Už Klaipėdos darželyje sukeltą salmoneliozės protrūkį – 12 tūkst. litų bauda

 • Teksto dydis:

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, gavę Klaipėdos visuomenės sveikatos centro pranešimą apie 2013 m. gegužės 28 d. prasidėjusį salmoneliozės protrūkį Klaipėdos lopšelyje – darželyje ,,Putinėlis" atliko neeilinį patikrinimą šios įstaigos maisto tvarkymo skyriuje.

Patikrinimo metu buvo nustatyti maisto saugos ir higienos reikalavimų pažeidimai: neužtikrinamas vištų kiaušinių atsekamumas, pažeidžiamas jų laikymo temperatūrinis režimas, dalis švaraus inventoriaus laikomas šlapias, kiaušinių plovimo inventorius laikomas kartu su inventoriumi, skirtu gataviems produktams, netinkamai vykdyta savikontrolė, rašoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnybos pranešime.

Atsižvelgdama į patikrinimo metu nustatytus neatitikimus produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimams Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė sprendimą sustabdyti Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Putinėlis“ maisto paruošimo skyriaus maisto tvarkymą ir surašė protokolą, kurį kartu su patikrinimo medžiaga perdavė Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistams išanalizavus protrūkio priežastis buvo nustatyta, kad 38 asmenų - 28 vaikų ir 10 darbuotojų-  susirgimų priežastimi buvo lopšelio-darželio maisto paruošimo skyriuje paruoštas salmonelėmis užterštas maistas. Salmonelės buvo nustatytos vištų kiaušinių, kiaulienos mentės ir kibiro, kuriame buvo laikoma omleto masė, mėginiuose.

Atliekant tyrimą taip pat nustatyta, kad naudotus maistui gaminti salmonelėmis užkrėstus vištų kiaušinius patiekusi įmonė šiuos produktus įsigijo iš Lenkijos, pažymėtus kiaušinių pakavimo įmonės "Agronex Fermy Drobiu Sp.z o.o."ženklu. Lenkijos kompetentinga institucija informavo, kad minėtos įmonės veterinarinio patvirtinimo numeris panaikintas ir veiklos ji nevykdė nuo 2012 m. rugsėjo 28 d. Atsižvelgiant į tai, produktus pateikusiai Lietuvos įmonei uždrausta priimti kiaušinius iš neturinčių veterinarinio patvirtinimo įmonių bei nurodyta kiaušinius surinkti iš rinkos ir saugiai juos sunaikinti.

Išnagrinėjusi bylą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Maisto įstatymo pažeidimus Klaipėdos lopšeliui-darželiui ,,Putinėlis“ skyrė 12 tūkst. litų baudą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tevas

Tevas portretas
Mokyklas beveik visas renovavo,o kodel darzeliu niekas nerenavoja ,galetu pradeti nuo Saulutes darzelio jau stovis ne koks ....O ir demesys kasko ne vienodas kaikurie darzeliai klesti kazin kodel tokia neligybe ,reiketu valdziops atstovams pasidometi darzeliu stoviu ....Iseitis stastyti naujiu ,ir esamus renavuoti plesti tokius didelius plotus uzima dviejiu aukstu darzeliai kur butu galima irengti dar kelias grupes ,kaskoki maza baseinuka ...

mama

mama portretas
idomu is kur darzelis pasiis tuos pinigus?) cia mums dabar laukti padidejusiu saskaitu? geriau jau nupirktu uz tuos pinigus lovos i grupes. nes vaiku musu grupei 23 o lovu 18. vaikai miega kitose grupese arba poromis. tai dabar 12tuks kiorios savyvaldybe skiria darzialiui griz atgal i savyvaldybe? puikumelis!)) ir kam nuo to geriau pasidaro? kompensuokit tevams vaiku gydyma! ir kur anksciau buvo tuos tarnyos ir kaip "tikrino" pries visa ta zavaruske?

Viesumo trugsta

Viesumo trugsta portretas
Tegul vaiku tevams darzeliu vadovybe parodo kur ir kokiomis saligomis gaminamas maistas jiu vaikams daugiau viesumo ,nuo produktu tiekejiu iki maisto gaminimo tehnologijiu ...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių