Klaipėdietės mamos, apsilankiusios Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vaikams skirtame vandens procedūrų komplekse, liko šokiruotos trečdaliu išaugusiomis paslaugų kainomis.
Žlugdo baseiną
Uostamiesčio gyventoja Viktorija, kartu su vaiku lankanti Klaipėdos sveikatos priežiūros centro baseiną, pastarąjį kartą pabuvojusi ten, neteko amo.
„Iki šiol vienas užsiėmimas kainavo 15 litų. Nesvarbu, ar procedūras norime atlikti kūdikių vonelėje, ar didesniajame baseine. Tačiau šios įstaigos įsakymu nuo liepos 8 d. kainos labai šoktelėjo“, – kalbėjo Viktorija.
Pasak jos, 30 min. procedūros vaikui iki 1 metų baseine kainuos 58 litus, o vaikui nuo 1 iki 4 m. – 80 litų.
„Absurdas! Gydytojai nuolat rekomenduoja vaikų sportą, o dabar kyla įtarimas, kad baseinas yra žlugdomas. Kas pajėgs mokėti tokius pinigus?“ – klausė pasipiktinusi mama.
Jai antrino ir Loreta, teigusi, kad šeimai, auginančiai mažą vaiką, net iki šiol buvusi kaina nebuvo menka, tačiau su mažyliu baseine lankantis tik kartą per savaitę šeimos biudžetas nenukentėdavo.
„Manau, kad Sveikatos priežiūros centro vadovybė už šias paslaugas nori gauti per daug pinigų, o gal taip siekia iš mažųjų klaipėdiečių atimti galimybę pasimankštinti?“ – retoriškai klausė Loreta.
Dirbo nuostolingai
Kaip teigė Klaipėdos sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė, vaikams skirtų vandens procedūrų komplekso paslaugų kainos nuo liepos 8 d. išaugo, nes įstaigoje pasikeitė baseinų vandens keitimo tvarka, o stipriai padidėjusios sąskaitos vertė dirbti nuostolingai.
„Seniau vandenį baseinuose keisdavome kartą per dieną, tačiau viena mama pasiskundė, esą tai neatitinka higienos normų. Pavasarį Visuomenės sveikatos centro specialistai patikrino mūsų įstaigos vykdomą veiklą ir rado pažeidimų. Turėjome sumokėti baudas ir buvome įpareigoti vandenį keisti po kiekvienos procedūros“, – teigė L.Venckienė.
Vienai procedūrai yra sunaudojama 7 arba 10 kubinių metrų vandens.
„Ne paslaptis, kokios uostamiestyje yra vieno pašildyto “kubo„ vandens kaina, artimiausiu metu ji dar kils. Viename užsiėmime kartu su mamomis gali dalyvauti trys arba šeši vaikai. Paskaičiuokite, kokią sumą mums reikia sumokėti vien už vandenį“, – kalbėjo vyriausioji gydytoja.
Klaipėdos sveikatos priežiūros centro suaugusiųjų baseine naudojama recirkuliacinė sistema, kai išbėgęs iš talpos vanduo į ją sugrįžta atgal. Ten, naudojant papildomas chemines valymo medžiagas, vanduo keičiamas porą kartų per metus.
Vaikų baseine tokios sistemos įdiegti negalima ir baseinui užpildyti yra naudojamas vandentiekio vanduo.
Nustatė pagal išlaidas
„Atnaujinome tvarką dėl vandens keitimo. Paskaičiavę ir norėdami išgyventi, turėjome pakelti kainas“, – neslėpė L.Venckienė.
Suma už maudynes priklauso nuo vandens ir vaikų skaičiaus baseine. 10 kubinių metrų baseine grupinis užsiėmimas 6 vaikams nuo šiol atsieis 40 litų. O seansas 1–4 metų vaikams su vienu iš tėvų, kai dalyvauja 3 mamos ir trys atžalos, kainuoja 80 litų.
7 kubinių metrų baseine grupinis užsiėmimas vaikams iki vienerių metų atsieis 58 litus. Tame pačiame baseine 6 vaikai be tėvų gali pasidžiaugti vandens malonumais už 40 litų.
Kūdikio vonelės kaina nesikeitė – liko 15 litų. O mažas baseinėlis kainuoja 43 litus.
Sunaudoja trigubai
„Mamos buvo atėjusios pas mane ir arogantiškai reikalavo, jog sumažintume darbuotojų atlyginimus, kad jų vaikai galėtų naudotis vandens procedūrų komplekso paslaugomis už tą pačią kainą“, – tvirtino L.Venckienė.
Tačiau pašnekovė tikino esą reikia džiaugtis, jog įstaiga iki šiol apskritai sugebėjo teikti šią paslaugą.
„Finansiškai “ėjome į minusą„. Tiek pinigų, kiek surinkdavome, neužtekdavo net darbuotojų atlyginimams apmokėti. O dabar, kai sunaudojame gerokai daugiau šilto vandens, jau nebegalime sau leisti prabangos palikti senesnes kainas“, – aiškino vadovė.
Pašnekovė teigė suprantanti, kad šoktelėjusios kainos paliks tik dalį klientų, tačiau ir išlaidų įstaiga turės mažiau.
Praėjusį mėnesį Klaipėdos sveikatos priežiūros centre buvo užfiksuotas beveik trigubas karšto vandens sunaudojimas. Seniau kiekvieną mėnesį įstaigoje būdavo išleidžiama apie 500 kubinių metrų vandens, o šį – net 1,4 tūkst. kubinių metrų.
Naujausi komentarai