Slėptuvės bei pastato, kuriame dienas leidžia socialinės rizikos vaikai, miesto taryba privatizuoti neleido. Sprendimu itin apsidžiaugė nepilnamečiais besirūpinančios agentūros vadovė. Jai nušvito viltis veiklą vykdyti ir kitąmet.
Miesto tarybai buvo siūloma į privatizuojamų objektų sąrašą įtraukti tris statinius: civilinę slėptuvę Danės gatvėje, gyvenamąjį namą Rumpiškės g. 14 ir pastatų kompleksą Vaivos g. 23, kur šiuo metu, nors ir pasibaigus sutarčiai su savivaldybe, veikia sodyba „SOS vaikai“.
Tarybos narys Arūnas Barbšys susirūpino, jog šiuo metu susiklosčius išskirtinei geopolitinei situacijai civilinėms slėptuvėms vertėtų skirti ypatingą dėmesį.
„Ar tikrai verta atsikratyti slėptuvių, kai susiklosčiusi tokia situacija tarp Rusijos ir Ukrainos?“ – kolegų klausė A.Barbšys.
Nors valdininkai ir sutarė, jog minėtų dviejų objektų privatizuoti nėra reikalo, tačiau tarybos narys Rimantas Taraškevičius pastebėjo, kad susirūpinimas vos 98 kv. metrų slėptuve po vienu iš gyvenamųjų namų atrodo komiškas.
„Kad paverstume ją tikra slėptuve, dar reikėtų 100 ar 150 tūkst. litų investicijų“, – sakė R.Taraškevičius.
Neleisti privatizuoti nuspręsta ir pastatų komplekso Vaivos g. 23, kuriame šiuo metu veikia socialines paslaugas teikianti agentūra „SOS vaikai“.
Nors jos vadovė Virginija Kairienė ir buvo pareiškusi norą pastatus išsipirkti, tačiau miesto tarybos sprendimu liko patenkinta. Moteris tokį verdiktą traktuoja kaip viltį veiklą vystyti ir toliau.
Šiuo metu našlaičių namai vykdo projektą, kuris baigsis tik šių metų pabaigoje. Iki tol vaikai dar rinksis Vaivos gatvėje, nors su savivaldybe sudaryta patalpų nuomos sutartis baigėsi dar liepą. Įstaigai jau buvo pasiūlytos kitos erdvės, tačiau jos neatitiko veiklai vykdyti būtinų reikalavimų.
„Negalima stumdyti vaikų iš vienos vietos į kitą“, – pabrėžė V.Kairienė.
Naujausi komentarai