Už nukritusį leidimą statyti automobilį – bauda Pereiti į pagrindinį turinį

Už nukritusį leidimą statyti automobilį – bauda

2012-10-01 10:59
Už nukritusį leidimą statyti automobilį – bauda
Už nukritusį leidimą statyti automobilį – bauda / Vytauto Petriko nuotr.

Išsipirkęs leidimą statyti automobilį šalia savo namų centrinėje miesto dalyje klaipėdietis turės sumokėti 40 litų baudą už tai, kad tas leidimas atsiklijavo nuo mašinos stiklo.

Vladimiras Nyrko gyvena J. Karoso gatvėje. Žmogus metams išsipirko leidimą statyti automobilį šalia savo namų centrinėje miesto dalyje. Jis tikino, kad leidimas visada buvo priklijuotas prie priekinio lango stiklo, tačiau tą lemtingą kartą, kai pasirodė kontrolieriai, jis atsiklijavo ir nukrito ant automobilio grindų.

Kontrolierius suskubo surašyti baudą. V. Nyrko teigia, jog radęs įspėjimą jau po poros valandų nuėjo į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių, kur pateikė įrodymus, kad mokestis už automobilio stovėjimą sumokėtas. Tai buvo birželio mėnesį.

Tačiau praėjusią savaitę žmogus gavo administracinio teisės pažeidimo protokolą, pagal kurį už tą atsiklijavusį leidimą turi sumokėti 40 litų baudą.

„Kokių dar reikia argumentų? Sutinku, kad esu kaltas, atsiklijavo nuo stiklo tas leidimas. Bet ar už tai reikia skirti 40 litų baudą?“– retoriškai klausė V. Nyrko.

Protokolą išrašęs Viešosios tvarkos skyriaus specialistas Audrius Braslauskas tikino, kad viskas teisėta.

„Kodėl nubaustas? Tas leidimas nebuvo padėtas ten, kur numatyta. Atvykęs kontrolierius nerado jokio požymio, kad už tą vietą yra sumokėta,“ – tvirtino valdininkas.

Esą taisyklėse yra toks punktas, jog leidimo originalas automobilyje turėtų būti paliktas taip, kad kontrolierius jį galėtų matyti.

„Mes turime teisinę praktiką, kad yra taisyklė ir jos reikia laikytis, to bilieto nepadėjimas irgi toks pat pažeidimas. Tokia yra tvarka“, – argumentavo A. Braslauskas.

V. Nyrko mano, kad bauda jam skirta neteisingai, todėl prabilo apie tai, kad nuo biurokratų savivalės nukentėjusiems klaipėdiečiams reikėtų vienytis.

„Komunistinę proletariato diktatūrą pakeitė biurokratų diktatūra, kuri nieko nebijo ir elgiasi kaip nori. Vienam kovoti su biurokratine mašina sunku, todėl manyčiau, kad mieste reikia steigti visuomeninį judėjimą, kuris vienytų miestiečius, nukentėjusius nuo savivaldybės klerkų savivalės“, – svarstė V. Nyrko.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra