Klaipėdoje gali atsirasti daugiau vietų, kurios bus paskelbtos nerūkymo zonomis.
Anot Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Janinos Asadauskienės, apie galimybę praplėsti mieste nerūkymo zonų sąrašą kalbėta pastarajame Bendruomenės sveikatos tarybos posėdyje.
„Kol kas nėra ką daug pasakoti. Svarstėme, bet nieko konkrečiai dar nenusprendėme. Planuojame, kad kitas Bendruomenės sveikatos tarybos posėdis vyks sausio 23 dieną. Jame vėl diskutuosime“, – pasakojo vedėja.
J.Asadauskienė neatmetė galimybės, kad gali būti sulaukta siūlymų uždrausti rūkyti ir daugiabučių namų balkonuose, kaip siūloma Vilniuje, tačiau pirmiausia reikia išsiaiškinti teisines galimybes tai padaryti.
Šiuo metu Klaipėdoje draudžiama rūkyti paplūdimiuose ir jų prieigose, išskyrus pažymėtas rūkymui skirtas vietas, Smiltynės miške, autobusų stotelių paviljonuose, Skulptūrų parke, gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo patalpose, mokyklų teritorijose.
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su policijos pareigūnais pernai surašė apie 140 protokolų dėl rūkymo neleistinose vietose.
Nuolatiniai patikrinimai buvo organizuojami nuo gegužės pabaigos kartą per savaitę.
Pasak Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės, daugiausia rūpesčių kilo dėl mokyklų teritorijų.
„Kai įstaigų administracijos jas pradėjo griežtai saugoti, tada mokiniai pradėdavo rūkyti prieigose, daugiabučių namų laiptinėse, kiemuose, parkuose“, – prisiminė vedėja.
Tačiau taip besielgiantys nepilnamečiai neliko nenubausti. Klaipėdoje yra išlikęs draudimas nepilnamečiams rūkyti viešose vietose.
Kontrolieriai taip pat tikrino, ar nėra rūkoma bendrabučių bendrojo naudojimo patalpose. K.Vintilaitės teigimu, rezultatais šiuo atveju negalima pasigirti, tačiau rūkymo faktas yra akivaizdus.
„Nustatėme tik pavienius pažeidėjus. Tačiau juos sukontroliuoti sunku – reikia sekimo sistemos. Atėjus į bendrabučių virtuves, visur jaučiamas rūkalų kvapas, padėtos peleninės“, – pasakojo vedėja.
Pasak jos, sulaukta ir žmonių nusiskundimų, kad kaimynai rūko bendrojo naudojimo patalpose. Gauta net nuotraukų, filmuotos medžiagos. Kontrolieriai informuoti, kokiu laiku geriausia daryti patikrinimus.
K.Vintilaitė tvirtino, kad rūkančiųjų neleistinose vietose buvo užfiksuota ir paplūdimiuose.
Anot vedėjos, paskelbti daugiau nerūkymo zonų mieste galima, jei manoma, kad kontrolierių periodiški patikrinimai duoda rezultatų – žmonės tampa sąmoningesni ir daugiau taip nesielgia.
„Vietų ir sričių, kurias turime kontroliuoti, yra labai daug, o darbuotojų tiek, kiek yra. Daug patikrinimų negalime organizuoti. Reikia tikėti, kad žmonės ir po periodinių patikrinimų tampa sąmoningesni“, – pabrėžė K.Vintilaitė.
Naujausi komentarai