai Lietuvą laiko Rusijos dalimi. / Redakcijos archyvo nuotr.

Iš Šveicarijos atkeliavęs laiškas šokiravo klaipėdietę – šveicarų įmonė klaipėdiečiams siųstame laiške pažymėjo, kad Lietuva – tai Rusija.

Sausio 13-ąją – akibrokštas

Klaipėdietę ypač sujaudino tai, kad laiškas iš užsienio atkeliavo dar ir Laisvės gynėjų dieną.

"Simboliška. Tik kaip tai suprasti? Ne juokais įpykau. Lietuva mini 25-ąsias Sausio 13-osios metines, kalbame, kad krauju teko aplaistyti Nepriklausomybę, o Europai mes iki šiol esame Rusijos dalis?" – piktinosi Laima.

Laiškas buvo atsiųstas vienai nebeegzistuojančiai organizacijai. Ši bendraminčius vienijusi įstaiga nebeveikia.

"Gal tai reklama, o gal kalėdinis sveikinimas? Nežinau, kas yra viduje. Svetimų laiškų negaliu atplėšti. Tačiau laiškas atsiųstas senuoju šios įstaigos adresu", – aiškino moteris.

Klaipėdietė mėgino internete paieškoti informacijos apie laiško siuntėją.

"Tai – Neuhausen mieste įsikūrusi įstaiga. Tiesą sakant, pats siuntėjas nėra tiek svarbus. Svarbu tai, kaip nurodytas adresas. Įdomu, kaip šveicarų paštininkai įsivaizduoja Lietuvą? Ar jų galvose Lietuva tikrai dar vis yra Rusijos sudėtyje?" – retoriškai klausė klaipėdietė.

Šveicarai apsiriko?

Šveicarų užrašytas adresas nustebino ir Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovę Vidą Pikčiūnienę.

"Atvejų, kad laiškai ar siuntos būtų adresuoti, nurodant šalį Lietuva–Rusija nėra pasitaikę. Tikėtina, kad siunčiančioji šalis, šiuo atveju – Šveicarijos paštas, pastebėjo adresavimo klaidą ir pagal nurodytą Klaipėdos miesto pavadinimą laišką priskyrė išsiųsti į Lietuvą, o ne Rusiją. Išties dažnai tenka susidurti su netaisyklingo siuntų adresavimo problemomis", – tikino V.Pikčiūnienė.

Netaisyklingai adresuota siunta – viena pagrindinių priežasčių, kodėl vėluoja, o kartais gavėjų ir nepasiekia arba siuntėjui grąžinama siųstoji korespondencija.

"Labai dažnai pasitaiko siuntų, ant kurių – tik gavėjo vardas, pavardė ir ne visas adresas, pavyzdžiui, užrašomas tik gatvės pavadinimas, namo ir buto numeriai, tačiau pamirštama nurodyti miestą ar gyvenvietę, kur pristatyti siuntą", – pastebėjo V.Pikčiūnienė.

Laiškai klaidžioja

Taip pat itin dažnas atvejis, kai siuntėjai nurodo tik kaimo ar gyvenvietės pavadinimą, tačiau nepatikslina, kokioje šalies savivaldybėje ši vietovė yra.

Lietuvoje kartais galima suskaičiuoti net iki keliolikos vienodų vietovardžių, todėl būna neaišku, kur pristatyti gyventojų siunčiamas siuntas: ar, tarkime, į Butrimonių paštą Alytaus rajone, ar į Butrimonių paštą, esantį Šalčininkų rajone.

"Pašto skirstytojams, papildomai peržiūrintiems neteisingai adresuotas siuntas ir bandantiems patikslinti gavėjų adresus, gali pagelbėti tik penkiaženkliai pašto kodai, todėl gyventojų primygtinai prašome nepamiršti jų nurodyti. Atkreipiame dėmesį, kad ne mažiau svarbu teisingai nurodyti ir siuntėjo adresą. Tais atvejais, kai nėra galimybės pašto siuntos pristatyti gavėjui – ar dėl klaidingai nurodyto adreso, ar gavėjui nebegyvenant nurodytu adresu, – siunta grąžinama siuntėjui", – akcentavo pašnekovė.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Daugiau naujienų