Pereiti į pagrindinį turinį

Vaikams – saugaus elgesio prie jūros pamoka

2015-06-16 12:25

Stovyklaujantiems vaikams paplūdimiuose budintys gelbėtojai pasakojo, kaip reikia elgtis saugiai prie vandens telkinių. Tokios paskaitos organizuojamos kasmet.


 

Stovyklaujantiems vaikams paplūdimiuose budintys gelbėtojai pasakojo, kaip reikia elgtis saugiai prie vandens telkinių. Tokios paskaitos organizuojamos kasmet.

Su stovyklą „Žalioji biblioteka“ lankančiais vaikais gelbėtojai susitiko antradienį Antrosios Melnragės paplūdimyje. Būtent čia dažniausiai ir vyksta tokios paskaitos.

7–9 metų amžiaus vaikams buvo pasakojama, kaip saugiai elgtis prie vandens, maudytis. Jie buvo supažindinti ir su paplūdimiuose kabančių vėliavų reikšmėmis.

Aiškinta, kada ir kodėl žmogus skęsta, kaip atpažinti duobes jūroje, ką daryti, pamačius, kad kažkas skęsta, kaip elgtis pradėjus skęsti, kaip išsilaikyti ant vandens paviršiaus.

Mažieji klaipėdiečiai galėjo apžiūrėti ir gelbėtojų darbo priemones, techniką. Jiems buvo paaiškinta, ką reiškia ant budelių užrašyti numeriai. Vaikai buvo pakviesti apsilankyti ir gelbėtojų stebėjimo bokštelyje ir pažvelgti į paplūdimį iš viršaus.

„Tai nebuvo šiaip paskaita, kur vaikai turėjo klausytis. Juos stengėmės įtraukti į diskusiją. Uždavėme klausimą ir žiūrėjome, kiek vaikai žino. Juos pataisydavome, jei suklysdavo“, – pasakojo biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Pasak jo, vaikai, kurie tokioje paskaitoje dalyvavo ir praėjusiais metais, žinojo, kaip reikia elgtis saugiai prie vandens telkinių. Pirmą kartą klausiusiems žinių trūko.

„Juk ir suaugusieji kartais pasako, kad maudytis draudžiama, kai kabo juoda vėliava, nors ši nenaudojama jau dešimt metų“, – atkreipė dėmesį pavaduotojas.

Tokios paskaitos vaikams organizuojamos, kai kreipiasi stovyklų organizatoriai. Būna, kad gegužę jos vyksta ir mokyklose. A.Siakki nuomone, tokios paskaitos naudingos ir reikalingos.

„Mokytojai prieš vasaros atostogas vaikams galėtų papasakoti apie saugų elgesį prie vandens. Bent esminius dalykus, kad nereikia bėgti gelbėti skęstančiojo, jei nepasitiki savo jėgomis, o pirmiau skambinti Bendrosios pagalbos centrui, nes gali nuskęsti abu žmonės“, – tvirtino pavaduotojas.

A.Siakki pasakojo, kad, skubant gelbėti skęstančiojo, svarbu pasiimti daiktą, kuris padėtų išsilaikyti ant vandens. Tai gali būti ir plastikinis ratas.

„Tai pagrindiniai dalykai, kuriuos galima naudoti ne tik prie jūros, bet ir ežero, upės. Vaikus supažindini ir jie žino. Iš karto matėsi, kurie paskaitą klausė pernai“, – teigė A.Siakki.

Taip pat verta žinoti, kaip atpažinti duobes ir iš jų išplaukti, kaip išsilaikyti kuo ilgiau ant vandens.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų